środa, 21 sierpnia 2019

X Festiwal im. Marka Kotańskiego „Wolni od zła”

Stowarzyszenie „Dom Muzyki”, Prezydent Miasta Otwock i Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku zapraszają na X Jubileuszowy Festiwal im. Marka Kotańskiego „Wolni od zła”. Tegoroczna odsłona jest wyjątkowa nie tylko ze względu na fakt, że dzięki wsparciu MOKTiS w Otwocku festiwal powraca na mapę imprez kulturalnych. Ta edycja zbiegła się bowiem w czasie z finałem budowy Domu Muzyki. Właśnie dlatego będzie w całości dedykowana zbiórce środków na dokończenie tego ważnego dla środowiska artystycznego obiektu.

Wśród muzyków, którzy 29 sierpnia br. zagrają w Otwocku, znajdą się na przykład: KOMBI, De Mono, Chemia, SzumniZemollem Session, TR-aktor, Wszyscy byliśmy harcerzami i YLO Violin. Nie zabraknie też atrakcji dla rodzin z dziećmi i strefy gastronomicznej. Bilety w formie cegiełek w cenie 20, 50 i 80 złotych nabędziemy przy wejściu na teren Festiwalu. Wszyscy, którzy zakupią najdroższe cegiełki, otrzymają pamiątkową płytę CD z utworami nagranymi specjalnie dla Domu Muzyki przez takich wykonawców, jak Paweł Kukiz, Muniek Staszczyk, zespół Perfect, Wanda Kwietniewska, Sebastian Riedel, Andrzej „E-moll” Kowalczyk czy muzycy z Projektu Dom Muzyki. Na płycie znajdują się wyjątkowe wersje złotych przebojów oraz utwory premierowe. Start imprezy wyznaczono na godzinę 16. Patroni medialni wydarzenia to między innymi Telewizja Polska i Radio dla Ciebie.

Dom Muzyki to pierwszy w Europie Integracyjny Dom Pracy Twórczej. Powstaje we wsi Ruda, niedaleko Mińska Mazowieckiego. Idea została zapoczątkowana przez Członków Założycieli Stowarzyszenia Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi „Dom Muzyki” w 1998 roku, czyli między innymi przez Jacka Skubikowskiego i Macieja Zembatego. Dom Muzyki ma być miejscem integracji środowisk twórczych z osobami z niepełnosprawnościami, uzdolnionymi artystycznie. Stowarzyszenie „Dom Muzyki” istnieje i rozwija się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wielu ludzi dobrej woli. Obecnie prowadzona jest też zbiórka pieniędzy na portalu Zrzutka.pl na rzecz dokończenia budowy Domu Muzyki i zakup specjalistycznej windy dla niepełnosprawnych. Zapraszam do udziału w tym ważnym koncercie oraz do wsparcia zbiórek Domu Muzyki!

zajrzyj po więcej:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza