czwartek, 11 lutego 2021

Julia Sereda z dwiema wersjami utworu „Nie wiem jak”

Julia Sereda powraca w wielkim stylu! Wokalistka zaprezentowała bowiem singiel „Nie wiem jak”... w dwóch wersjach! Teledysk obejrzymy w serwisie YouTube, natomiast obie odsłony piosenki znajdziemy w serwisach streamingowych.„Nie wiem jak” opowiada o relacjach międzyludzkich „pochłaniających tożsamość“, o braku akceptacji, deptaniu marzeń i zabijaniu wewnętrznego indywidualizmu. Traktuje o sytuacji, w której wygórowane oczekiwania, jakie bliska osoba przed nami stawia, lub jej chęć wpasowania nas w wymyślone przez siebie ramy gaszą, kawałek po kawałku, naszą wewnętrzną iskrę: chęć do działania, chęć do samorozwoju, chęć do uśmiechu, a z czasem i chęć do życia.

Jestem szczęściarą i w każdej dziedzinie swojego życia mam bezwarunkowe wsparcie moich bliskich – mówi Julia. – Nigdy nie kazali mi wybierać między miłością do sportu a miłością do muzyki. Nigdy nie usłyszałam od nich, że sportowiec to nie zawód ani że bycie aktorką czy piosenkarką to fanaberia. Nigdy nie próbowali zmieniać obranej przeze mnie drogi, akceptując każdy mój wybór. Od zawsze miałam prawo do decydowania o sobie, swojej przyszłości czy marzeniach. Ale nie każdy ma takie szczęście. Z moich obserwacji wynika, że wielu ludzi jest wciskanych na siłę w ramki niepasujące do ich marzeń: czy to przez rodziców, czy to przez drugą połówkę. Utwór „Nie wiem jak” ma każdej z tych osób przypominać, że mamy tylko jedno życie i warto być w nim sobą. Warto realizować swoje pasje, spełniać choćby najbardziej niezrozumiałe dla innych marzenia. Warto o siebie walczyć, choćby z całym światem.

Za kompozycję odpowiada tu Karol Chachurski, a także DJ Refresh znany z kolaboracji z takimi artystami, jak Michael ShynesRed Lips czy Ewa Urban. Producentem jest tu zaś Arkadiusz Kopera współtworzący utwory dla Dawida Kwiatkowskiego czy Łobuzów,. Warstwę tekstową stworzyła Beata Ejzenhart pisząca między innymi dla Sylwii PrzybyszMłodego Czuuxa czy Tomka Luberta (VirginVolver i Video). W prezencie dla fanów powstały aż dwie wariacje na temat piosenki, a produkcją jednej z nich, czyli klubowego remixu, zajął się 2Lies.


Julia Sereda urodziła się i wychowała w Warszawie. Od dziecka wyrażała siebie przez sztukę: malowała obrazy, pisała wiersze i grała w szkolnych przedstawieniach teatralnych. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia, gdzie szlifowała umiejętności wokalne i uczyła się gry na pianinie. Obecnie uczęszcza do Liceum Filmowego przy Warszawskiej Szkole Filmowej oraz na warsztaty teatralno-wokalne organizowane przez Teatr Studio Buffo. Nagrała już kilka docenianych przez rozgłośnie radiowe singli, na przykład „Kampinos” i „Tańczmy”.

Równie wielką co muzyka pasją Julii jest sport. Mimo iż musi dzielić swój czas między dwie ukochane fascynacje, a treningi i wyjazdy naznaczone tęsknotą za rodziną są nieodzowną częścią jej życia, nie wyobraża sobie, żeby mogło być inaczej. Śpiew daje ujście jej wrażliwej, artystycznej duszy i stanowi przeciwwagę dla walecznego, sportowego serca. Skreślenie jednego oznaczałoby wyparcie się części siebie, co nie wchodzi w grę. Jak wielokrotnie podkreśla, dzięki wsparciu rodziny i ogromnej determinacji wszystko udaje się ze sobą połączyć. Trenuje Taekwondo Olimpijskie w Klubie AZS AWF w Warszawie. Odniosła liczne sukcesy, na arenie krajowej i międzynarodowej. Zawodniczka Polskiej Kadry Narodowej Taekwondo Olimpijskiego. Zdobyła czterokrotne Mistrzostwo Polski: MP Kadetów (2016), Mistrzostwo Polski Juniorów (2018 i 2019). W minionym roku została złotą medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Polski (2020). Na swoim koncie ma ponadto brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów i Mistrzostw Polski Seniorów. Stawała też na podium Pucharów Świata. Dosłownie „dziewczyna na medal”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz