wtorek, 17 lipca 2018

Mus! z teledyskiem do singla „Minął dzień”

Zespół Mus! z kolejną premierą! Tym razem mowa o teledysku do utworu zatytułowanego „Minął dzień”, czyli drugiego singla promującego i zapowiadającego debiutanckie wydawnictwo formacji. Obraz ukazał się w Internecie 12 lipca br.

Za słowa piosenki odpowiada tu Grzegorz Ziarkiewicz, obok Adriana Owsianika będący także autorem kompozycji. Produkcją zajęła się grupa The Foxxes Music. Przypomnijmy, że pierwsze nagranie, „Jak mam iść”, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy w całej Polsce. Czy „Minął dzień” pójdzie w ślady swojego poprzednika? Przekonamy się już niebawem, ale wszystko na to wskazuje, ponieważ mamy tutaj do czynienia z wakacyjną propozycją, pełną pozytywnej energii i dobrze rozumianej lekkości.Zajrzyj po więcej:


Natalia Moskal z premierą singla „Neverland”

Lato to doskonały czas na wyjątkowe podróże w niezwykłe miejsca. Jedną z takich wycieczek proponuje nam Natalia Moskal, która zaprasza do świata o nazwie „Neverland”. Nieco ponad rok od ukazania się debiutanckiego albumu „Songs of Myself” wokalistka zaprezentowała bowiem swój najnowszy singiel o takim właśnie tytule.

„Neverland” może stać się niebawem wakacyjnym hitem. Singiel pojawił się we wszystkich serwisach streamingowych 13 lipca br. To nagranie o charakterze osobistym, co podkreśla zarówno warstwa tekstowa, jak promujące piosenkę wideo pokazujące prywatne i muzyczne życie piosenkarki. Nie brakuje tu także rytmiczności i ładunku energetycznego, czyli połączenia typowego dla Natalii Moskal, z jednej strony wiernej przebojowej elektronice, znanej z jej wcześniejszej twórczości, a z drugiej zaś prezentującej w „Neverlandzie” brzmienia inspirowane amerykańskim funkiem. Dopełnieniem całości są partie Wojtka Miecznikowskiego.Autorką tekstu śpiewanego jest sama Natalia, a za kompozycję i produkcję odpowiada Adam Bieranowski. W procesie powstawania melodii uczestniczyła również Małgorzata Nakonieczna, a teledysk stanowi dzieło Lulu Zubczyńskiej.

Przy tworzeniu „Neverland” za inspirację służyły nam utwory Jamesa Browna, Janelle MonaePrince’a czy Bruno Marsa. Przy płycie sięgnęliśmy z Łukaszem Maronem do lat 80. i 90. Teraz, pracując z Adamem, chciałam wrócić do brzmień jeszcze wcześniejszych, które były mi bliskie, kiedy byłam jeszcze nastolatką. Tekst „Neverland” porusza kwestię dylematów i wyborów, przed którymi staje młody człowiek, wkraczając w dorosłość, temat u mnie bardzo aktualny. Wolałabym trafić zatem do takiej Nibylandii, w której się zwyczajnie nie dorasta - mówi Natalia. Jesienią bieżącego roku możemy spodziewać się całkowicie nowego materiału, lecz szczegóły pozostają na razie tajemnicą.

Zajrzyj po więcej: