piątek, 28 czerwca 2024

Ładne kwiatki Piotra Paduszyńskiego. Posłuchaj singla „Azalia”

Piotr Paduszyński ma dla swoich słuchaczy wyjątkowy prezent. Świeżo zakwitnięty singiel „Azalia” jest podróżą przez ważne i ciepłe wspomnienia, często spychane na dalszy plan przez natłok obowiązków i szarą codzienność. A może warto je odnaleźć właśnie teraz?Inspiruje mnie wola – czy to wola życia, czy walki – czasami z przeciwnościami losu, a czasami z własnymi słabościami czy ze swoim wyobrażeniem o świecie. Inspiruje mnie tkwiąca w ludziach iskra, która zawsze pcha nas do przodu, każe nam wstać i próbować. Gdy gdzieś wokół siebie uchwycę tę iskrę, zaczynam pisać o niej historię. Historię, którą każdy może zrozumieć, ponieważ muzyka przekracza bariery językowe, etniczne i światopoglądowe – mówi Piotr.

Zgodnie z japońską tradycją azalia symbolizuje długowieczność, a jej zapach pozytywnie wpływa na samopoczucie. Kiedy zaś podarowujemy komuś ten kwiat, oznacza to, że życzymy owej osobie szczęścia.

Tworząc utwór o tym tytule, przypomniałem sobie światło lampki solnej, którą często zapalałem w dzieciństwie i która dawała mi poczucie bezpieczeństwa i ukojenia. Pamiętam też projektor na klisze, które Tato wyświetlał mi na suficie i czytał podczas letnich wieczorów – dodaje wokalista.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz