wtorek, 20 sierpnia 2019

„Path of Destiny”, czyli nowy klip od Equilibrium. Niemiecka kapela wystąpi w klubie Kwadrat!

Na początku sierpnia tego roku ukazał się kolejny singiel z nadchodzącego albumu niemieckiej grupy Equilibrium! Tym razem poznaliśmy obraz do utworu „Path of Destiny”.


Zespół Equilibrium zaprezentował nowy klip z gościnnym udziałem formacji The Butcher Sisters. Piosenka nosi tytuł „Path of Destiny” i została opublikowana 2 sierpnia br. na kanale Nuclear Blast Records. Numer pochodzi ze zbliżającego się krążka grupy, „Renegades”. Ukaże się on 23 sierpnia 2019! 


Formacja Equilibrium wystąpi 29 stycznia 2020 w krakowskim klubie Kwadrat. U boku zespołu zobaczymy grupę Lord Of The Lost, a także Nailed To ObscurityBilety na koncert dostępne na stronie https://sklep.knockoutprod.net.

Equilibrium | Niemcy | epicki folk metal
Equilibrium to nazwa doskonale znana polskim fanom kochającym połączenie folku i metalu, ponieważ formacja z Bawarii gościła w naszym kraju już niejednokrotnie. Powstała w krainie Oktoberfestu w 2001 roku z inicjatywy gitarzysty, klawiszowca i głównego kompozytora René Berthiaume'a, jedynego muzyka pamiętającego początki grupy. Muzyka stanowi wypadkową jego wyobraźni. Oparta jest na skocznym rytmie, potężnym uderzeniu gitar, klimatycznie epicka, tekstowo zaś czerpie ze starogermańskich mitów i legend. Opowieści śpiewane są w języku Goethego. Lidera w realizacji jego artystycznej wizji wspomagają Hati (perkusja), Robse (wokal), Dom (gitara), Skar (gitara basowa) i Skadi Rosehurst (klawisze).

Sprawdź, jeśli lubisz: Eluveitie, Finntroll, Korpiklaani...

https://equilibrium-metal.net/en/
https://www.facebook.com/equilibrium/
https://www.youtube.com/watch?v=hYoB2Tj3LR8

Lord Of The Lost | Niemcy| dark metal

Po drugiej stronie Niemiec, bo w hamburskiej dzielnicy Sankt Pauli, powstał w 2007 roku zespół Lord Of The Lost. Inicjatorem narodzin kapeli był wokalista, gitarzysta i wiolonczelista Chris Harms. W obecnym wcieleniu LOTL wspiera go gitarzysta o ksywce π, basista Class Grenayde, Gared Dirge (syntezatory, perkusjonalia, gitara) i Niklas Kahl (perkusja). Lord Of The Lost cechuje nie tylko wyrazisty wizerunek, lecz również muzyka, w której odnajdziemy miłą dla ucha siermiężność i potęgę Rammstein, a także ciężar, mrok, finezję oraz melodyjność. Tak, brzmi mocno paradoksalnie, lecz nie da się zaprzeczyć, że w muzyce niemieckiej kapeli daje się wychwycić walcowate klimaty, przywołujące wspomnienie niezapomnianego Type O Negative oraz gotycko-popowe momenty, z których słynął fiński H.I.M. Jeśli dorzucimy do tego wstawki industrialne plus coś z ogródka Die Krupps albo Oomph!, robi się naprawdę ciekawie. 

Sprawdź, jeśli lubisz: H.I.M., Type O Negative, Rammstein...

https://www.facebook.com/lordofthelost/
https://www.youtube.com/watch?v=ai3LrJ2MPSs

Nailed To Obscurity | Niemcy | melodyjny doom metal, death metal

Nailed To Obscurity to coś dla osób preferujących dźwięki deathmetalowe pożenione z klimatami doomowymi i skoligacone dość blisko z melodiami. Kapela powstała w 2005 roku w Dolnej Saksonii i również jest w Polsce znana, bo grała u nas, chociażby przed Dark Tranquillity. Od tamtej pory nie zmienił się skład niemieckiej grupy, w którym są dwaj oryginalni muzycy, czyli Jan-Ole Lamberti (gitara) i Volker Dieken (gitara), a oprócz nich Jann Hillrichs (perkusja), basista Carsten Schorn oraz będący w kapeli od 2012 roku wokalista Raimund Ennenga. Jeśli ktoś ceni sobie granie w stylu starego Opeth, Swallow The Sun czy Insomnium, z pewnością nie zawiedzie się, gdy sięgnie po coś z dorobku Niemców.

Sprawdź, jeśli lubisz: Insomnium, Swallow The Sun, Katatonia... 

http://www.nailedtoobscurity.com
https://www.facebook.com/nailedtoobscurity/
https://www.youtube.com/watch?v=LY7Oo3H5ec8

kto: Equilibrium Lord Of The Lost Nailed To Obscurity
kiedy: 29 stycznia (środa) 2020
gdzie: Kraków Kwadrat, ul. Skrarżyńskiego 1
bilety: 80 zł (przedsprzedaż), 90 zł (w dniu koncertu)
organizator: Knock Out Productions 

bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie) 
https://www.eventim.pl


zaprasza:
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod 
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza