poniedziałek, 11 maja 2020

Spójrzcie na muzyczną nowość od Juliana Lesińskiego!

W miniony piątek, tj. 8 maja 2020, odbyła się premiera teledysku do nowego utworu Juliana Lesińskiego. „Spójrz” to trzeci singiel promujący płytę, która ukaże się jeszcze w tym roku. Muzykę do „Spójrz” skomponował Krzysztof Milewski, zaś tekst napisał Kamil Durski. Za produkcję po raz kolejny odpowiedzialni są dwaj szwedzcy producenci: Simon Johansson i Niklas Bergqvist. Piosenkę cechuje nowoczesne, popowe brzmienie, a charakteru dodaje jej subtelny, a zarazem charyzmatyczny głos wokalisty. Klip zrealizowano podczas koncertu live w warszawskim lokalu Bez słowa.

muzyka: Krzysztof Milewski
słowa: Kamil Durski

Jestem marzycielem przez duże „m”. Wiem, jak to jest bujać w obłokach i później twardo wylądować na ziemi, starając się urzeczywistnić swoje plany. Znam to uczucie, kiedy trzeba zmierzyć się z samym sobą i swoimi słabościami. Popełniłem przy tym wiele błędów. Dzięki nim lepiej poznałem siebie i łatwiej jest mi iść przez życie. Istotą tej piosenki jest wyraźnie dać do zrozumienia, że każdy z nas wie, na co go stać, każdy z nas ma w sobie drzemiący wulkan, który z łatwością można obudzić. Ważne jest, aby pokonać strach i wstyd oraz głośno mówić o swoich pragnieniach. W marzeniach jesteśmy przecież bezkarni i w tej wyimaginowanej przestrzeni możemy wszystko. Potem jednak trzeba spojrzeć na to z pewnym dystansem i jeśli bardzo czegoś pragniemy, po prostu sięgnąć po to z uśmiechem od ucha do ucha. Nie bójmy się marzyć, a co najistotniejsze, nie bójmy się walczyć o swoje marzenia.

Julian Lesiński jest wokalistą i aktorem oraz jedynym w Polsce solistą, który nagrał medley wszystkich piosenek reprezentujących Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji. W swojej autorskiej twórczości stawia na współczesne, popowo-elektroniczne brzmienia. Doświadczenie sceniczne i wokalne zdobywał pod okiem krakowskich artystów i to właśnie tam, czyli na scenie Teatru Ludowego, miał miejsce jego debiut aktorski. Laureat ogólnopolskich festiwali piosenki aktorskiej i literackiej, zwycięzca Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Retro w Odessie na Ukrainie oraz finalista litewskiego talent show „Music Talent League” emitowanego w telewizji w 2019 roku. Julian zdobył ponadto tytuł „Osobowość Roku 2018” województwa podlaskiego w kategorii „Kultura” w plebiscycie „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej” za wybitne osiągnięcia na międzynarodowych konkursach wokalnych oraz za singiel „Affinity”. Ów utwór został zaprezentowany chociażby podczas białoruskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Obecnie wokalista przygotowuje się do koncertów w Polsce i za granicą, pracuje także nad swoim debiutanckim albumem.

zajrzyj po więcej:Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza