wtorek, 20 sierpnia 2019

Formacja Boris prezentuje pierwszy singiel z nowego albumu

Japońska formacja Boris opublikowała właśnie premierowy utwór wraz z teledyskiem. Numer został zatytułowany „Love” i zapowiada zbliżającą się produkcję grupy, „LφVE & EvφL”, która ukaże się już 4 października nakładem wytwórni Third Man Records. Tego samego dnia zespół wyda również reedycje płyt „Akuma No Uta” i„Feedbacker” z 2003 roku. 


Co więcej, Boris zaprezentują się już 5 grudnia we wrocławskim klubie Pralnia. Towarzyszyć im będzie norweska grupa Arabrot. Bilety na koncert dostępne są na stronie https://sklep.knockoutprod.net.


Boris | Japonia | awangardowy metal


Bezkompromisowi Japończycy w 2017 roku obchodzili piękny jubileusz 25-lecia. Boris powstał w 1992 roku w Tokio z inicjatywy basisty, wokalisty i gitarzysty Takeshiego Ohtani oraz gitarzystki Mizuno Yoko zwanej Watą, grającej również na klawiszach i udzielającej się wokalnie. Cztery lata później składu dopełnił perkusista i wokalista Atsuo Mizuno. Japońska formacja polecana jest przede wszystkim tym, którzy lubią muzyczne niespodzianki. Chociaż ich stylistykę można opisać jako mieszankę doomu, elementów psychodelicznych i dźwiękowych eksperymentów, tak naprawdę należałoby dodać tu jeszcze takie chociażby etykietki, jak drone, noise, post metal, ambient, shoegaze, crust punk, industrial, a nawet J-pop. Boris to jeden z najciężej pracujących zespołów na świecie. Przez dwadzieścia pięć lat istnienia japońska formacja nagrała dwadzieścia cztery albumy studyjne, sześć koncertowych i kilkanaście płyt EP. Jeżeli dołączyć do tego zestawu ciekawe kolaboracje formacji, na przykład z Merzbowem, Sunn O))) czy z Ianem Astburym z The Cult, dorobek okazuje się ogromny. W Polsce wyjątkowe trio promować będzie materiał z krążka „Dear” z 2017 roku, znakomicie ocenionego przez recenzentów. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Sunn O))), Melvins, Sleep...

https://borisheavyrocks.com/
https://www.facebook.com/borisheavyrocks/
https://www.youtube.com/watch?v=bREC4gvH5Gw 

Arabrot | Norwegia | noise/art rock

Wokalista i gitarzysta Kjetil Nernes jest główną postacią powstałego w 2001 roku wyjątkowego norweskiego zespołu Arabrot. Jego wyjątkowość polega między innymi na wielości stylów muzycznych, z jakich Norweg korzysta podczas procesu twórczego. Zwykło się podawać, że Arabrot gra noise art rock, lecz z pewnością nie wyczerpuje to palety dźwiękowych barw formacji. Arabrot zadebiutował w 2005 roku albumem „Proposing a Pact with Jesus”, lecz głośno zrobiło się o nim po trzeciej płycie, „The Brother Seed”. Za wyprodukowany przez Steve'a Albiniego materiał grupa otrzymała nominację do norweskiego odpowiednika Grammy (Spellemannprisen). Statuetkę muzycy mogli sobie postawić na półce po wydaniu pochodzącego z 2011 roku albumu „Solar Anus”. Warto też wymienić wydawnictwo „The Gospel” nagranego z udziałem Teda Parsonsa (Swans, Prong, Killing Joke...), Stephena O'Malleya (Sunn O)))) i Erlenda Hjelvika (eks-Kvelertak). Zespół miał ponadto okazję ilustrować na żywo kilka klasycznych filmów niemych, chociażby „Haxan” czy „Gabinet Doktora Caligari”. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Death in June, Melvins, The Birthday Party, Swans, Okkultokrati...

http://www.arabrot.com/thegospel
https://www.facebook.com/ARABROT
https://www.youtube.com/watch?v=JwL8CwzDKSw 

kto: Boris + Arabrot 
kiedy: 5 grudnia (czwartek) 2019
gdzie: Wrocław, Pralnia, ul. Krakowska 100
bilety: 80 zł (przedsprzedaż), 90 zł (w dniu koncertu)
organizator: Knock Out Productions 

Bilety na koncert dostępne na: 

https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie) 
https://www.eventim.pl

zaprasza:

Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net 
https://www.facebook.com/productions.knock.out 
https://www.instagram.com/knockoutprod 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza