środa, 21 sierpnia 2019

Father Kong z singlem „1999”

Nieco ponad miesiąc temu, a dokładnie 10 lipca br., w Internecie ukazał się najnowszy utwór Father Konga. „1999”, gdyż właśnie o tej piosence mowa, to pierwsza zapowiedź nadchodzącego wielkimi krokami trzeciego albumu zatytułowanego roboczo „Lazy Kong”.

Trochę alternatywy, abstract hip-hopu, odrobina jazzu, a może także – jak napisał portal Muzyka Alternatywna – iskra Aphex Twina... Tak można określić muzykę, która znalazła się na nowym singlu  Father Konga, „1999”. Ojciec Kong twierdzi, że tytuł jest nieprzypadkowy, gdyż bit i brzmienie nawiązują do lat 90. A przynajmniej takie było założenie: prosty bit, prosta gra, prosta muzyka, proste życie.

Dwa poprzednie wydawnictwa, zawierające wyraźne akcenty jazzowe, zyskały sporo pozytywnych recenzji, stały się między innymi Płytami Tygodnia w Trójkowym „Programie Alternatywnym”. Jaki będzie kolejny krążek? Dowiadujemy się, iż prawdopodobnie mniej jazzowy... ale o tym dopiero się przekonamy! Na razie poznaliśmy nagranie „1999”: pozornie leniwie sączące się ze słuchawek lub głośników, lecz jego energia rośnie z każdą sekundą!zajrzyj po więcej: 


„Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki”. Fancy, Kate Ryan, Lou Bega, Shanguy i Drenchill wystąpią w Opolu już za cztery dni!

Już za cztery dni, a dokładnie 25 sierpnia 2019, odbędzie się w Opolu kolejne wydarzenie z cyklu „Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki”. W ramach jednego z dziesięciu muzycznych przystanków zlokalizowanych na terenie całej Polski zaprezentują się liczni polscy artyści... ale nie zabraknie też gości zagranicznych! Na otwartym terenie koło Centrum Wystawienniczo-Kongresowego przy ulicy Wrocławskiej zaprezentują się bowiem twórcy niekwestionowanych hitów: Fancy, Kate Ryan, Lou Bega, Shanguy i Drenchill!

Dzięki wspomnianym gwiazdom muzyki tanecznej z estrady popłyną dźwięki takich przebojów, jak „Flames of Love”„Chinese Eyes”„Bolero”, „Désenchantée”„Voyage Voyage”„La Promesse” czy „Mambo No. 5”. Jeżeli zaś chodzi o naszych rodzimych wykonawców, do wspólnej, wakacyjnej zabawy zaproszą: PiersiPectusSound'n'GraceFilip Lato Kasia Popowska.

Koncerty poprowadzą: Izabella KrzanIda NowakowskaTomasz Kammel i Rafał Brzozowski. Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia jest miasto Opole, a także telewizja TVP2. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 20. Wstęp wolny! Przed telewizorami lub przed sceną – obecność obowiązkowa! Co więcej, przygotujemy dla Was specjalną relację z tej fantastycznej imprezy, więc bądźcie czujni!

X Festiwal im. Marka Kotańskiego „Wolni od zła”

Stowarzyszenie „Dom Muzyki”, Prezydent Miasta Otwock i Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku zapraszają na X Jubileuszowy Festiwal im. Marka Kotańskiego „Wolni od zła”. Tegoroczna odsłona jest wyjątkowa nie tylko ze względu na fakt, że dzięki wsparciu MOKTiS w Otwocku festiwal powraca na mapę imprez kulturalnych. Ta edycja zbiegła się bowiem w czasie z finałem budowy Domu Muzyki. Właśnie dlatego będzie w całości dedykowana zbiórce środków na dokończenie tego ważnego dla środowiska artystycznego obiektu.

Wśród muzyków, którzy 29 sierpnia br. zagrają w Otwocku, znajdą się na przykład: KOMBI, De Mono, Chemia, SzumniZemollem Session, TR-aktor, Wszyscy byliśmy harcerzami i YLO Violin. Nie zabraknie też atrakcji dla rodzin z dziećmi i strefy gastronomicznej. Bilety w formie cegiełek w cenie 20, 50 i 80 złotych nabędziemy przy wejściu na teren Festiwalu. Wszyscy, którzy zakupią najdroższe cegiełki, otrzymają pamiątkową płytę CD z utworami nagranymi specjalnie dla Domu Muzyki przez takich wykonawców, jak Paweł Kukiz, Muniek Staszczyk, zespół Perfect, Wanda Kwietniewska, Sebastian Riedel, Andrzej „E-moll” Kowalczyk czy muzycy z Projektu Dom Muzyki. Na płycie znajdują się wyjątkowe wersje złotych przebojów oraz utwory premierowe. Start imprezy wyznaczono na godzinę 16. Patroni medialni wydarzenia to między innymi Telewizja Polska i Radio dla Ciebie.

Dom Muzyki to pierwszy w Europie Integracyjny Dom Pracy Twórczej. Powstaje we wsi Ruda, niedaleko Mińska Mazowieckiego. Idea została zapoczątkowana przez Członków Założycieli Stowarzyszenia Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi „Dom Muzyki” w 1998 roku, czyli między innymi przez Jacka Skubikowskiego i Macieja Zembatego. Dom Muzyki ma być miejscem integracji środowisk twórczych z osobami z niepełnosprawnościami, uzdolnionymi artystycznie. Stowarzyszenie „Dom Muzyki” istnieje i rozwija się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wielu ludzi dobrej woli. Obecnie prowadzona jest też zbiórka pieniędzy na portalu Zrzutka.pl na rzecz dokończenia budowy Domu Muzyki i zakup specjalistycznej windy dla niepełnosprawnych. Zapraszam do udziału w tym ważnym koncercie oraz do wsparcia zbiórek Domu Muzyki!

zajrzyj po więcej: