poniedziałek, 18 listopada 2019

Złote dziecko MGM. „Judy” na ekranach polskich kin już 3 stycznia 2020

Frances Ethel Gumm. Tak brzmi prawdziwe nazwisko Judy Garland, jednej z największych gwiazd wielkiego ekranu. Osiemdziesiąt lat temu na ekrany kin wszedł „Czarnoksiężnik z Oz”. Film przyniósł aktorce ogromną sławę i na zawsze odmienił jej życie. Cztery lata przed premierą filmu nieznana nikomu dziewczyna podpisała siedmioletni kontrakt z wytwórnią Metro-Goldwyn-Mayer. Nie do końca wpasowywała się w obowiązujący wówczas kanon piękna. Aparycja „dziewczynki z sąsiedztwa” sprawiała, iż producenci i reżyserzy nie wiedzieli, w jakich rolach powinni ją obsadzać. U samej Judy powodowało to nieustanny stres i poczucie niższości. Mimo wszystko udało jej się zabłysnąć na filmowym niebie.

Judy chodziła do szkoły przy Metro z Avą Gardner, Laną Turner, Elizabeth Taylor, prawdziwymi pięknościami – powiedział Charles Walters, reżyser kilku filmów z udziałem Garland. – Była wówczas wielką żyłą złota, odniosła wielki sukces, ale była brzydkim kaczątkiem... Myślę, że przez długi czas miało to bardzo szkodliwy wpływ na jej emocjonalność. Sądzę, że zostało to w niej na zawsze.

Sam szef studia Louis B. Mayer nazywał ją swoim „małym grubaskiem”. Garland doczekała się swojej wielkiej chwili. Ta nadeszła wraz z „Czarnoksiężnikiem z Oz”. Od premiery filmu jej kariera nabrała tempa, a aktorka udowodniła, iż potrafi również grać dorosłe role, takie jak w „Little Nellie Kelly”. Aktorka współpracowała z MGM przez piętnaście lat.


Judy Garland, cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu, dziewczyna podbijająca serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Wraz z ogromnym sukcesem przyszły jednakże nieszczęśliwe miłości, samotność, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. W tym właśnie momencie życia poznajemy Judy Garland w filmie Ruperta Goolda. Zmęczona życiem artystka pragnie jedynie zapewnić spokojny byt swoim ukochanym dzieciom. Żyjąca marzeniami kobieta prawie pogodziła się z faktem, iż najlepsze już za nią. I wtedy pojawia się niezwykła propozycja. Okazuje się, że w Londynie Judy Garland wciąż jest wielką gwiazdą, a publiczność chce oglądać ją na najlepszych scenach. Czy Judy jest wciąż gotowa na kolejny skok w nieznane? Czy aby zapewnić szczęście dzieciom, zdecyduje się zostawić je na długie miesiące? Czy tajemniczy młody mężczyzna, może być tym, na którego czekała całe życie?

Czasem najtrudniej jest być gwiazdą własnego życia.

Judy” z rewelacyjną rolą Renée Zellweger na ekrany polskich kin wejdzie 3 stycznia 2020 roku.

KLASYK W KATEGORII BIOGRAFII WIELKICH GWIAZD
The Times

ODRODZENIE GWIAZDY
Billboard

OLŚNIEWAJĄCA ROZRYWKA
BBC


reżyseria: Rupert Goold („Złodziej tożsamości. Historia prawdziwa”)


obsada: Renée Zellweger („Dziennik Bridget Jones”, „Jerry Maguire”, „Chicago”,
„Wzgórze nadziei”), Finn Wittrock („Niezłomny”, „The Big Short”, „Gdyby ulica Beale mogła mówić”), („Holiday”, „Iluzjonista”, „Legenda Zorro”, „Obłędny rycerz”)


gatunek: dramat biograficzny

produkcja: 2019

dystrybucja w Polsce: Monolith Films

zajrzyj po więcej:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza