poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Kryminalny Bus KaRRamBy wyrusza w Polskę

Właśnie dziś, tj. 23 kwietnia br., KaRRamBa prezentuje swój nowy album, zatytułowany „Kryminalna Polska”. Z tej okazji w Polskę ruszyły Kryminalne Busy, gdzie można zdobyć za darmo rzeczony krążek podpisany przez rapera i Joannę Borysewicz.

Kryminalne Busy pojawią się w licznych miastach na terenie Polski oraz na autostradach i stacjach benzynowych. Każdy, kto na swojej drodze spotka taki KaRRamBuS, ma szansę otrzymać bezpłatnie specjalny egzemplarz albumu opatrzony autografami. Jedyny warunek stanowi zrobienie sobie zdjęcia z płytą na tle Kryminalnego Busa.

To całkiem fajna, zupełnie nowa i zaskakująca forma promocji albumu, a także doskonały sposób na to, by fani w całej Polsce mogli otrzymać album z naszymi autografami, o co nieustannie nas proszą - mówią zgodnie KaRRamBa i Joanna. Ich singiel „Zabiję!”, wraz z towarzyszącym mu teledyskiem, zdobywa coraz więcej zwolenników. Muzycy już przygotowują się do wspólnych „kryminalnych” koncertów.

„Kryminalna Polska” jest trzynastą pozycją studyjną w dyskografii KaRRamBy i zawiera trzynaście premierowych utworów. Usłyszymy w nich Joannę Borysewicz, ErviMiśka z Nadarzyna oraz redaktora Piotra Szatkowskiego. W chórkach zaś występują gościnnie Shatk0vskaDetergent. Za produkcję muzyczną nagrań odpowiada MB Productions.Nowe piosenki to kryminalne historie z lat 90. KaRRamBa opowiada o sobie, wspominając legendy świata przestępczego tamtych czasów, między innymi Miśka z Nadarzyna, Florka, Dziada czy Wariata. Raper poddaje pod moralną wątpliwość instytucję „świadka koronnego” oraz tak zwanych „sześćdziesiątek”, czyli byłych gangsterów tracących honor i zasady, kolaborujących z organami ścigania i sprzedających swoich dawnych kompanów w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej.

Wydawnictwo „Kryminalna Polska” zawiera również bardzo osobiste utwory, takie jak: „Gangsterska Miłość” dedykowana mamie, żonie i synowi KaRRamBy, powstała we współpracy z Joanną Borysewicz kompozycja „Zabiję!” traktująca o trudnej, aczkolwiek prawdziwej miłości, nagranie „Wstydź się!” mówiące o nowym, niemoralnym sposobie młodych kobiet na łatwe i bogate bytowanie czy „Błękitna Autostrada” dla wszystkich fanatyków motorów, którzy zginęli na swoich maszynach. KaRRamBa nawija otwarcie o intymnej sferze swojego życia w kawałku „18+”, a także rozlicza się - za pośrednictwem „W Imię Zasad II” - z fałszywymi jednostkami pod pozorem przyjaźni zyskującymi zaufanie i efekcie działającymi na niekorzyść rapera.

Ostatni utwór na najświeższym albumie KaRRamBy nosi tytuł „Charakterne PitBulle”. Na przykładzie konkretnego, młodego człowieka o pseudonimie Siwy pokazuje on, że mimo świadków koronnych i „sześćdziesiątek” są jeszcze w naszym społeczeństwie ludzie trzymający się starych dobrych zasad.

Zajrzyj po więcej:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza