czwartek, 5 kwietnia 2018

KALINA w trasie koncertowej „Czyste Szumienie Spiring Tour”

KALINA wyrusza w trasę koncertową „Czyste Szumienie Spiring Tour”. Podczas występów wokalistka promować będzie swoją płytę zatytułowaną „Czyste Szumienie”.

Jak na antenie radiowej Trójki przedstawił ją Marek NiedźwieckiKALINA to „Nowa Dziewczyna w Mieście”. Po raz pierwszy wokalistka zaprezentowała swoją twórczość we wrześniu 2016 roku, wydając singiel „Nawet jeśli”. Utwór dotarł do pierwszych miejsc list przebojów, hipnotyzując słuchaczy romantycznym dream popowym brzmieniem. Kolejne nagrania, „Pamiętam Cię” i „Biuro rzeczy znalezionych”, również znalazły się na playlistach radiowych, wprowadzając w znane rejony popu łobuzerski uśmiech miejskiej poezji. Pod koniec września 2017 roku ukazał się album „Czyste Szumienie”. Autorem większości zawartych tu piosenek jest KALINA, a wyprodukował i zaaranżował je Max Skiba znany z polsko-brytyjskiego duetu KDMS.Rozbudowaliśmy wspólnie z muzykami „Czyste Szumienie” o siłę brzmienia żywych instrumentów i oczywiście harfę - wyjaśnia KALINA. - Lirykę elektroniczną zdominuje band, dając Wam autentyczność prosto z ziemi. Zasilane miłością stworzenie świata, metafizyczna podróż po zakamarkach wspomnień drzemiących w zbiorowej podświadomości, wyjście z mroku do światła. W miejskich baśniach i dziewczyńskich songach odnajdziecie nutę rodzimego kampu, potworów syntezatorowych dream popowy romantyczny suicide, a to wszystko zanurzone w akustycznym brzmieniu harfy i celnym brzmieniu całego zespołu stworzy kryształowo hippie-popowy, melodyjny przekaz. Tak zaczynamy wiosnę. Zapraszamy.Sprawdź, gdzie w najbliższym czasie pojawi się KALINA:
15 kwietnia / Warszawa
21 kwietnia / Poznań
18 maja / Wrocław
26 maja / Kraków
1 czerwca / Rzeszów
16 czerwca / Łódź
27 lipca / Chałupy

Zajrzyj po więcej:


Holly Blue z teledyskiem do singla „Wygnani z miasta”

W Internecie ukazał się właśnie teledysk towarzyszący nowemu utworowi Holly Blue. „Wygnani z miasta” to tajemnicza opowieść o podróży i poszukiwaniach zarejestrowana w dalekich zakątkach ziemi.

Obraz do nagrania „Wygnani z miasta” stanowi pierwszą część filmowej trylogii łączącej trzy filmowe klipy. Tym samym formacja zapowiada swój trzeci album, „Guntanamo”, którego premierę zaplanowano na jesień 2018. Wszystkie teksty zawarte na płycie będą polskojęzyczne.Holly Blue to trio założone w 2011 roku przez Sonię Kopeć i jej brata Krystiana oraz Emila Blanta – muzyka i producenta znanego między innymi z grup Gutierez i The Marians. Twórczość zespołu, określana jako intelligent pop, może kojarzyć się z klimatami Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini. Pomimo inspiracji zachowuje jednak własny unikatowy styl charakteryzujący się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami. Debiutancki krążek, „First Flight”, ukazał się jesienią 2012 roku. Po jego wydaniu zespół grał wspólne koncerty z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami, takimi jak Myslovitz, Ania Dąbrowska, Fisz/Emade, Natalia Przybysz, Julia Marcell i Natalia Nykiel. W 2013 roku wystąpił na festiwalu SOPOT TOPtrendy, a także wyruszył w dużą trasę po Polsce i Wyspach Brytyjskich. Piosenki Holly Blue promowane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych, znalazły się też na składankach „Sealesia 1” i „Sealesia 2”, „Mysłowice Dobrze Brzmiące” oraz „Cafe Night & Day: Chillout & Alternative Edition 2014”.

8 kwietnia br. Holly Blue wystąpi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W ramach koncertu „One/Oni Kobietom” formacja zaprezentuje się u boku Julii Marcell, Krzysztofa Zalewskiego, Organka i Anity Lipnickiej.Zajrzyj po więcej: