środa, 11 grudnia 2019

„Śnieżna paczka” na topie!

Produkcja „Śnieżna paczka” znalazła się w miniony weekend w TOP 3 najchętniej oglądanych filmów w polskich kinach! Z wynikiem ponad stu dwudziestu pięciu tysięcy widzów zostawiła w tyle inne dziecięce premiery: „Młodego Renifera Alexa” (trzydzieści osiem tysięcy widzów) oraz „Ratujmy Florę” (dwadzieścia siedem tysięcy widzów).

„Śnieżna paczka” to najnowsza animacja współtwórców filmów „Jak ukraść Księżyc”, „Sekretne życie zwierzaków domowych”, „Epoka lodowcowa 4”. Porywająca komedia o przygodach arktycznego lisa i jego polarnych przyjaciół, którzy muszą połączyć siły w walce z podbiegunowym złoczyńcą.

W polskiej wersji językowej usłyszymy Bartka Kasprzykowskiego.


Swifty, polarny lis, pracuje na arktycznej poczcie, ale marzy skrycie o karierze kuriera, którą zwyczajowo przypisuje się psom husky. Pewnego dnia, by udowodnić swe niezwykłe umiejętności, postanawia osobiście dostarczyć przesyłkę do odległego adresata. U celu Swifty odkryje, że odbiorcą przesyłki jest ekscentryczny mors planujący roztopienie arktycznych lodów. Chce w ten sposób zatopić świat i zyskać nad nim absolutną władzę. Swifty musi skrzyknąć swych najdzielniejszych przyjaciół, by pokrzyżować te podstępne plany i pokazać światu, iż nie warto zadzierać z lis-tonoszem i jego ekipą lodowcową.


Muzyczna nowość: Badach, Zamachowski, Serafińska, Kotlarscy i Malec w utworze „Wpadaj do mnie zimą”

„Wpadaj do mnie zimą” to nastrojowa, klimatyczna piosenka stworzona w wyjątkowym składzie. Wykonują ją bowiem tacy artyści, jak Monika Malec, Anna Serafińska, Patrycja Kotlarska, Kuba Badach, Janusz Szrom, Jacek Kotlarski i Zbigniew Zamachowski. Utworowi towarzyszy klip dostępny w serwisie YouTube.

Słowa napisał Ryszard Kunce, a za kamerą teledysku stanęła Olga Czyżykiewicz. Inicjatorką tego niecodziennego muzycznego spotkania była Monika Malec, wokalistka, trenerka wokalna i pedagog, będąca tu, obok Jacka Piotrowskiego, współautorką muzyki.


Piosenka powstała w listopadowy zimny poranek przy fortepianie i kominku – wyjaśnia Monika Malec.Zaczęło się od wspólnego muzykowania razem z Jackiem [Piotrowskim]. Jeszcze tego samego dnia wysłałam demo do Rysia Kunce i już wtedy czułam, że musi ją zaśpiewać wiele osób. Zawłaszcza takich, które lubimy, z którymi spotykamy się prywatnie i z którymi nie możemy się nigdy dość nagadać! Nagrania w studiu i podczas planu zdjęciowego to był dla nas cudowny czas wspólnego twórczego muzykowania. Ale przede wszystkim to był czas spędzony w gronie znajomych na zwyczajnych pogaduchach. Mam wielką nadzieję, że zarówno w naszej zimowej piosence, jak i w obrazku, czuć ten serdeczny klimat i udzieli się on wszystkim słuchającym...zajrzyj po więcej:

Skłodowska na Dzień Nobla! Premiera filmu już 13 marca 2020

„Świat bardzo szybko oszalał na punkcie radioaktywnościktóra brzmiała romantycznie, efektownie świeciła oraz dawała do myślenia nad nieskończonymi możliwościami jej wykorzystywania”. Tak mówi Rosamund Pike, odtwórczyni roli Marii Skłodowskiej-Curie w filmie Marjane Satrapi zatytułowanym „Skłodowska”. Efekty jej pracy będzie można zobaczyć na ekranach kin w Polsce już 13 marca 2020.

Odkrycia Skłodowskiej zmieniły historię całego XX wieku. To jedyna osoba dwukrotnie uhonorowana nagrodą Nobla w różnych kategoriach. Wczoraj, tj. 10 grudnia, obchodziliśmy #NobelPrizeDay, czyli Dzień Nobla, i z tej okazji producenci filmu przygotowali specjalny spot.

tytuł polski: „Skłodowska”
tytuł oryginalny: Radioactive”
reżyseria: Marjane Satrapi („Persepolis”)
występują: Rosamund Pike („Zaginiona dziewczyna”, „Jack Reacher: Jednym strzałem”, „Duma i uprzedzenie”, „Śmierć nadejdzie jutro”), Sam Riley („Czarownica”, „Control”, „W drodze”), Aneurin Barnard („Dunkierka”, „Szczygieł”, „Powder”)

Nominowaną do OSCARA Rosamund Pike zobaczymy na wielkim ekranie jako Marię Skłodowską-Curie, dwukrotną laureatkę Nagrody Nobla, w czasach, gdy większość wciąż uważała, że miejsce kobiety jest w cieniu męża, rewolucjonizującą konserwatywny i bardzo męski świat nauki.

Opowieść o wielkiej odwadze, determinacji, miłości i geniuszu pewnej kobiety z dalekiej Polski, zadziwiającej najpierw naukowy Paryż, a potem wszystkie kontynenty.

Młoda, ambitna Maria Skłodowska przybywa do Francji, by na słynnej Sorbonie podjąć studia będące jej ogromnym marzeniem, a wkrótce przynoszące przełom nie tylko w życiu młodej kobiety, ale całego świata. Początki są jednak trudne. Nikt nie traktuje poważnie naukowych planów i teorii snutych przez Marię. Mężczyźni zazdrośnie strzegą wstępu na najwyższe szczeble naukowej kariery, lecz geniusz, upór i odwaga Skłodowskiej zaczynają kruszyć ten opór. Zaś niezwykłe odkrycia dokonane wraz z mężem Piotrem Curie owocują zasłużonym miejscem w naukowym panteonie.