czwartek, 6 czerwca 2019

Zespół Łydka Grubasa wydał... grę na urządzenia mobilne

Łydka Grubasa słynie z bardzo oryginalnych pomysłów na teksty i muzykę oraz nieszablonowych zachowań scenicznych. Do kolekcji wyczynów tej grupy można dopisać wypuszczenie gry na urządzenia mobilne. Wczoraj, tj. 5 czerwca br., formacja bez żadnej zapowiedzi zaprezentowała aplikację, dostępną bez opłat.

Jak się bawić, to się bawić. Czemuż by nie w wersji cyfrowej? – mówi nam wokalista zespołu, Bartosz „Hipis” Krusznicki. – Gierkę udostępniamy za darmo, to oczywiście są nasze pierwsze, nieśmiałe kroki, ale, jak to się mówi, „my ze szwagrem nie takie rzeczy...” W Ubisofcie nie powinni spać spokojnie. Aplikacja dostępna na urządzenia mobilne z Androidem nosi tytuł „Grapapara”. Gra jest banalnie prosta do opanowania, ale stopień mistrzowski osiągną nieliczni – dodaje „Hipis”. – Fabuła może nie dorównuje wybitnym RPG-om, bo nie było czasu, napisać trzytomowego scenariusza, ale efekty specjalne wypalają mózg, oprawa dźwiękowa rozrywa membrany, a gameplay wciągnie Was na lata!

Łydka Grubasa intensywnie walczy o nagrodę Złotego Bączka, czyli nagrody przyznawanej za najlepszy koncert na ubiegłorocznym festiwalu Pol'and'Rock. Czy gra okaże się równie oryginalna, jak twórczość zespołu? Przekonajcie się sami! Nadal trwają prace nad wersją dla iOS, powinna się ona pojawić niebawem w AppStore.

zajrzyj po więcej:
Women For Hire z utworem „Fake World” w ramach T-Mobile Electronic Beats

Zaledwie kilka dni temu, tj. 30 maja br., w Internecie ukazała się kolejna, wyjątkowa produkcja zespołu Women For Hire. 

Tym razem światło dzienne ujrzał fragment występu ze sceny T-Mobile Electronic Beats nakręconego podczas 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Formacja zaprezentowała utwór „Fake World”.Wrocławską grupę Women For Hire tworzą bracia kompozytorzy, producenci, autorzy tekstów i multiinstrumentaliści, czyli Mateusz Malart i Krzysztof Malart. W 2015 roku do duetu dołączyła wokalistka SOFII i w ten sposób powstał jeden z najbardziej charakterystycznych polskich projektów muzycznych.

Zajrzyj po więcej:


Agnieszka Wiechnik z zapowiedzią teledysku do singla „Oops!”

W minioną środę, tj. 5 czerwca br., w Internecie ukazała się zapowiedź najnowszego singla Agnieszki Wiechnik. Tym razem poznamy obraz do utworu  „Oops!. 

O samej piosence wiemy na razie niewiele. Autorką tekstu jest sama wokalistka, będąca również, obok MAVOOI, współtwórczynią muzyki. Za klip odpowiada zaś Andrzej Ostrowski z CrowFilm. Piosenkarka zapewnia, że więcej szczegółów poznamy już wkrótce, zatem śledźcie portal Czarno na Czarnym, gdyż z pewnością o wszystkim Was poinformujemy! :)


Agnieszka Wiechnik to wokalistka, kompozytorka, nauczycielka śpiewu i songwriterka. Uczestniczyła w jedenastej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka” oraz zasiliła drużynę Beaty Kozidrak w produkcji „Bitwa na Głosy”. Śpiewała w chórkach takich wykonawców, jak: Kayah, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Kasia Cerekwicka, Artur Gadowski, Majka Jeżowska, Sławek Uniatowski, Natalia Sikora, Marek Piekarczyk, Wanda Kwietniewska, Skaldowie czy Piotr Kupicha. Od czasu do czasu wciela się również w rolę reporterki w telewizji lubelska.tv. Miłośniczka zwierząt, w szczególności buldogów francuskich, a także przedstawicielka i członek rady nadzorczej Fundacji Razem Lepiej. W ubiegłoroczne święta Bożego Narodzenia zadebiutowała w stacjach radiowych świątecznym przebojem „Idą święta”.

zajrzyj po więcej:

ZUI z singlem „Ring”. Wielki comeback czy spektakularne wejście na muzyczną scenę?

ZUI, czyli gwiazda młodego pokolenia, powraca z zupełnie nowym materiałem. Właśnie poznaliśmy utwór zatytułowany „Ring”.

ZUI jest bardzo samodzielną wokalistką. Sama komponuje, produkuje i pisze teksty. Skutecznie, o czym świadczą miliony odtworzeń pierwszych dwóch singli, czyli „Zuigram” i „Wyluzui”, oraz prawie 100 tysięcy followersów na Instagramie czekających na kolejne piosenki. ZUI ma na koncie współpracę z takimi artystami, jak Bedoes, Białas czy Solar, a także złotą płytę. Singiel „Ring” zapowiada jej debiutancki album, którego premiera przewidziana jest na jesień 2019 roku.

Myślę, że „Ring” jest uniwersalnym utworem dla każdego w każdej grupie wiekowej. Mam nadzieję, że ludzie będą mogli się z nim utożsamiać, a piosenka będzie dla nich wsparciem z trudnych chwilach, doda im siły, żeby się nie poddać i stawiać czoła trudnościom, jakie spotykają nas wszystkich w codziennym życiu – mówi ZUI.


tytuł: „Ring”
wykonawca: ZUI
tekst: Zuzanna ZUI Bracichowicz
muzyka: Zuzanna ZUI Bracichowicz
produkcja: ZUI, Deemz (co-prod.)
wydawca: SBM Label

zajrzyj po więcej:

ZUI na Facebooku