wtorek, 12 kwietnia 2022

Wojciech Paszkiewicz ma „Serce gotowe”. Debiutancki singiel wokalisty z udziałem uznanych twórców

„Serce gotowe” to debiutancki singiel Wojciecha Paszkiewicza. Ten dwudziestojednolatek z Marek koło Warszawy od zawsze widział siebie na wielkich scenach, z mikrofonem w dłoni. Niestety okazało się, iż świat ma dla niego zupełnie inny plan: dwa lata temu zdiagnozowano u Wojtka raka kości. Od tamtej pory stał się wojownikiem o zdrowie i życie, pragnienia zrzucając na dalszy plan. Jednak pozornie drobna inicjatywa jego przyjaciół szybko przeistoczyła się w nagranie piosenki powstałej dzięki czołowym twórcom polskiej branży muzycznej. Wszystko to pomiędzy chemioterapiami i wyczerpującą walką z rakiem. Marzenia są po to, żeby je spełniać, niezależnie od przeciwności losu! Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do spełnienia mojego – mówi Wojtek.


Pomysłodawczyniami i koordynatorkami całej inicjatywy są Joanna Sobotkowska i Ewelina Roxy Gracz. Kompozytorem jest tu Tomasz Lubert (Virgin, Video, Volver), producentem Piotr Zborowski, a autorką tekstu Beata Ejzenhart. Za przygotowanie wokalne odpowiada Bartosz Caboń (trener wokalny między innymi Dawida Kwiatkowskiego, a także artysta znany z duetu Cukier), wraz ze swoją partnerką Klaudią Sobotką odpowiedzialny również za rejestrację wokalu.


Cuda się zdarzają, a marzenia trzeba spełniać – mówi Joanna Sobotkowska, przyjaciółka tego świeżo upieczonego piosenkarza. – Ten singiel to spełnienie marzeń Wojtka i dowód na to, że wszystko się może zdarzyć. Szczególnie kiedy jest tyle wrażliwych osób dookoła. Razem z Roxą [Ewelina Roxy Gracz] wpadłyśmy na pomysł tej akcji przed kolejnym cyklem chemioterapii Wojtka. Roxa obraca się w muzycznym świecie i od razu obudził się w niej managerski instynkt. Ona zawsze wie, do kogo zadzwonić. Pierwszy telefon wykonałyśmy do Beaty Ejzenhart z pytaniem, o tekst piosenki. Od razu się zgodziła i wciągnęła do współpracy Tomka Luberta, znanego polskiego kompozytora i producenta a także założyciela Fundacji Luberty Pomagają, który, jak wielokrotnie podkreślał, „pomaganie ma we krwi”. Melodia i tekst powstały dosłownie w dwa dni. Później wszystko potoczyło się lawinowo. Kolejny na liście kontaktów Roxy był Piotr Zborowski, który zajął się produkcją muzyczną, miksem i masteringiem. Ponieważ Wojtek wcześniej nie miał doświadczenia przed mikrofonem, musiałyśmy wykonać kolejny telefon i tak z pomocą przyszedł nam Bartosz Caboń, który zorganizował dla Wojtka przyspieszony kurs wokalny i zajął się realizacją nagrania razem ze swoją partnerką Klaudią Sobotką. Sebastian Wrzosek [Ten Fajny Management] zaangażował się w akcję po jednym odsłuchu singla i we współpracy z MUGO zajął się dystrybucją cyfrową.Premiera cyfrowa singla odbędzie się już 14 kwietnia 2022 roku. Dochód ze sprzedaży cyfrowej singla zostanie przekazany na leczenie Wojtka lub na Fundację Luberty Pomagają skupiającą się na wsparciu w szczególności pacjentów onkologicznych. Trzymajmy kciuki za powrót Wojtka do pełnego zdrowia i następne muzyczne nowości!


zajrzyj po więcej:

Wojciech Paszkiewicz na Instagramie


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz