piątek, 29 maja 2020

Pyton z premierą teledysku do singla „Niekompatybilni”

Zaledwie kilka minut temu, a dokładnie 29 maja 2020 o godzinie 18, w Internecie ukazał się najnowszy singiel zespołu Pyton. Piosence „Niekompatybilni”, gdyż o niej właśnie mowa, towarzyszy teledysk.


„Niekompatybilni” to najmocniejszy z utworów, które pojawią się na debiutanckiej płycie Pytona. Choć pierwotnie formacja zamierzała podzielić się ze słuchaczami nieco lżejszym, zarówno w formie, jak i w treści, singlem, ostatecznie zdecydowała się na publikację numeru celniej odbijającego się w zwierciadle otaczającej nas rzeczywistości. W warstwie tekstowej „Niekompatybilnych” Pyton bierze bowiem na tapet problemy w relacjach międzyludzkich, samoczynnie generowane w wyniku ścierania się niepasujących do siebie charakterów. 

Kwarantanna narodowa, sprawiająca, że tak wielu z nas zostało „uziemionych” we własnych domach z rodziną, partnerem czy współlokatorami, okazała się prawdziwym sprawdzianem weryfikującym to, czy faktycznie znamy ludzi uważanych do tej pory za bliskich, oraz czy rzeczywiście potrafimy bezwarunkowo akceptować ich takich, jakimi są: w „pakiecie” z wadami i irytującymi nawykami. Okazuje się, iż im więcej czasu spędzamy z kimś na co dzień, tym wyraźniej dostrzegamy nawzajem swoje prawdziwe „ja”. I wtedy zaczynają się problemy, a trwałość relacji wystawiona jest na próbę. Kazimierz „Kazio” Ulewicz, wokalista i autor tekstu, podsumowuje tematykę piosenki w następujących słowach: 

Lockdown 2020, zamknięty w domu z kobietą. Poprzez izolację konflikty i brak zrozumienia narastają. Bo kubek leży nie tam, gdzie trzeba, bo wyprała jeszcze znośnie czystą koszulkę, bo za głośno mrugasz. Ile jesteś w stanie wytrzymać z jedną osobą bez przerwy, nie zaczynając wojny? O tym właśnie są „Niekompatybilni”.


Pyton to pięcioosobowy tygiel esencjonalnego rock'n'rolla stanowiący połączenie klawiszy rodem z lat siedemdziesiątych, soczystych heavymetalowych riffów i potężnego, drapieżnego wokalu odnajdującego się doskonale w klimacie bluesa czy country. Zespół tworzą muzycy niegdyś aktywnie udzielający się w projektach Cremaster, Speculum i Gary Moore Tribute Band. Grupa bawi się muzyką, lubi eksperymentować i nie zamierza zamykać się w kanwie konkretnego nurtu muzycznego.

Ponieważ Pyton nie przestaje kreatywnie wykorzystywać czasu kwarantanny, a umilanie słuchaczom trudów codzienności uważa za swój obowiązek, nagrał kilka utworów ku pokrzepieniu serc fanów zastygłych w domowej stagnacji.
„Domowy”Zabawa muzyką w najczystszej postaci. Klasyczna mieszanka znanych utworów zrealizowana przez zespół zdalnie i spontanicznie.

„Children of the grave”

https://bit.ly/358spuS

Cover heavymetalowego utworu Black Sabbath w wersji dark country. Poprzez tę autorską aranżację Pyton udowadnia, że nie boi się brać na tapet repertuaru zagranicznego i swobodnie meandruje między skrajnie odmiennymi muzycznymi gatunkami.zajrzyj po więcej:Platforma Cineman świętuje Dzień Dziecka

Czy Dzień Dziecka może trwać przez cały weekend? Oczywiście! Jest to możliwe między innymi za sprawą platformy Cineman.pl, która przygotowała dla najmłodszych widzów kilka premierowych animacji.
Do zjazdu, gotowi, start! Pełna szalonych przygód animowana komedia o przyjaźni, rywalizacji i o tym, że czasem mała przegrana prowadzi do wielkiego zwycięstwa. Produkcja otrzymała Nagrodę Publiczności na festiwalu Kino Dzieci.


Nadchodzi era czworonożnego superbohatera! Animowana superkomedia pełna heroicznych czynów, wyszczekanego humoru i akcji, od której można dostać kota. Obdarzeni niezwykłymi mocami pies i kot stają do walki z łowcą bezdomnych zwierząt.

Platforma Cineman dostępna jest w internecie, na urządzeniach mobilnych z Android i IOS, na Samsung Smart TV oraz poprzez Chromecast. Wymienione tytuły znajdziecie również tutaj: Platforma Canal+, Player+, UPC, Orange, Vectra.

 zajrzyj po więcej:

Zobaczcie polski zwiastun filmu „Nieobliczalny”

Russell Crowe, zdobywca Oscara za rolę w słynnym „Gladiatorze”, tym razem w roli człowieka, którego nie chcielibyście spotkać na ulicy. Scenariusz współtwórcy takich klasyków gatunku, jak „Red eye” i „Niepokój”. Film porównywany do słynnego „Upadku” z Michaelem Douglasem. „Nieobliczalny” obudzi kina już 3 lipca.

Czuje się skrzywdzony, niewidzialny, wyrzucony poza nawias społeczeństwa. Od lat narasta w nim gniew i frustracja, chęć odwetu będącego też krzykiem rozpaczy. Dziś przeleje się czara goryczy. 


„Nieobliczalny”
(„Unhinged”)
premiera: 3 lipca 2020
reżyseria: Derrick Borte
obsada: Russell Crowe („Gladiator”, „Piękny umysł”, serial „Na cały głos”, „Informator”, „Tajemnice Los Angeles”, „Równi goście”), Caren Pistorius („Gloria Bell”, „Światło między oceanami”, „Slow West”),  Jimmi Simpson (serial „Czarne lustro”, „Tajemnice Silver Lake”, serial „Westworld”)
gatunek: thriller
produkcja: USA 2020
dystrybucja w Polsce: Monolith Films

zobacz polski zwiastun:

Tego ranka Rachel jest już spóźniona do pracy, a przedzieranie się przez zakorkowane miasto to prawdziwa walka z czasem. Wszyscy kierowcy wokół są sfrustrowani i wzburzeni, ale jeden z nich jest tykającą bombą. Przepełniony gniewem i nienawiścią do świata, kipiący rządzą wymierzenia sprawiedliwości za wszystkie swoje nieszczęścia, tylko czeka na znak od losu. Gdy Rachel zatrąbi na niego na światłach, nieznajomy ruszy za nią w pogoń, gotowy dać jej bolesną lekcję. To, co zaczęło się jak uliczna sprzeczka, wkrótce zmieni życie Rachel i jej bliskich w krwawą walkę o przetrwanie z człowiekiem niemającym już żadnych hamulców.

zajrzyj po więcej: