niedziela, 28 kwietnia 2019

Ramona Rey z teledyskiem do singla „Dopiero”

Ramona Rey zaprezentowała właśnie klip do ostatniego singla z albumu „RR4”. Tym razem poznaliśmy obraz do piosenki „Dopiero”.

Niespełna dwa lata  po wydaniu płyty „Ramona Rey 4”, entuzjastycznie przyjętej przez fanów i krytykę, przyszedł czas na utwór zamykający historię tego albumu.  Singiel „Dopiero” został nagrany ponownie, „na setkę”, na głos i pianino.  Surowe brzmienie jest dużym zaskoczeniem dla miłośników twórczości artystki kojarzonej od zawsze z muzyka elektroniczną.  

Zdecydowaliśmy się na singiel w takiej wersji, by pokazać długą i krętą drogę, jaką przeszliśmy w czasie tworzenia tego albumu oraz później, w czasie dzielenia się nim z publicznością. Każdy kolejny koncert był odrębną historią i okazją do szukania nowych połączeń brzmień elektronicznych z naturalnymi. Teraz chcemy, by wybrzmiały tylko emocje  mówi Ramona.

Teledysk opowiada historię  wielu kobiet (między innymi prostytutki, panny młodej i matki), które poznajemy w trudnych, ale być może przełomowych momentach ich życia. To opowieść o wielkich planach i nieuniknionych porażkach. Skłania ku refleksji, przypomina o powstrzymaniu się od oceny drugiego człowieka  oraz naszej bezbronności wobec zawirowań losu. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza