wtorek, 2 lipca 2019

[RELACJA] Gmina Bobrowniki stanęła w płomieniach miłości! Fancy na scenie amfiteatru w Rogoźniku

W miniony weekend, tj. 29 i 30 czerwca br., w Rogoźniku odbyły się XI Dni Gminy Bobrowniki. W sobotę na scenie amfiteatru zaprezentowali się między innymi Jacek Stachursky i Anna Wyszkoni, zaś następnego dnia zobaczyliśmy występy Kabaretu Pod Wyrwigroszem oraz formacji ABBA & Boney M. Mix Cover Show. Jednak kulminacja emocji nastąpiła w niedzielny wieczór, kiedy na estradzie pojawił się artysta znany z między innymi z hitów „Bolero”, „Chinese Eyes” czy „Flames of Love, czyli... Fancy!

Punktualnie o godzinie 21 scenę spowił efektowny dym, a z głośników popłynęły dźwięki budującego pozytywne napięcie intro. Minął jeszcze moment i przed zgromadzonymi tłumnie widzami stanął on: utkany z talentu, charyzmy i tajemnicy wykonawca, który pod używanym obecnie pseudonimem zadebiutował w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku, jednak jego legenda nie przemija i artysta wciąż cieszy się niesłabnącą sympatią i takim samym zainteresowaniem ze strony fanów w wieku rozmaitym. W Rogoźniku nie mogło zabraknąć największych przebojów, takich jak „Slice me nice”„Bolero”, „Chinese Eyes”, „Lady of Ice”, „Fools Cry” czy wreszcie fenomenu audialnego w postaci „Flames of Love, w roku 1988 rozpętującego prawdziwą burzę w świecie muzyki. Co więcej, okazało się, iż ów niemiecko-hiszpański producent i kompozytor jest rewelacyjnym konferansjerem, o czym świadczyły pełne ciekawostek zapowiedzi poszczególnych pozycji z koncertowej setlisty.

Usłyszeliśmy także medley coverów: „Go West” (oryginalnie Village People), „Always on My Mind” (oryginalnie Brenda Lee) i „Your Disco Needs You” (oryginalnie Kylie Minogue). Wokalista zaśpiewał ponadto utwór „Can't Help Falling in Love” (oryginalnie Elvis Presley). W trakcie owej piosenki na kilka chwil opuścił estradę, by... podać rękę zachwyconym miłośnikom italo disco! Tak doskonały kontakt z publicznością oraz otwartość i skromność Fancy'ego sprawiły, że wieczór ten bez żadnych wątpliwości zapisze się na długo, jeśli nie na zawsze, w pamięci wszystkich uczestników wydarzenia. 

Do owego stanu rzeczy przyczyniły się również dwie fantastyczne organizatorki imprezy: wójt gminy Bobrowniki Małgorzata Bednarek oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Bobrownikach Magdalena Starościak-Rychlik. Obu paniom serdecznie gratuluję odniesionego sukcesu i dziękuję za tę wyjątkową atmosferę!

Dodajmy, iż w niedzielne popołudnie o dobry humor gości zadbał Kabaret Pod Wyrwigroszem, evergreeny wprost z dyskotekowego parkietu przypomniał kwartet ABBA & Boney M. Mix Cover Show, a elementy folkloru wprowadziły grupy Rogozanki Dobieszowianki.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza