wtorek, 12 listopada 2019

Mieszkanie dla pana Jana, czyli akcja charytatywna MTV24.TV

Święta Bożego Narodzenia rozpoczną się, co prawda, dopiero za miesiąc, jednak na takie prezenty, jak ten, zawsze jest odpowiedni czas! Panią Alicję Polowiec i jej syna Bartka poruszyła bowiem historia pana Jana, byłego pielęgniarza, który obecnie sam potrzebuje wsparcia. W zainicjowaną w ten sposób akcję włączyła się telewizja MTV24.TV, obejmująca obecnie patronat nad cyklem koncertów charytatywnych. Te muzyczne zbiórki pieniędzy będą odbywać się 2020 roku. 

Mam na imię Alicja i chciałabym przedstawić Wam pana Jana, pacjenta jednego z domów pomocy społecznej w Krakowie –  mówi dla widzów MTV24.TV Alicja Polowiec.  –  Pan Jan jest kawalerem. Siedem lat temu doznał poważnego udaru mózgu i jest częściowo sparaliżowany. Do momentu wypadku nasz przyjaciel był uśmiechniętym i bardzo pozytywnym człowiekiem. Do tej pory zaraża optymizmem, uśmiechem i podejściem do życia. Przez lata pracował jako pielęgniarz w szpitalu imienia Józefa Babińskiego w Krakowie. Miał niewielką kawalerkę, którą dostał od szpitala jako wieloletni, sumienny pracownik. Miał też oszczędności, sto tysięcy złotych, zgromadzone przez pięćdziesiąt pięć lat.

Niestety, trafił na osobę z kręgu duchowieństwa, którą miał za swojego przyjaciela. Człowiek powołany do służby i pomocy ludziom zwyczajnie okradł pana Jana ze wszystkiego. Mieszkanie zostało oddane do szpitala, natomiast cały dobytek w kawalerce, czyli telewizor, lodówka i pozostałe rzeczy, także pieniądze, zostały skradzione. W tym momencie jest szansa, że za około rok pan Jan opuści DPS. Czeka go niewątpliwie długotrwała rehabilitacja. Jednak pan Jan potrzebuje mieszkania, stąd pomysł na tę zbiórkę. Wierzę w dobro ludzkich, Waszych serc i ufam, że pomysł uda się zrealizować. Za jego ciężką pracę i za dobroć przekazywaną innym. Za każdą wpłatę serdecznie dziękuję.

Redakcja Czarno na Czarnym również przyłącza się do inicjatywy! Pomóżmy, gdyż razem możemy osiągnąć naprawdę wiele. Brzmi niczym frazes? Niewykluczone, lecz w owym przypadku słowa te znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. 

zajrzyj po więcej:

MTV24.TV na Facebooku


pan Jan i Bartek Włodarczyk

[RELACJA] Disco Attack 5, czyli plejada gwiazd w katowickim Spodku

W minioną sobotę, tj. 9 listopada br., katowicki Spodek zabrał nas w podróż do galaktyki pełnej gwiazd muzyki disco! W sercu Śląska wystąpili: Sławomir w towarzystwie pięknej Kajry, Zenon Martyniuk, After Party, Power Play, Mig, Weekend... i nie tylko!

Punktualnie o godzinie osiemnastej bramy stanęły otworem i do środka wpłynął wartki strumień rozentuzjazmowanych imprezowiczów. Publiczność szczelnie wypełniła budynek, udowodniając bez żadnych wątpliwości, że wydarzenie cieszyło się naprawdę wielkim zainteresowaniem. Sześćdziesiąt minut dzielących nas od nut inauguracyjnych minęło niesamowicie szybko i za chwilę z głośników rozległy się pierwsze dźwięki.

Listy utworów zaprezentowanych tamtego dnia – a raczej tamtej nocy! – przez poszczególnych wykonawców zostały skonstruowane w taki sposób, by nie pominąć żadnych największych hitów. W ten sposób usłyszeliśmy między innymi następujące przeboje disco: „Ruda tańczy jak szalona”, „Jedziemy z blondi” (Czadoman), „Miód malina”, „Nie ma mocnych na Mariolę” (Mig) oraz „Kolorowa sukienka” i „Tańczyć chcę” (Long & Junior). Kto liczył zaś na „Małolatki” i „Królową”, ten doczekał się , oczywiście, Miłego Pana. Natomiast w drugiej połowie tego megakoncertu estradą zawładnęli prekursorzy Rock Polo i twórcy fenomenu audialnego w postaci „Miłości w Zakopanem”, czyli Sławomir i zjawiskowa Kajra! Oprócz wymienionej już piosenki wokaliści zaśpiewali pozostałe single, za których brzmienie pokochała ich cała Polska, a więc były to: „Megiera”, „Ni mom hektara”, „Aneta” i „Weekendowy korsarz”. Nie zabrakło ponadto nieprawdopodobnie energetycznej „Małgosi Sochy” oraz premierowego „Weselnego pytona”. Trwająca do późnych godzin nocnych tegoroczna edycja to także występy takich zespołów, jak Akcent z Zenonem Martyniukiem na czele, Weekend, Power Play i After Party. Taki kosmiczny zestaw spełnił z pewnością wszelkie oczekiwania obecnych w Katowicach miłośników muzyki... a nawet je przerósł! Dodatkowym wzbogaceniem tych doznań okazały się zaserwowane nam niezwykłe efekty świetlne i wizualne. Jeżeli ktoś czuje niedosyt, to wyłącznie dlatego, iż impreza dobiegła końca! Teraz pozostaje nam jedynie wspominać i odliczać do kolejnej odsłony Disco Attack.


fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska
  
fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska