wtorek, 27 sierpnia 2019

Gorąca jesień na Scenie NCK

Od początku września do połowy grudnia Nowohuckie Centrum Kultury pracowicie nakręci kulturę. Repertuar Sceny NCK jak zawsze został przygotowany tak, by był różnorodny, a każdy widz mógł znaleźć w nim coś dla siebie. Będzie koncertowo: Kortez, Aga Zaryan, Katarzyna Groniec, Robert Kasprzycki, Czerwono-Czarni i jeszcze więcej. Będzie kabaretowo: Andrzej Poniedzielski, Waldemar Malicki, Nowaki, Ani Mru Mru i nie tylko. Będzie teatralnie: „Stowarzyszenie umarłych poetów”, „Czy ty to ty”. Będzie baletowo: „Śpiąca królewna” i „Jezioro łabędzie”. Zapraszam do zapoznania się z pełnym repertuarem, a po wakacjach zaś na widownię!

6 września (piątek), g. 19.00, Scena NCK
CZERWONO-CZARNI
Legendy bigbitu w wyjątkowym koncercie.
skład zespołu: Wiesław Bernolak, Zbigniew Bizoń, Andrzej Ibek, Tomasz Jaśkiewicz, Jan Knap, Ryszard Poznakowski, Wojciech Rapa i Filip Kolasiński 
z zespołem zaśpiewają: Danuta Błażejczyk, Natalia Pastewska, Agnieszka Wajs, Michał Gasz
bilety: 40/30 zł

16 września (poniedziałek), g. 19.30, Scena NCK

STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW  Och-Teatr
Teatralna wersja kultowego filmu Petera Weira. W Akademii Weltona rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Do grona pedagogów dołącza nowy wykładowca języka angielskiego, John Keating. Czterem zasadom akademii, którymi są: tradycja, honor, dyscyplina i doskonałość, przeciwstawia inny sposób kształcenia: ciekawość świata, wrażliwość na literaturę piękną i umiejętność samodzielnego myślenia. Co zwycięży: restrykcyjnie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?
obsada: Wojciech Malajkat, Mirosław Kropielnicki, Maciej Musiałowski, Paweł Pabisiak, Weronika Łukaszewska, Adrian Brząkała, Jakub Sasak, Radomir Respondek, Jędrzej Wielecki, Aleksander Sosiński
reżyseria: Piotr Ratajczak  
bilety: 130/110 zł

21 września (sobota), g. 19.00, Scena NCK

KATARZYNA GRONIEC „Ach!”
Podczas koncertu usłyszymy utwory z najnowszej płyty Katarzyny Groniec „Ach!” oraz jej debiutanckiego krążka, „Mężczyźni”. Artystka opowie o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie ziemi obiecanej, do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem: że wciąż mamy kogo kochać.
bilety: 70 zł

26, 27 września (czwartek, piątek), g. 19.00, Scena NCK

CHŁOPCY Z PLACU BRONI „Sings & Strings” – koncert symfoniczny
Koncert piosenek zespołu Chłopcy z Placu Broni w nowych aranżacjach: zagranych symfonicznie z towarzyszeniem orkiestry oraz chóru gospel.
wstęp wolny
Zaproszenia można odebrać od 10 września w kasie NCK.

28 września (sobota), g. 19.00, Scena NCK

WATAHA DRUMS „Qube” – premiera!
Multimedialny spektakl muzyczny z udziałem orkiestry Fresco Sonare dotyka problemu mierzenia się z własnymi ograniczeniami, płynącymi zarówno z przestrzeni społecznej, jak i z wnętrza psychiki. Wizualizacje, ruchoma scenografia, energetyczna muzyka wykonywana na instrumentach wideo-perkusyjnych, zjawiskowa choreografia i dźwięk Surround sprawią, że widz poczuje się nie tyle świadkiem, co uczestnikiem opowieści.  
bilety: 70/60 zł

29 września (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

KABARET ANI MRU-MRU „Cirque de volaille!”  nowy program
Kabaret Ani Mru Mru w cyrkowym programie! Cirque de Volaille – ewidentnie miało być Voila, no ale jest jak jest… Dlatego serwujemy roladę humoru, z solidną porcją prawdziwej satyry w środku! Nie kroić, bo pryśnie śmiechem!
bilety: 80 zł

6 października (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

WALDEMAR MALICKI „Klasyka po bandzie”
Pełne pozytywnej energii koncertowe show w takt melodii wygrywanych przez charyzmatycznego wirtuoza Waldemara Malickiego. Największe hity Pucciniego, Bramsa, Verdi’ego, Bizeta połączone z wyśmienitym humorem. Anegdoty z najwyższej półki nie tylko bawią do łez, ale także trafnie komentują naszą rzeczywistość.
wystąpią: Waldemar Malicki, Małgorzata Krzyżanowicz, Anita Rywalska, Marcin Pomykała
bilety: 90 zł

12 października (sobota), g. 18.00, Scena NCK

BASIA STĘPNIAK-WILK – „Jubileuszowa bombonierka”
W koncercie z okazji 25-lecie pracy artystycznej usłyszymy jubilatkę oraz artystów, z którymi przez te lata współpracowała. Nie zabraknie znanych publiczności piosenek, takich jak „Bombonierka”, „Cóż mi z róż” i niespodzianek. Artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Jasiek Kusek, Paweł Solecki Michał Braszak, Gertruda Szymańska.
gościnnie wystąpią: Grzegorz Turnau, Marek Bałata, Lidia Jazgar, Ryszard Brączek, Teatr Loch Camelot
bilety: 60/50 zł

14 października (poniedziałek), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK

Kabaret HRABI – „Wady i Waszki”
Nikt nie jest idealny. Każdy ma jakieś wady. Mniej lub bardziej drażniące. My mamy wady, które dodają nam uroku i czynią nas bardziej interesującymi, ale oni mają wady nie do zniesienia. Najnowszy program Kabaretu Hrabi to błyskotliwy humor i trafne refleksje dotyczące ludzkiej natury.
bilety: 80 zł

27 października (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

MICHAŁ BAJOR „Kolor Cafe” – recital
Artysta zaprezentuje nowy program koncertowy oparty na premierowym wydawnictwie płytowym, które jesienią 2019 ukaże się w sprzedaży. Usłyszymy bardzo zróżnicowany repertuar: od przejmującej „Je sui malade” Dalidy, przez kolorowe „Couleur cafe” Gainsburga aż po „Hymn miłości” Edith Piaf.
bilety: 110/90 zł

6 listopada (środa),  g. 19.00, Scena NCK

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ „Zjedz kawiorek”
Kontynuacja ubiegłorocznego programu najsłynniejszego polskiego siedzącego stand-upera. „Zjedz kawiorek” to przezabawne monologi, świeże komentarze naszej rzeczywistości, anegdoty z życia, chóralne śpiewy, potężna dawka humoru z najwyższej półki i trochę refleksji.
bilety: 60 zł

7 listopada (czwartek), g. 19.00, Scena NCK

KABARET MŁODYCH PANÓW „To jest chore”
Ten kabaretowy program to zabawne skecze, zaskakujące puenty i ironiczne piosenki. Panowie zgrabnie łączą obiektywizm z umiarkowanym realizmem, nie koncentrując się wyłącznie na zaletach bądź wadach ludzi. Ukazują świat we właściwych proporcjach i pochopnie nie uogólniają. Jak mawiał Zygmunt Freud, „nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani”... i ten program w pełni to potwierdza.
bilety: 70 zł

24 listopada (niedziela), g. 17.00, Scena NCK

CZY TY TO TY? – Teatr CAPITOL
Zabawna, a zarazem bardzo życiowa komedia obyczajowa o miłości, skrywanych pragnieniach i tłumionych frustracjach, w pędzącym świecie XXI wieku. W tej historii możemy przejrzeć się niczym w lustrze i jednocześnie szczerze pośmiać z samych siebie, podchodząc do wielu spraw z przymrużeniem oka.
obsada: Daria Widawska, Marzena Rogalska, Łukasz Nowicki, Michał Rolnicki
bilety: 90 zł

1 grudnia (niedziela), g. 11.00, Scena NCK

ŚPIĄCA KRÓLEWNA – spektakl baletowy
Royal Lviv Ballet
W pałacu królewskim trwają chrzciny królewny Aurory. Dobre wróżki kolejno obdarzają maleństwo darami wesołości, wdzięku i delikatności. Nagle do pałacu wdziera się zła czarownica Carabosse i rozzłoszczona brakiem zaproszenia na uroczystość rzuca na dziecko klątwę. Piękne kostiumy, widowiskowa scenografia i perfekcja wykonawców sprawiają, że ten klasyczny balet zachwyca nawet najbardziej wymagających widzów. Zespół złożony z artystów Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu oraz Międzynarodowego Teatru Baletu „Premiera” kontynuuje tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej.
bilety: 80/60 zł

1 grudnia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK

JEZIORO ŁABĘDZIE – spektakl baletowy
Royal Lviv Ballet
Największy fenomen sztuki baletowej, który od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada o prawdach uniwersalnych: ludzkich namiętnościach, walce dobra ze złem, zdradzie, bólu ale przede wszystkim o potędze miłości. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką Piotra Czajkowskiego wprowadzą widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.
bilety: 120/90 zł

2 grudnia (poniedziałek), g. 20.00, Scena NCK

KORTEZ PRZEDPREMIEROWO 2019 / 2020 TOUR
W zbliżającym się sezonie – jak co roku – Kortez z zespołem wybierze się w trasę koncertową po całej Polsce. Tym razem jednak, poza piosenkami przez publiczność znanymi i lubianymi, zaprezentuje też przedpremierowo materiał z trzeciej płyty. Do zespołu Korteza dołączył grający na trąbce Tomek Ziętek, który wesprze również Korteza i Jacka Lachowicza na klawiszach. Trasie towarzyszyć będzie miniwydawnictwo zawierające kilka z nowo zaprezentowanych utworów. Trzecia studyjna płyta Korteza ukaże się wiosną 2019 roku.
bilety: 129/119/99 zł

8 grudnia (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

ROBERT KASPRZYCKI „Pół wieku, Człowieku!”
Koncert z okazji 50. urodzin Roberta Kasprzyckiego, znakomitego barda, charyzmatycznego wokalisty i krypto-standupera, którego występy łączą w sobie liryczny monsun, rockowy tajfun i huraganowy śmiech. Artyście towarzyszyć będzie „Kasprzycki Band” w składzie: Max Szelęgiewicz Krzysztof Wyrwa, Adam Zadora. Niewykluczeni muzyczni goście.
bilety: 45 zł

13 grudnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK

ANDRZEJ PONIEDZIELSKI – jubileuszowy program kabaretowy
Andrzej Poniedzielski w tym roku obchodzi 40-lecie pracy twórczej i 65-lecie urodzin. W programie inteligentna satyra, humor i piosenki. Artyście towarzyszyć będzie Andrzej Pawlukiewicz.
bilety: 70 zł

14 grudnia (sobota), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK

KABARET NOWAKI „Za granicą żartu”
Kabaret tworzą Adrianna Borek, Kamil Piróg i Tomasz Marciniak. Połączenie energii i kreatywności tych trzech artystów tworzy zupełnie nową jakość na polskiej scenie kabaretowej, gdzie czują się jak ryby w wodzie. Bawią widzów w sposób nieskrępowany i spontaniczny. Z chęcią podejmują się trudnej i ryzykownej rozmowy z publicznością, co przeradza się we wspólną i niepowtarzalną zabawę.
bilety: 80 zł

15 grudnia (niedziela), g. 19.00, Scena NCK

AGA ZARYAN i European Jazz Quartet „Christmas Songs” – koncert
Zmysłowy głos Pierwszej Damy Polskiego Jazzu, selekcja ponadczasowych evergreenów o tematyce świątecznej oraz towarzystwo wybitnego zespołu European Jazz Quartet, to kwintesencja koncertu. Wokalistka przeniesie nas w atmosferę pełną świątecznej aury i bożonarodzeniowych klimatów.
Gość specjalny – niespodzianka!
bilety: 110/90 zł

Nowohuckie Centrum Kultury informuje, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

SCENA NCK dla dzieci:

22 września (niedziela), g. 11.00 i 16.00, Scena NCK

ŚWINKA PEPPA – WIELKA NIESPODZIANKA – spektakl dla dzieci

9 października (środa), g. 10.30, Scena NCK

SZEWCZYK DRATEWKA
Teatr Zagłębia – Sosnowiec

16 października (środa), g. 9.00 i 11.15, Scena NCK

DZIECI Z BULLERBYN
Teatr Miejski – Gliwice

5 listopada (wtorek), g. 10.30, Scena NCK

ZORRO
Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana – Będzin
5, 6 grudnia (czwartek, piątek), g. 9.00 i 11.30, Scena NCK

7 grudnia (sobota), g. 16.00, Scena NCK

GDZIE JESTEŚ MIKOŁAJU?  Teatr Petarda
imprezy mikołajowe

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza