wtorek, 26 kwietnia 2022

NoVela i Utopia w łódzkim klubie Wooltura

Emocje po występie inauguracyjnym jeszcze nie opadły, a już pora zapowiedzieć czwarty koncert promujący minialbum formacji NoVela, „18 łez”. Odbędzie się on 14 maja 2022 w łódzkim klubie Wooltura i będzie to wydarzenie łączone, gdyż tego dnia zagra tu również lokalny zespół Utopia.Otwarcie bram zaplanowano na godzinę 19. O godzinie 20 zagra NoVela, a o godzinie 21 zaprezentuje się Utopia. Bilety w cenie 25 złotych można nabyć bezpośrednio w klubie, przy ulicy Wólczańskiej 40/42 w Łodzi. Zapraszamy!


NoVela powstała w 2019 roku z inicjatywy Dominiki Dmowskiej (wokal, teksty) i Jana Niedzielskiego (gitara, kompozycje). Po skompletowaniu reszty grupy muzycy rozpoczęli pracę nad debiutancką płytą. Materiał składający się z dziesięciu piosenek zarejestrowano wiosną 2020 roku w studiu Serakos w Warszawie pod okiem Roberta i Magdy SrzednickichAlbum ten, zatytułowany „39:54”, ukazał się 28 maja 2021 roku. Muzyka, którą tworzy NoVela, to połączenie popu, rocka i funku, podszyte duchem lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, ale zaaranżowane i brzmiące współcześnie. W ramach takich kapel, jak Votum czy Dianoya, poszczególni członkowie dzisiejszego składu supportowali Riverside w latach 2013–2016, podczas tras europejskich. W 2022 roku NoVela wydała nowy singiel zwiastujący minialbum. Piosenka „18 łez” jest wynikiem współpracy Marka Kościkiewicza (autor muzyki, producent) i Marka Dutkiewicza (autor tekstu). EP-ka ta mocniej wpisuje się w obecne trendy niż bardziej klasyczny w brzmieniu debiut. Tezę tę potwierdza również cover „Powiedz ile masz lat” zaprezentowany 1 kwietnia 2022, a za którego produkcję odpowiadają Marek KościkiewiczPaweł Radziszewski i Agnieszka Burcan.


W skład Utopii wchodzą: Radek Szubka (śpiew, gitara, Piotr Kąpielski (gitara), Damian Olejniczak (gitara basowa) i Mikołaj Kosmala (perkusja).


zajrzyj po więcej:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz