środa, 19 października 2022

„Ogniem” w przemoc! Posłuchaj nowego singla projektu Lubert/Strzelba

Ich debiutancki utwór, „Desire”, niezmiennie utrzymuje się na listach przebojów, a kilka dni temu zaprezentowali cover hitu „To Ty”. Artyści tworzący projekt Lubert/Strzelba, gdyż o nich właśnie mowa, nie spoczywają jednak na laurach i nie zwalniają tempa, publikując kolejny singiel. Poruszający problem przemocy psychicznej „Ogień” niesie ze sobą ważne przesłanie i nie bez powodu ukazał się właśnie w październiku.

fot. Witek Berkan

Październik to międzynarodowy miesiąc zdrowia psychicznego. Polska wersja „Desire” ma rozpalać wolę walki o siebie kobiet będących ofiarami przemocy psychicznej w domu, w miejscu pracy czy nauki. Przemocy cichej i często niezauważalnej.

Każda z nas ma wokół siebie taką przyjaciółkę, koleżankę czy znajomą, która doświadczyła przemocy psychicznej. Dlatego ten temat jest taki ważny. Uwolnienie się z przemocowej relacji nie jest łatwe, ale jest możliwe. Warto szukać pomocy. Warto walczyć o siebie. Mamy nadzieję, że „Ogień” da nadzieję na to, że wszystko można zmienić na  lepsze – mówi wokalistka, Strzelba.

Kilka lat temu doświadczyłam przemocy psychicznej na własnej skórze. Wiem, jak ciężko uwolnić się z przemocowego związku i postawić na siebie, kiedy ktoś miesiącami odbiera centymetr po centymetrze twoją pewność siebie i poczucie własnej wartości. Jednocześnie jestem przykładem na to, że jest to możliwe. Dałam radę. Dzisiaj jestem szczęśliwa, mam wspaniałą rodzinę i realizuję się zawodowo. Trzymam kciuki za to, żeby wszystkie kobiety potrafiły rozpalić w sobie iskrę do walki o siebie, bo od iskry do ognia już tylko krok – dodaje autorka tekstu, Beata Ejzenhart-Ismayilov.

Za kompozycję odpowiada Tomek Lubert, ojciec projektu i założyciel Fundacji Luberty Pomagają, warstwę tekstową utkała z emocji Beata Ejzenhart-Ismayilov, produkcją zajął się Wojtek Horny, a na wokalu słyszymy charyzmatyczną Strzelbę


Niewidzialna przemoc emocjonalna/psychiczna nie pozostawia widocznych śladów, lecz te niewidoczne są równie bolesne. Osoba doświadczająca poniżania, wyśmiewania, deprecjonowania, gróźb czy manipulacji obwinia siebie samą, tłumaczy sprawcę, traci poczucie własnej wartości, popada w zaburzenia lękowe i/lub depresyjne, ma poczucie bezradności. W świetle polskiego prawa przemoc emocjonalna jest przestępstwem  podkreśla Jolanta Hojda, psychoterapeutka, psycholożka, superwizorka, wykładowczyni akademicka, założycielka Ośrodka Psychoterapii Podróż.

Jeśli doświadczyłaś przemocy psychicznej, nie bój się prosić o pomoc! Masz prawo bronić swych praw niezależnie od tego, kto je narusza.

Centrum Praw Kobiet (wsparcie psychologiczne i prawne):

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie (dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu):
22 668 70 00

zajrzyj po więcej:

„Ogień” w serwisach streamingowych


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz