wtorek, 12 listopada 2019

Mieszkanie dla pana Jana, czyli akcja charytatywna MTV24.TV

Święta Bożego Narodzenia rozpoczną się, co prawda, dopiero za miesiąc, jednak na takie prezenty, jak ten, zawsze jest odpowiedni czas! Panią Alicję Polowiec i jej syna Bartka poruszyła bowiem historia pana Jana, byłego pielęgniarza, który obecnie sam potrzebuje wsparcia. W zainicjowaną w ten sposób akcję włączyła się telewizja MTV24.TV, obejmująca obecnie patronat nad cyklem koncertów charytatywnych. Te muzyczne zbiórki pieniędzy będą odbywać się 2020 roku. 

Mam na imię Alicja i chciałabym przedstawić Wam pana Jana, pacjenta jednego z domów pomocy społecznej w Krakowie –  mówi dla widzów MTV24.TV Alicja Polowiec.  –  Pan Jan jest kawalerem. Siedem lat temu doznał poważnego udaru mózgu i jest częściowo sparaliżowany. Do momentu wypadku nasz przyjaciel był uśmiechniętym i bardzo pozytywnym człowiekiem. Do tej pory zaraża optymizmem, uśmiechem i podejściem do życia. Przez lata pracował jako pielęgniarz w szpitalu imienia Józefa Babińskiego w Krakowie. Miał niewielką kawalerkę, którą dostał od szpitala jako wieloletni, sumienny pracownik. Miał też oszczędności, sto tysięcy złotych, zgromadzone przez pięćdziesiąt pięć lat.

Niestety, trafił na osobę z kręgu duchowieństwa, którą miał za swojego przyjaciela. Człowiek powołany do służby i pomocy ludziom zwyczajnie okradł pana Jana ze wszystkiego. Mieszkanie zostało oddane do szpitala, natomiast cały dobytek w kawalerce, czyli telewizor, lodówka i pozostałe rzeczy, także pieniądze, zostały skradzione. W tym momencie jest szansa, że za około rok pan Jan opuści DPS. Czeka go niewątpliwie długotrwała rehabilitacja. Jednak pan Jan potrzebuje mieszkania, stąd pomysł na tę zbiórkę. Wierzę w dobro ludzkich, Waszych serc i ufam, że pomysł uda się zrealizować. Za jego ciężką pracę i za dobroć przekazywaną innym. Za każdą wpłatę serdecznie dziękuję.

Redakcja Czarno na Czarnym również przyłącza się do inicjatywy! Pomóżmy, gdyż razem możemy osiągnąć naprawdę wiele. Brzmi niczym frazes? Niewykluczone, lecz w owym przypadku słowa te znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. 

zajrzyj po więcej:

MTV24.TV na Facebooku


pan Jan i Bartek Włodarczyk

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza