poniedziałek, 16 sierpnia 2021

Karolina Lizer z kolejną zapowiedzią albumu. Posłuchaj singla „Coraz cięższy głaz”

W minioną środę, tj. 11 sierpnia 2021, ukazał się nowy singiel Karoliny Lizer, zatytułowany „Coraz cięższy głaz”. Ten klimatyczny, folkowy w brzmieniu utwór to trzeci już singiel zapowiadający album „Lśniąca. Łąkowe historie...”, który ukaże się we wrześniu tego roku. Tekst autorstwa Arkadiusza Frani niesie przestrogę przed niewłaściwymi, raniącymi otoczenie wyborami życiowymi. Znajdziemy tu sugestię, że warto wybierać ścieżki prowadzące ku dobru, chociaż często są one bardzo trudne. 


„Coraz cięższy głaz” to tak naprawdę piosenka, od której wszystko się zaczęło w moim „łąkowym” projekcie – mówi Karolina Lizer. – W 2018 roku w sierpniu pierwszy raz spotkałam się z Maćkiem Czemplikiem i nagraliśmy naszą pierwszą autorską piosenkę. Nagrania dokonaliśmy nad Odrą, na trawie przy samej rzece. Muzykę napisał Maciek, a tekst Arkadiusz Frania. Już wtedy miałam nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie z Maćkiem. Jest to bardzo zdolny muzyk, aranżer i kompozytor. Myślę, że mam niebywałe szczęście do ludzi, których spotykam na swojej drodze i którzy zostają w moim muzycznym życiu na dłużej. Później okazało się, że wśród moich znajomych piosenka „Coraz cięższy głaz” stała się jednym z
najbardziej ulubionych moich wykonań. Piosenka bardzo dobrze się przyjęła. Gdy postanowiłam nagrać łąkową płytę z  kompozycjami Maćka, to nie mogło się obyć bez tej piosenki. Nagraliśmy ją w nowej rozbudowanej wersji. Podczas nagrań spontanicznie Jakub Krukowski zagrał z nami na fortepianie. Była to świetna propozycja i tak zostało na wersji płytowej.Karolina Lizer to wokalistka, klawesynistka i pianistka, wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej przy Teatrze Roma. Swe umiejętności doskonaliła, współpracując między innymi z grupą teatralną „Meandry”. Zajmuje się ponadto tłumaczeniem tekstów standardów jazzowych, które sama wykonuje. Pisze i komponuje własne piosenki. Zaśpiewawszy „Kiedy znów zakwitną białe bzy", zdobyła pierwsze wyróżnienie w siódmym odcinku programu „Szansa na sukces. Opole 2020 ".  Na swoim koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia, takie jak: Grand Prix na Festiwalu P. Skrzyneckiego, pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żydowskiej i Piosenki Polaków Żydowskiego pochodzenia, drugie miejsce (dwukrotnie) i nagroda za najlepszą interpretację piosenki Łucji Prus na festiwalu „W żółtych płomieniach liści”, trzecie miejsce na Konkursie Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory, nagroda ZASP za najlepszą interpretację Piosenki Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”, wyróżnienie na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, wyróżnienie na Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej w Ślesinie, wyróżnienia na Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, nagroda na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2020Koncertuje jako solistka w programie „Muzyka zespołu ABBA orkiestrowo” oraz członek zespołuZieliński Projekt w ramach koncertów „Doda z Orkiestrą Zieliński Projekt”. Należy do Ludowego Zespołu Artystycznego „PROMNI” przySGGW w WarszawiePrezentuje koncerty klawesynowe dla Towarzystwa StanisławowskiegoGościnnie występuje w „Piwnicy pod Baranami”. Jest wokalistką i aktorką w kabarecie „Mucha nie siada”, a obecnie nagrywa płytę z utworami pochodzącymi z tego projektu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz