piątek, 27 maja 2022

[WYWIAD] NoVela: „Jeśli masz dla kogo grać, to jest to esencja”

Zapraszam do lektury wywiadu z formacją NoVela. Rozmowa ta dotyczy przede wszystkim najnowszego wydawnictwa zespołu, zatytułowanego „18 łez”, i dowiecie się z niej między innymi... Zresztą sprawdźcie sami!Czarno na Czarnym: Wasze nowe wydawnictwo, „18 łez”, ukazało się niespełna miesiąc temu, a konkretnie... w piątek trzynastego. Czy wybór tej konkretnej daty był celowy? Czy wierzycie w przesądy? ;)
NoVela: Specjalnie wybraliśmy takie daty – na przekór przesądom ;). Mieliśmy z tego ogromną frajdę.

Czarno na Czarnym: Utwór tytułowy stanowi wspólny mianownik dwóch legendarnych autorów: Marka Kościkiewicza i Marka Dutkiewicza. Jak doszło do takiego niezwykłego muzycznego spotkania?
NoVela: Współpraca udana, ciekawe doświadczenie, długi proces. My znaliśmy Marka Kościkiewicza, Michał – manager – Marka Dutkiewicza. Połączyliśmy siły. Oni pierwszy raz ze sobą mieli okazję coś napisać. My z kolei poszliśmy za ciosem, realizując cover z repertuaru Urszuli (z tekstem Marka Dutkiewicza) oraz nagraliśmy piosenkę napisaną w całości przez Marka Kościkiewicza.

Czarno na Czarnym: Nawiążę do tej wziętej przez Was na warsztat piosenki Urszuli. Co sprawiło, że postawiliście właśnie na „Powiedz ile masz lat”?
NoVela: Lubimy Urszulę, ponadto jest to znowu nawiązanie do lat osiemdziesiątych, które tak bardzo lubimy z muzyce. Skoro mieliśmy na pokładzie Marka Dutkiewicza, szkoda byłoby nie pójść za pomysłem zrobienia coveru tej piosenki. Zależało nam na pewnej spójności oraz na tym, by sięgnąć po cudze dzieło – dziś to dosyć popularny zabieg ;).

Czarno na Czarnym: Znajdziemy tu także propozycję zatytułowaną „Co się zmienia”. A co się zmienia dla Was, dla zespołu NoVela, po tej niedawnej premierze?
NoVela: Nie wiemy, trudno to określić. Może zmienia się nasze nastawienie do biznesu muzycznego, może wolimy bardziej... pozostać sobą? ;)

Czarno na Czarnym: Trwa Wasza trasa koncertowa promująca ten premierowy materiał. Jakie to uczucie, gdy po raz pierwszy prezentuje się przed publicznością zupełnie nowe numery?
NoVela: Występowanie to zwieńczenie całego wysiłku włożonego wcześniej – w tworzenie muzyki, pracę w studiu i tak dalej. To zawsze miłe uczucie. Jeśli masz dla kogo grać, jeśli ludzie słuchają Twoich piosenek, to jest to esencja tego zajęcia.

Czarno na Czarnym: Jak oceniacie odbiór tych piosenek? Czy okazał się zgodny z Waszymi oczekiwaniami?
NoVela: Raczej tak. W znacznej większości dostajemy dobry feedback.

Czarno na Czarnym: Jak w trzech słowach określilibyście album „18 łez”?
NoVela: Odważny, nieskomplikowany, nowoczesny.

Czarno na Czarnym: Komu, jako artyści, ale i jako słuchacze, polecilibyście tę płytę?
NoVela: Osobom, które lubią groove w piosenkach. Osobom, które szanują brzmienia gitarowe i chcą tego słuchać ;). Po prostu.

Czarno na Czarnym: „Już czas”, by zaprosić naszych czytelników do uronienia „18 łez”... a raczej ich odsłuchania. Zachęćcie tych, którzy jeszcze nie wcisnęli przycisku play. A od siebie dodam, iż zdecydowanie warto go wcisnąć!
NoVela: Dziękujemy bardzo, to miłe. Zapraszamy do odsłuchu naszego najnowszego minialbumu, włożyliśmy w to serce, jak zawsze – niech Wam służy ;).

Czarno na Czarnym: Dziękuję za rozmowę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz