środa, 19 lutego 2020

Guy Ritchie wraca do korzeni!

Guy Ritchie powraca z gangsterską czarną komedią wartą każdego popełnionego w afekcie grzechu. W świecie „Dżentelmenów” akcja goni reakcję, a efektowny, soczysty dialog przeplata się z pięknem i poezją ludzi ulicy, o których kino wciąż zbyt często zapomina. Dla reżysera był to nie tylko powrót do korzeni, ale także kolejna okazja do opowiedzenia przy pomocy wyjątkowej obsady i szeregu wpisanych w scenariusz zwrotów akcji o różnicach klasowych w Wielkiej Brytanii i Ameryce. „Dżentelmeni” już w kinach!

Chciałbym, żeby widzowie zanurzyli się całkowicie w ten specyficzny świat i poczuli jego częścią, bo rozrywka rozrywką, ale interesowały mnie też różne społeczne i obyczajowe napięcia pomiędzy rozmaitymi kulturami i subkulturami, które tworzą rzeczywistość w obu tych krajach  mówi Guy Ritchie  Od klasy arystokratycznej po absolutne społeczne niziny, a w przestrzeni pomiędzy nimi ogrom fascynujących wątków i zagadnień do analizy i refleksji. Po ubraniu tego wszystkiego w formę czarnej komedii refleksja jedynie zyskuje na sile.


obejrzyj wywiady:


Matthew McConaughey


Michelle Dockery


Charlie Hunnam


Colin Farrell


Hugh Grant

„Dżentelmeni” („The gentlemen”)

premiera: 14 lutego 2020

gatunek: komedia sensacyjna

produkcja: Wielka Brytania 2019

dystrybucja w Polsce: Monolith Films

reżyseria: Guy Ritchie („Porachunki”, „Przekręt”, „Sherlock Holmes”, „Aladyn”, „Król Artur: Legenda miecza”)

obsada: Matthew McConaughey („Witaj w klubie” - OSCAR, „Interstellar”, „Wilk z Wall Street”,„Magic Mike”, „Detektyw” – serial), Charlie Hunnam („Król Artur: Legenda miecza”, „Pacific Rim”, „Wzgórze nadziei”, „Ludzkie dzieci”, „Papillon. Motylek”), Hugh Grant („Boska Florence”, „Paddington 2”, „Notting Hill”, „Był sobie chłopiec”, „Cztery wesela i pogrzeb”), Colin Farrell („Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, „Niepokonani”, „Aleksander”, „Zabicie świętego jelenia”, „Lobster”, „Pamięć absolutna”), Henry Golding („Bajecznie bogaci Azjaci”, „Zwyczajna przysługa”, „Last Christmas”), Michelle Dockery („Downton Abbey”, „Non-Stop”, „Klucz do wieczności”), Jeremy Strong („Sukcesja” – serial, „Big Short”, „Zdarzenie”, „Gra o wszystko”, „Wróg nr 1”, „Selma”, „Sędzia”)

Guy Ritchie, twórca kultowego „Przekrętu” „Porachunków”, odpowiedzialny za reaktywację Sherlocka HolmesaKróla Artura i Aladyna, powraca w niebezpeczne rewiry. Brytyjska odpowiedź na „Pulp Fiction” na miarę XXI wieku! Król komedii romantycznej, Hugh Grant, próbuje wywieść w pole plejadę gwiazd zaprawionych w gangsterskich porachunkach.

Londyński półświatek obiega plotka, iż Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce wycofać się z rynku. Może nie służy mu klimat albo obawia się brexitu. Grunt, że rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Niektórzy próbują szantażu albo przekupstwa. A tymczasem Pearson najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, bardziej niecierpliwi sięgają po broń. A pewien cwany i dowcipny dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt mogący zmienić reguły gry. Pearson okazuje się jednak mistrzem gangsterskiej wolnej amerykanki. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna. Ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza