piątek, 2 sierpnia 2019

Dzień Dziwnych Sportów i Zapomnianych Zabaw Podwórkowych w NCK

Dzień Dziwnych Sportów i Zapomnianych Zabaw Podwórkowych, czyli na podwórku bez komórki, ale z kredą i kapslami! Zapraszamy wszystkich krakowian, bez względu na wiek, do wspólnej zabawy. Rodzice będą mieli okazję przypomnieć sobie gry swojego dzieciństwa, a dzieci dowiedzieć się, jak spędzano wolny czas w świecie bez komputerów i telefonów komórkowych.

W programie: gry w klasę, gumę, kamyki, dwa ognie, berka, zośkę i kapsle, hula-hop, bila na sznurku, ringo, cymbergaj, skakanie na skakance, zabawy na trzepaku, strzelanie z procy i przeciąganie liny.

Animatorzy prowadzić będą wszystkie te gry dla dzieci w każdym wieku i udowodnią, że kiedyś podwórka były miejscami tętniącymi życiem. Zabawy podwórkowe to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Uczą współpracy, pomagają kształtować relacje z rówieśnikami, zachęcają do aktywności fizycznej. Wspomagają rozwój dziecka, trenują podzielności uwagi, poprawiają koordynację i refleks, walczą z wadami postawy, kiepską odpornością i nudą w czterech ścianach domu. Głód uczestników zabawy zaspokoją food trucki, oferujące również „smaki z dzieciństwa”: oranżadę w płynie, oranżadę w proszku, mleko zagęszczone w tubce, lody typu sandwich, wodę z sokiem z saturatora i watę cukrową. Na plenerowej scenie zagra i zaśpiewa Jan Wojdak, a imprezę poprowadzi Adam Grzanka.

organizatorzy:
MPEC SA w Krakowie, NCK, Zarząd Zieleni Miejskiej, KS Hutnik


Dzień Dziwnych Sportów i Zapomnianych Zabaw Podwórkowych
4 sierpnia (niedziela), g. 14.00-20.00, scena plenerowa NCK

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza