czwartek, 18 października 2018

Kleszcz życzy „Miłego dnia”

Od premiery płyty „Czerń i biel” minął miesiąc, Kleszcz jednak nie zamierza zwalniać tempa z promocją krążka. Dzisiaj, tj. 18 października, w ramach odsłuchu najnowszego albumu artysty na MaxFloRecTV pojawiła się dziesiąta już wizualizacja. Posłuchajcie, komu Kleszcz zadedykował utwór „Miłego dnia”.

Do najświeższej odsłony „Czerni i bieli” wideoklip zrealizował Radosław Bereś z Ace of Art. Za warstwę muzyczną do „Miłego dnia” odpowiedzialni są natomiast Greg (bit) i DJ Geto (scratche).Ogólnopolska premiera albumu „Czerń i biel” odbyła się 14 września br. Dzień później w zabrzańskim klubie CK Wiatrak odbył się koncert promujący najnowsze wydawnictwo Kleszcza, połączony ze świętowaniem urodzin artysty. Poniżej możecie obejrzeć krótką relację z tego wydarzenia.Trzecia w karierze płyta Kleszcza dostępna jest w MaxFloSklepie oraz w dobrych sklepach muzycznych w całym kraju. Przypomnijmy, że wcześniejsze pozycje w dyskografii muzyka to nagrany z DiNO krążek „HorRYM JESTem” oraz „Cyrk na qłq”. Wraz z dzisiejszą publikacją wystartowała sprzedaż unikatowych t-shirtów Kleszcza dedykowanych fanom artysty. Koszulki z limitowanej edycji zamawiać można pod adresem: https://maxflosklep.pl/pl/c/PREORDER/105.

tekst: Anna Grabowska (MaxFloRec), Paulina Kalinowska

zajrzyj po więcej:

fot. mat. pras. MaxFloRec

„Koko” Katarzyny Groniec, czyli singiel promujący album i trasę „Ach!”

Światło dzienne ujrzał właśnie najnowszy singiel Katarzyny Groniec. „Koko”, gdyż właśnie o tym nagraniu mowa, jest utworem promującym album „Ach!” i trasę koncertową o tej samej nazwie.

To piosenka o tym szczególnym momencie zamarzania, kiedy zimno już przestaje doskwierać i pojawia się niebezpieczna błogość, poprzedzająca harmonię nadciągającego końca. Żegnaj acedio, witaj nirwano. Piękny moment - mówi wokalistka.tekst i muzyka – Katarzyna Groniec
produkcja muzyczna – Marcin Bors
aranżacje – Łukasz Damrych
wokal – Katarzyna Groniec
gitary elektryczne, gitara basowa – Marcin Bors
perkusja – Łukasz Sobolak
dodatkowe głowy – Barbara Wrońska

sprawdź, gdzie w najbliższym czasie wystąpi Katarzyna Groniec:

19 października 2018 / Kostrzyn nad Odrą / KCK Kręgielnia
21 października 2018 / Wrocław / Centrum Kultury Wrocław Zachód
26 października 2018 / Ostrów Wielkopolski / Ostrowskie Centrum Kultury
27 października 2018 / Kołobrzeg / Regionalne Centrum Kultury
16 listopada 2018 / Jelenia Góra / Jeleniogórskie Centrum Kultury
17 listopada 2018 / Mysłowice / Mysłowicki Ośrodek Kultury
18 listopada 2018 / Praszaka / Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
1 grudnia 2018 / Warszawa / Służewski Dom Kultury
2 grudnia 2018 / Nowy Tomyśl / Nowotomyski Ośrodek Kultury
3 grudnia 2018 / Poznań / Teatr Muzyczny
9 grudnia 2018 / Kraków / Klub Studio
31 grudnia 2018 / Radomsko / Miejski Dom Kultury

zajrzyj po więcej:


BLASK w wytwórni Nextpop

Do grona podopiecznych warszawskiej wytwórni Nextpop dołączył właśnie artysta o pseudonimie BLASK. Debiutuje on singlem zatytułowanym „Nobody”, do którego powstał teledysk.

BLASK to autorski projekt Marcina Januszkiewicza, singer-songwritera, aktora i fana „Gwiezdnych Wojen”, który odkrywa przed słuchaczami jego prawdziwą, muzyczną „ciemną stronę Słońca”, dotąd niewidoczną.

Pod szyldem wytwórni Nextpop ukazał się pierwszy singiel muzyka, „Nobody”. Warstwą tekstową zajął się sam wokalista, będący także współautorem muzyki. Do powstania kompozycji przyczynił się również Mariusz Obijalski, znany z kolaboracji z Moniką Borzym, Tworzywem Sztucznym oraz z projektem Albo inaczej. Singiel jest już dostępny w serwisach streamingowych.

Do utworu powstał teledysk według pomysłu Marcina Januszkiewicza i Franka Przybylskiego. Ostatni z wymienionych odpowiada ponadto za zdjęcia i montaż.Robert Amirian, założyciel i CEO wytwórni Nextpop, opowiada o projekcie: BLASK to debiut wyjątkowo dojrzały. Szczera wypowiedź, złożona z oryginalnych kompozycji, intymnych tekstów,  rozbudowanych planów  wokalnych i organicznych brzmień producenta Mariusza Obijalskiego.  W połączeniu z emocjonalnym wokalem powstaje zupełnie nowa planeta dla wrażliwców, której BLASK dociera w odległe zakamarki galaktyki.

Debiut BLASKU stanowi część większego projektu, działającego pod nazwą NEXTPOP INTRODUCING, a mającego na celu odkrywanie i promowanie młodych talentów.

zajrzyj po więcej:


Nowy teledysk Sidneya Polaka i zapowiedź albumu „3”

5 października br. na oficjalnym kanale YouTube Sidneya Polaka opublikowany został nowy teledysk muzyka, czyli klip do utworu „Sport” zapowiadającego kolejny album. Płyta „3”, gdyż o niej właśnie mowa, jest muzycznym powrotem do korzeni solowej twórczości artysty, o czym słuchacze przekonają się już 26 października.

Sidney Polak to polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny, inżynier dźwięku i dziennikarz radiowy. Znamy go przede wszystkim jako perkusistę zespołu T.Love, z którym współpracuje od 1990 roku. Prowadzi ponadto solową działalność artystyczną, czego dotychczasowym efektem są dwie bardzo dobrze przyjęte krążki: „Sidney Polak” (2004) oraz „Cyfrowy styl życia” (2009).Pierwszym singlem promującym album „3” był utwór „Twarzą w twarz”, do którego teledysk nagrano podczas samotnej podróży Sidneya do Australii i Nowej Zelandii. Za zdjęcia odpowiada sam Sidney Polak, zaś ich montażem zajął się Krzysiek Q Kudelski. Co ciekawe, piosenkę skomponowano dopiero po powstaniu klipu.

zajrzyj po więcej: