piątek, 6 grudnia 2019

RobGitarnik z akcją charytatywną „Paczka dla Dziecka z Domu Dziecka”. Zobacz wyjątkowy teledysk!

Jak doskonale wiecie, RobGitarnik to częsty gość na łamach portalu Czarno na Czarnym. Tym razem przeczytajcie kilka słów na temat nieco innej odsłony działalności tego wokalisty. Trwa bowiem akcja charytatywna pod hasłem „Paczka dla Dziecka z Domu Dziecka”, zainicjowana właśnie przez Roberta Madziarza. Specjalnie dla podopiecznych z Domu Dziecka w Kłobucku powstał utwór „Twoje okno na świat”.


A tymczasem oddajmy głos organizatorce zbiórki, Lucynie Wojaczek.

Kochani!

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są okazją do tego, aby spełnić choćby najprostsze marzenia naszych podopiecznych. Mimo największych starań nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkich potrzeb naszych dzieci, dlatego z pomocą przyszedł nam artysta, muzyk i kompozytor, pan Robert Madziarz (RobGitarnik), pomysłodawca projektu „Paczka dla Dziecka z Domu Dziecka”.
Nie jest to pierwsza akcja charytatywna, w którą zaangażował się pan Robert. Był on kompozytorem i producentem muzyki do ogólnopolskich projektów dobroczynnych, tj. „Pomaganie jest trendy” (edycja II i III) oraz „Mistrza nie zatrzymasz –sportowcy  dzieciom”.

Efektem naszej współpracy jest teledysk do singla „Twoje okno na świat”, promujący całą akcję. Tekst piosenki napisany został przez panią Małgorzatę Iżyńską, muzykę zaś skomponował RobGitarnik. Do udziału w projekcie udało się nam zaprosić lokalnych artystów: Sebastiana Wypycha z córkami Jagodą i Zosią, Marzenę KucharskąIngę Kucharską, Tomasza Wałęgę, Witka Dominika, Monikę Kazyaka (z SoulRecords) oraz raperów Pawła Łopackiego i Szymona Gliszczyńskiego (obaj z Soul Records). Chętnie użyczyli nam swojego głosu. W teledysku wzięli udział nasi wychowankowie, pokazując codzienne życie, sposób spędzania wolnego czasu, ulubione zabawy i zainteresowania. 

Pod naszą opieką przebywa łącznie sześćdziesiąt dwoje dzieci w wieku od pięciu do dwudziestu jeden lat, mieszkających w trzech placówkach: w Domu Dziecka w Kłobucku, w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Waleńczowie i w Krzepicach.  
Mamy kochane i zdolne dzieciaki, z przyjemnością uczestniczące w wielu różnych projektach i konkursach: muzycznych, plastycznych oraz sportowych. Jednym z największych sukcesów, jakie udało nam się osiągnąć, było wywalczenie tytułu Mistrza w corocznych Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej w 2013 roku. Jesteśmy dumni z każdych, nawet najmniejszych sukcesów naszych dzieci i z całego serca im kibicujemy.


Zdajemy sobie sprawę, że pomimo naszych największych starań nie jesteśmy w stanie zrekompensować im możliwości wychowywania się w prawidłowo funkcjonującej, kochającej rodzinie. Staramy się jednak stworzyć dzieciom przynajmniej namiastkę domu, gdzie panuje atmosfera wzajemnego szacunku i zrozumienia, gdzie mogą czuć się bezpieczne i akceptowane. Robimy wszystko, aby nasze dzieci odzyskały stracone poczucie własnej wartości, chcemy dać im radość i beztroskie dzieciństwo, jakiego we własnych domach nie miały.

Każdego roku staramy się, by nasza wigilia wyglądała jak tradycyjne wieczerze wigilijne w polskich domach: jest modlitwa, biały obrus i opłatek, są potrawy wigilijne, jest ogromna choinka z własnoręcznie wykonanymi ozdobami i miejsce wokół niej, które chcielibyśmy zapewnić świątecznymi podarunkami.

Dlatego zachęcamy Was do wparcia naszej akcji, aby ten wyjątkowy wieczór był i dla naszych dzieci magiczny i wywołał uśmiech na ich twarzach. Wszystkie zebrane przez nas środki przeznaczymy na świąteczne prezenty dla podopiecznych.

Jesteśmy otwarci na wszelką pomoc, dlatego zapraszamy Was, kochani, do naszej zbiórki. 
Wesprzyjcie nas  lub prześlijcie ją dalej. Liczy się dla nas każda, nawet najmniejsza wpłata. 

W imieniu redakcji portalu Czarno na Czarnym zachęcamy, oczywiście, do dołożenia własnej cegiełki, gdyż powstanie z nich wszystkich trwały mur wsparcia! Wpłat można dokonywać za pośrednictwem strony pomagam.pl.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza