piątek, 6 grudnia 2019

Natalia Moskal powraca z singlem „Mogę”

Natalia Moskal, polska wokalistka, autorka tekstów i tłumaczka, powraca z kolejnym singlem! „Mogę” to tytuł polskiej wersji utworu „(Im)perfetta”, którym piosenkarka zadebiutowała niedawno na rynku włoskim.

To moja pierwsza autorska piosenka, którą wydałam także w języku włoskim i dla włoskich słuchaczy – wyjaśnia Natalia Moskal. – Ten krok chciałam zrobić od dawna, ponieważ jestem bardzo przywiązana do Włoch. Mieszkam w Mediolanie i podobał mi się pomysł wydania mojej muzyki na nowym rynku, w nowym języku, który wciąż doskonalę. To trochę jak drugi debiut.


Wcześniej Natalia wydała dwa covery w języku włoskim: „Calipso” Charliego Charlesa„Soldi” Mahmooda. Uzyskały one prawie pięćset tysięcy odsłon na YouTube. W końcu nadszedł moment na jej pierwszą oryginalną piosenkę w języku włoskim.

Przesłanie „(Im)perfetta” jest dla mnie bardzo ważne – dodaje Natalia. – Teksty napisałam z myślą o wszystkich ludziach, którzy nie czują się bezpiecznie, którzy wątpią w siebie, którzy myślą, że nie są wystarczająco dobrzy. A przecież każdy ma szansę być najlepszą wersją siebie i to nam musi wystarczyć.


Dotychczas Natalia pracowała nad swoją muzyką głównie w Polsce, gdzie w 2017 roku wydała debiutancki krążek „Songs of myself”. Ten album w stylu electropop zdobył pozytywne recenzje i zaowocował występami Natalii i jej zespołu na kilku ważnych festiwalach. Kolejnym sukcesem okazało się minitournée koncertowe we Włoszech. W listopadzie 2018 nakładem Fame Art ukazała się płyta EP „Bunt młodości”, zawierająca utwory do tekstów polskiej poetki Kazimiery Iłłakowiczówny. Wszystkie kompozycje stworzył tu Jan Stokłosa, będący również producentem płyty. Na minialbumie znajduje się pięć wierszy Iłłakowiczówny w nowoczesnych aranżacjach.

Premiera włoskiej wersji singla „(Im)perfeta” odbyła się 29 listopada br. Polska wersja o tytule „Mogę” ukazała się zaś 5 grudnia 2019. Za produkcję i aranżację utworu odpowiada Łukasz Maron, producent wspomnianego już krążka „Songs of myself”.

zajrzyj po więcej:


RobGitarnik z akcją charytatywną „Paczka dla Dziecka z Domu Dziecka”. Zobacz wyjątkowy teledysk!

Jak doskonale wiecie, RobGitarnik to częsty gość na łamach portalu Czarno na Czarnym. Tym razem przeczytajcie kilka słów na temat nieco innej odsłony działalności tego wokalisty. Trwa bowiem akcja charytatywna pod hasłem „Paczka dla Dziecka z Domu Dziecka”, zainicjowana właśnie przez Roberta Madziarza. Specjalnie dla podopiecznych z Domu Dziecka w Kłobucku powstał utwór „Twoje okno na świat”.


A tymczasem oddajmy głos organizatorce zbiórki, Lucynie Wojaczek.

Kochani!

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są okazją do tego, aby spełnić choćby najprostsze marzenia naszych podopiecznych. Mimo największych starań nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkich potrzeb naszych dzieci, dlatego z pomocą przyszedł nam artysta, muzyk i kompozytor, pan Robert Madziarz (RobGitarnik), pomysłodawca projektu „Paczka dla Dziecka z Domu Dziecka”.
Nie jest to pierwsza akcja charytatywna, w którą zaangażował się pan Robert. Był on kompozytorem i producentem muzyki do ogólnopolskich projektów dobroczynnych, tj. „Pomaganie jest trendy” (edycja II i III) oraz „Mistrza nie zatrzymasz –sportowcy  dzieciom”.

Efektem naszej współpracy jest teledysk do singla „Twoje okno na świat”, promujący całą akcję. Tekst piosenki napisany został przez panią Małgorzatę Iżyńską, muzykę zaś skomponował RobGitarnik. Do udziału w projekcie udało się nam zaprosić lokalnych artystów: Sebastiana Wypycha z córkami Jagodą i Zosią, Marzenę KucharskąIngę Kucharską, Tomasza Wałęgę, Witka Dominika, Monikę Kazyaka (z SoulRecords) oraz raperów Pawła Łopackiego i Szymona Gliszczyńskiego (obaj z Soul Records). Chętnie użyczyli nam swojego głosu. W teledysku wzięli udział nasi wychowankowie, pokazując codzienne życie, sposób spędzania wolnego czasu, ulubione zabawy i zainteresowania. 

Pod naszą opieką przebywa łącznie sześćdziesiąt dwoje dzieci w wieku od pięciu do dwudziestu jeden lat, mieszkających w trzech placówkach: w Domu Dziecka w Kłobucku, w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Waleńczowie i w Krzepicach.  
Mamy kochane i zdolne dzieciaki, z przyjemnością uczestniczące w wielu różnych projektach i konkursach: muzycznych, plastycznych oraz sportowych. Jednym z największych sukcesów, jakie udało nam się osiągnąć, było wywalczenie tytułu Mistrza w corocznych Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej w 2013 roku. Jesteśmy dumni z każdych, nawet najmniejszych sukcesów naszych dzieci i z całego serca im kibicujemy.


Zdajemy sobie sprawę, że pomimo naszych największych starań nie jesteśmy w stanie zrekompensować im możliwości wychowywania się w prawidłowo funkcjonującej, kochającej rodzinie. Staramy się jednak stworzyć dzieciom przynajmniej namiastkę domu, gdzie panuje atmosfera wzajemnego szacunku i zrozumienia, gdzie mogą czuć się bezpieczne i akceptowane. Robimy wszystko, aby nasze dzieci odzyskały stracone poczucie własnej wartości, chcemy dać im radość i beztroskie dzieciństwo, jakiego we własnych domach nie miały.

Każdego roku staramy się, by nasza wigilia wyglądała jak tradycyjne wieczerze wigilijne w polskich domach: jest modlitwa, biały obrus i opłatek, są potrawy wigilijne, jest ogromna choinka z własnoręcznie wykonanymi ozdobami i miejsce wokół niej, które chcielibyśmy zapewnić świątecznymi podarunkami.

Dlatego zachęcamy Was do wparcia naszej akcji, aby ten wyjątkowy wieczór był i dla naszych dzieci magiczny i wywołał uśmiech na ich twarzach. Wszystkie zebrane przez nas środki przeznaczymy na świąteczne prezenty dla podopiecznych.

Jesteśmy otwarci na wszelką pomoc, dlatego zapraszamy Was, kochani, do naszej zbiórki. 
Wesprzyjcie nas  lub prześlijcie ją dalej. Liczy się dla nas każda, nawet najmniejsza wpłata. 

W imieniu redakcji portalu Czarno na Czarnym zachęcamy, oczywiście, do dołożenia własnej cegiełki, gdyż powstanie z nich wszystkich trwały mur wsparcia! Wpłat można dokonywać za pośrednictwem strony pomagam.pl.