czwartek, 25 czerwca 2026

Michał Kisielewski wyprowadza na spacer „Bezpańskie psy”

Na wieczorny spacer wyszły właśnie „Bezpańskie psy” i paradoksalnie mają one właściciela. A może raczej opiekuna? Jest nim Michał Kisielewski, który zaprezentował romantyczny, nomen omen flirtujący z indie-popem numer traktujący o głodzie życia i potrzebie kolekcjonowania momentów, gdy serce postanawia pójść własną drogą i kto wie, czy to nie będzie ta najlepsza.


 

Każdy zna włóczenie się po mieście, tak trochę bez celu, a może trochę czyimś śladem. Kiedy nadzieja, że coś się jeszcze tej nocy wydarzy, nie pozwala nam jej skończyć. Jesteśmy wtedy zwykle upojeni pocałunkami, a każdy ghosting łamie nam serce – mówi Michał.



Administratorr Electro i jego „Przyszła była żona”

Administratorr Electro przedstawia swoją „Przyszłą byłą żonę”. To elektroniczna kompozycja, w której pierwsze skrzypce grają syntezatory, sekwencery, opowiadająca o zamążpójściu po osiemnastu latach okresu próbnego. Czy pełnoletni związek jest wystarczająco dojrzały, by przetrwał?


 

„Przyszła była żona” pochodzi z płyty EP „Potem i tam / Post scriptum”, mającej zawierać utwory, zarejestrowane w czasie sesji nagraniowej do krążka „Potem i tam” oraz ich remiksy. Wydawnictwo „Potem i tam” ukazało się wiosną 2025, ale po jego publikacji okazało się, że podczas intensywnych prac w studio Serakos powstało kilka piosenek, których realizację z różnych powodów przerwano. Administratorr Electro postanowił wrócić do  tych zapomnianych nagrań i zebrać je na osobnej EP-ce, czyli właśnie „Potem i tam / Postscriptum”.



ACTRESE daje z siebie „Wszystko”

ACTRESE daje z siebie „Wszystko”. Możecie przekonać się o tym, słuchając najnowszego singla wokalistki, tak właśnie zatytułowanego.


 

Ów napisany, skomponowany i wyprodukowany przez ACTRESE utwór nawiązuje do twórczości zespołu Czerwony Tulipan w formie interpolacji piosenki Jedyne co mam.... W efekcie artystka serwuje słuchaczom dawkę alternatywnego, nostalgicznego brzmienia nasyconego własnymi przemyśleniami i doświadczeniami. 



Niezła jazda „Maluchem w cabrio”. Posłuchaj nowego numeru Oli G.

Czy jesteście gotowi na naprawdę niezłą jazdę? W takim razie zapnijcie pasy, bo oto nadjechał „Maluch w cabrio” będący gwarantem niezapomnianych muzycznych doznań. Sprawdźcie, dokąd zabierze Was siedząca za kierownicą Oli G.


 

Tekst opiera się na motoryzacyjnych metaforach: uszkodzony klakson, zdarta karoseria, odpryski i zbyt wolne auta stają się językiem opowieści o ambicji, widoczności, wstydzie i charakterze budowanym z rys zamiast z idealnego lakieru – mówi Oli G



Zoria stwierdza: „dobrze mi, jak jest”

Zoria stwierdza: „dobrze mi, jak jest”. Wy również pozwolicie sobie na takie pozytywne przemyślenia, gdy tylko posłuchacie najnowszego singla wokalistki, tak właśnie zatytułowanego.


 

„Dobrze mi, jak jest” to nowoczesna, popowa kompozycja idealna na wakacyjne wieczory. Zoria opowiada tu o odcinaniu się od przytłaczających relacji, zostawianiu przykrych doświadczeń za sobą i wybieraniu siebie, jednak swoją historię snuje z humorem, optymizmem i energią, podkreślając, że warto czasem postawić na samodzielność, wolność i własne towarzystwo. Singiel powstał we współpracy ze studiem Kofeina. Za muzykę odpowiadają Konrad Jaździk i Miłosz Fergiński, natomiast tekst napisali razem Zoria, Nikola Zielińska i inni twórcy.



Novika i Adam Funk prezentują nową wersję numeru „Lekko”

Nie ma „Lekko”? Wręcz przeciwnie! Jest, i to podwójnie. Jedna z najbardziej uznanych przedstawicielek polskiej muzyki elektronicznej, Novika, połączyła siły z producentem Adamem Funkiem i wzięła na warsztat doskonale znany swoim fanom numer, by zaprezentować go w zaskakującej wersji.


 

Artyści poznali się przy okazji konkursu na najlepszy remiks utworu „Stilo” Reni Jusis. Adam znalazł się w gronie finalistów, a Novice wyjątkowo spodobał się charakterystyczny styl jego brzmienia. Postanowiła nawiązać kontakt z producentem, a wtedy się okazało, że już jakiś czas temu stworzył on swoją wersję piosenki „Lekko”, tyle że czekała ona w przysłowiowej szufladzie. Gdy Novika usłyszała efekty tych działań, natychmiast podjęła decyzję o wyciagnięciu numeru na światło dzienne i pokazaniu go światu.



środa, 24 czerwca 2026

Kapela Blindead 23 prezentuje singiel „You Are the Universe”

Zespół Blindead 23 zaprezentował swój nowy singiel, „You Are the Universe”, pochodzący z wydanego niedawno albumu „Deuterium”. Numerowi towarzyszy stworzony przez Ćmy i Paprocie teledysk.


 

„You Are the Universe” zamyka album jako potężna medytacja na temat poddania się, transformacji i wewnętrznego konfliktu. Napędzany miażdżącą dynamiką, przejmującą atmosferą i emocjami utwór ukazuje bohatera uwięzionego w cyklach strachu, izolacji i samozniszczenia, zanim dotrze do ciężko wywalczonej akceptacji. Utwór zgłębia konfrontację z własną, rozbitą psychiką i akceptację zmiany zamiast stawiania jej oporu. Ostatni rozdział albumu opowiada o porzuceniu kontroli i odnalezieniu jasności w chaosie. To spojrzenie w głąb siebie, które ostatecznie ujawnia głęboką prawdę: walka, wojna i sam wszechświat zawsze istniały w nas – mówią muzycy.