Nadszedł dzień długo wyczekiwany przez fanów zespołu Transgresja. W miniony piątek, tj. 25 lutego 2022, światło dzienne ujrzał nowy album studyjny śląskiej formacji, zatytułowany „Goliat”. Ukazał się on w dwóch wersjach: fizycznej i cyfrowej.
Goliat to druga po „Braku równowagi” studyjna płyta długogrająca Transgresji. Ten zestaw dwunastu nowych kompozycji stanowiących namacalne świadectwo świadomego i dojrzałego brzmienia wypracowanego w ciągu minionych lat. Poruszając się po kanwie mrocznego, psychodelicznego metalu, Transgresja serwuje repertuar świeży, zróżnicowany i nieoczywisty, a uniwersalny charakter tekstów i barwna oprawa muzyczna sprawiają, że przy każdym następnym odsłuchu można skupiać uwagę na coraz to nowych dźwiękach, myślach i emocjach. Wydawnictwo spotkało się z niezwykle pozytywnym odbiorem zarówno ze strony fanów, jak i mediów.
28 stycznia na kanale YouTube Transgresji pojawił się teledysk do singla „Goliat”, który wyraźnie zaostrzył apetyt na premierę krążka. W ciągu miesiąca klip obejrzano bowiem przeszło sto tysięcy razy. Utwór opowiada o trudach zmagań z depresją i niesie przy tym optymistyczny i mądry przekaz: walka ze swoimi demonami nigdy nie jest z góry skazana na porażkę. Ze względu na specyficzną tematykę i pozytywny wydźwięk bliskim sąsiadem obu dat, premiery teledysku i premiery albumu, został nieprzypadkowo Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją przypadający na 23 lutego.
Album „Goliat” budzi we mnie ogrom emocji przede wszystkim dlatego, że jest swoistą podróżą przez wiele osobistych etapów w życiu człowieka – wyjawia Paweł „Gwadky” Gładysz, wokalista. – Pisząc teksty, zawsze starałem się bazować na własnych doświadczeniach, przeżyciach czy przemyśleniach. Zależało mi jednocześnie na tym, aby każdy mógł znaleźć cząstkę siebie w nich. Przekaz moich tekstów niewątpliwie wzmacnia stworzona przez chłopaków z zespołu warstwa muzyczna. Wiele eksperymentów stylistycznych i inspiracji zaczerpniętych z różnych gatunków jest w kontekście tego albumu swego rodzaju analogią do przeżyć zwykłego człowieka, takiego jak Ty i ja, doświadczającego na co dzień huśtawek nastrojów.
Transgresja przyzwyczaiła miłośników swojej twórczości do profesjonalnie zrealizowanych, misternie dopracowanych i przemyślanych klipów każdym ujęciem udowadniających, jak ważna dla grupy jest także oprawa wizualna. W tę konwencję wpisują się również promujące płytę „Goliat” obrazy do piosenek „Pragnę więcej” i „Iluzja ograniczenia”.
Niedawno zespół opublikował swoje bieżące kalendarium koncertowe. Po dwóch udanych frekwencyjnie występach premierowych w Otwocku i Poznaniu Transgresja rusza w trasę, podczas której zaprezentuje się w roli headlinera w kilkunastu polskich klubach. Szykują się ponadto wspólne koncerty z Pull The Wire i Łydką Grubasa. Wiosenna trasa potrwa do końca kwietnia bieżącego roku, a po niej przyjdzie pora na plenery. Formacja uświetni też swoją obecnością podkarpacki festiwal Zew Się Budzi.
Choć w związku ze znaczącym spadkiem liczby osób zarażonych koronawirusem perspektywy dla branży koncertowej na rok 2022 były raczej optymistyczne, w świetle trwającej inwazji na Ukrainę ponownie znalazła się ona w niełatwym położeniu.
Nadchodzące koncerty w obecnych okolicznościach są czymś, czego my sami jako ludzie ogromnie potrzebujemy - mówi o swoim podejściu do ruszenia w trasę koncertową w tym trudnym dla Europy czasie Rajmund „Mundo” Borek, basista. – Dziś dzieją się na świecie rzeczy tragiczne i dlatego jestem ogromnie wdzięczny, że podczas trasy koncertowej mam szansę choć na chwilę zrzucić z siebie całe to przytłaczające brzemię. Jeszcze bardziej cieszy mnie i motywuje, kiedy słyszę, że naszym fanom również to pomaga, a dochodzą nas takie głosy. Czuć, że koncerty teraz nabrały innego znaczenia i wierzę, że dziś są nam potrzebne bardziej niż zwykle.
zajrzyj po więcej:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz