Pokazywanie postów oznaczonych etykietą jak się masz?. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą jak się masz?. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 23 czerwca 2026

Czarny Las pyta: „Jak się masz?”. Premiera debiutanckiego albumu formacji

Kiedy muzycy z zespołu Czarny Las pytają: „Jak się masz?”, odpowiedź może być tylko jedna: „Wspaniale!”. A to wszystko za sprawą debiutanckiej płyty tego wyjątkowego, poetycko-eklektycznego projektu, która ujrzała właśnie światło dzienne.


 

Czarny Las wyrósł na podłożu artystycznym przygotowanym przez Tomka Frejtaga i Piotra Orzechowskiego wiosną ubiegłego roku. Kilka miesięcy później do duetu dołączył Mariusz Menes z łódzkiego SeeSound Studio, od tamtej pory odpowiedzialny za rejestrację wokali, reamping wybranych partii gitarowych oraz miks i mastering. W efekcie powstał materiał oscylujący wokół mrocznych dźwięków inspirowanych hip-hopem, downtempem czy post-rockiem, pełny refleksyjnych teksów podanych za pomocą  rapu, spoken wordu i skandowania, a także śpiewu, w wykonaniu chociażby Ani Alimowskiej z grupy Spalone Mosty, którą możemy usłyszeć gościnnie w utworze „Infinityzm”



czwartek, 12 grudnia 2024

Żaneta Chełminiak pyta: „Jesień, jak się masz?”

Co prawda zima rozkręca się już na całego, ale Żaneta Chełminiak nieco ociepla tę atmosferę, pytając: „Jesień, jak się masz?”. Taki tytuł nosi bowiem nowy singiel wokalistki, będący lekkim i przebojowym, a równocześnie nostalgicznym wspomnieniem lata.



To piosenka idealna na jesień, dla każdej jesieniary i jesieniarza. Przedyskutowaliśmy z Sarnulą wszystkie nasze jesienne zwyczaje jak maratony Harry’ego Pottera, jedzenie burgera drwala, picie imbirowego naparu dla smaku i by uniknąć przeziębienia i napisaliśmy o tym, bo wiemy, że wiele osób ma tak jak my – wyjaśnia Żaneta.