STRONY

czwartek, 3 marca 2022

Laura & Profanumbeats w półfinale International Songwriting Competition

Utwór „Strong weak woman” duetu Laura & Profanumbeats zakwalifikował się do prestiżowego międzynarodowego konkursu piosenki International Songwriting Competition. Nadesłano ponad dwadzieścia jeden tysięcy propozycji z całego świata, a do półfinału trafiło zaledwie... jedenaście procent zgłoszeń!Finałowe piosenki będą oceniane przez takich artystów, jak ColdplayTom WaitsBebe RexhaHozier czy Laura Pausini. Misją Międzynarodowego Konkursu Piosenki (ISC) jest umożliwienie zaprezentowania twórczości na profesjonalnej, międzynarodowej arenie, pielęgnowanie talentów muzycznych na wszystkich poziomach oraz promowanie doskonałości w sztuce pisania piosenek. Do udziału zaproszeni są amatorscy i profesjonalni autorzy piosenek i muzycy. Zwycięzcami zostali dotychczas między innymi: Vance JoyGotyeIlleniumKehlaniBastilleThe Band Perry, Kimbra, PassengerKasey ChambersLindsey StirlingFantastyczny NegritoKate Miller-HeidkeGregory Porter i King Charles.

„Strong weak woman” stanowi połączenie nowoczesnych elektronicznych brzmień, na tle których wibruje chilloutowy głos Laury będącej ponadto autorką tekstu. Muzykę wokalistka współkomponowała razem z drugą połową duetu, Jarosławem Strąkiem.

„Strong weak woman” to utwór o silnej, niezależnej kobiecie, która umie poradzić sobie w codziennym życiu. Szybko otrząsa się z porażki i idzie do przodu. Jest wrażliwa, czasami ma chwile słabości, zagubienia, popełnia błędy i potrzebuje wtedy oparcia u swojego mężczyzny, przy którym czuje się jeszcze silniejsza. To piosenka o różnych aspektach kobiecej duszy, jej sile i słabości, które zawsze znajdują równowagę – mówi Laura.


Warszawsko-staszowską grupę Laura & Profanumbeats tworzą Laura Godziejewska Jarek Strąk. Kolaborację rozpoczęli w 2019 roku, kiedy poznali się na jednym z jazzowych koncertów. W kwietniu 2021 ukazał się ich pierwszy singiel, „Dream”, goszczący na antenie wielu stacji radiowych. Laura to autorka tekstów, kompozytorka i producent muzyczny, a także wokalistka promowana przez wytwórnię Kayax. W ramach projektu My Name Is New w 2018 roku ukazały się dwa jej single, „Jawa czy sen” i „Tam”Laura występuje też w akustycznych składach oraz ze swoim zespołem Laura Jazz Band aranżującym znane utwory na jazzowo. Niejednokrotnie zaśpiewała również z Alchemik Big Band na festiwalach jazzowych i bluesowych u boku znanych i cenionych muzyków. Jarek para się produkcją od 2004 roku. Początkowo zajmował się bitami hiphopowymi, lecz z czasem zakres jego zainteresowań poszerzył się o muzykę elektroniczną. Zdobył kilka nagród w konkursie 2track na remiksy i reworki, a były to utwory takich artystów, jak: Ania KarwanDawid PodsiadłoIgor Herbut czy Sistars. W roku 2020 wyprodukował piosenkę Łukasza Zagrobelnego„Jeszcze nie raz”. W 2021 jego remiks „Seize the day” pojawił na płycie Roberta Cichego „3 & remixed”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz