„Iluzja ograniczenia” odsłania mocniejszą stronę materiału przygotowywanego dla fanów. Udowadnia, iż Transgresja nie obawia się eksperymentów i zmian w stylistyce.
Patrząc teraz z dystansu, mogę śmiało stwierdzić, że dwa lata temu byliśmy bardziej zachowawczy muzycznie – mówi Paweł „Gwadky” Gładysz. – Tym razem chcemy rozwinąć skrzydła i jeszcze bardziej oddać to, co siedzi w naszych pokręconych głowach. W nowym materiale nie zabraknie okraszonych elektroniką i pulsującą sekcją ciężkich brzmień, jak jest właśnie w „Iluzji”, ale będą też łagodniejsze utwory.
Ilustracja do „Iluzji” stanowi nie tylko wizualną wędrówkę po muzycznym świecie Transgresji, ale także symboliczną podróż w głąb ludzkiego umysłu. Opowiada historię postaci egzystującej na co dzień w hermetycznej, pustej rzeczywistości, gdzie czuje się uwięziona. Zamykając się w klatce własnych przyzwyczajeń i nałogów, powoli odchodzi od zmysłów, nie zdając sobie przy tym sprawy z tego, iż tak naprawdę sama w największym stopniu odpowiada za swoje ograniczenie. Odpowiedzialny za realizację obrazu Dawid Cechmajster serwuje odbiorcy obraz surowy, oniryczny i nieoczywisty, pozostawiający szerokie pole do własnej interpretacji.
Muzyczne uderzenie i starannie przemyślane wideo budują niepokojący klimat będący już wizytówką wizerunku Transgresji. Zdjęcia powstały w ciągu dwóch dni przy pomocy sprawnie działającej ekipy filmowej.
Drugi album grupy znajduje się w fazie przygotowań. W ZED Studio trwają właśnie nagrania pod bacznym okiem producenta Tomasza ZED Zalewskiego.
Nadchodzący album jest dla nas ogromnym wyzwaniem – zwierza się Rajmund „Mundo” Borek, basista. – Zależy nam na zróżnicowanym repertuarze, do którego słuchacz będzie chciał wracać, by przeżywać na nowo pełną gamę emocji, którą postaramy się mu zaserwować w naszych nowych kompozycjach.
Śląska formacja Transgresja swoimi kompozycjami wciąga w przestrzeń wypełnioną energetyzującym psychodelicznym rockiem z dodatkiem elektroniki. Tajemniczej i mrocznej, a przy tym melodyjnej muzyce towarzyszą tu niesztampowe lirycznie teksty. Elementem charakterystycznym koncertów Transgresji jest także przykuwająca oko oprawa wizualna. Kontrastowa gra świateł oraz stylizacja sceniczna artystów oparta na farbach fluorescencyjnych oddziałują na wyobraźnię widzów, wytwarzając przy tym unikalną atmosferę na długo zapadającą w pamięć. W roku 2019 muzycy nagrali płytę „Brak równowagi”, cieszącą się entuzjastycznym przyjęciem publiczności i krytyków muzycznych. W tym samym roku album został wydany przez SP Records.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz