środa, 29 maja 2019

Equilibrium w Krakowie. Bilety już w sprzedaży

Equilibrium wystąpi w naszym kraju 29 stycznia 2020 roku, w krakowskim klubie Kwadrat. Jako goście specjalni na scenie pojawią się dwie niemieckie grupy: Lord Of The Lost oraz Nailed To Obscurity! Co więcej, właśnie wystartowała przedsprzedaż biletów na to wydarzenie. Zaprasza Knock Out Productions.

Equilibrium (Niemcy), epicki folk metal

Equilibrium to nazwa doskonale znana polskim fanom, którzy kochają połączenie folku i metalu, ponieważ formacja z Bawarii gościła u nas niejednokrotnie. Powstała w krainie Oktoberfestu w 2001 roku z inicjatywy gitarzysty, klawiszowca i głównego kompozytora René Berthiaume'a, który jest jedynym muzykiem, jaki pamięta początki grupy. Muzyka to wypadkowa jego wyobraźni. Oparta jest na skocznym rytmie, potężnym uderzeniu gitar, klimatycznie epicka, tekstowo zaś czerpiąca ze starogermańskich mitów i legend. Opowieści śpiewane są w języku Goethego. Lidera w realizacji jego artystycznej wizji wspomagają Hati (perkusja), Robse (wokal), Dom (gitara), Skar (gitara basowa) i Skadi Rosehurst (klawisze).

Sprawdź, jeśli lubisz: Eluveitie, Finntroll, Korpiklaani.

https://equilibrium-metal.net/en/
https://www.facebook.com/equilibrium/
https://www.youtube.com/watch?v=hYoB2Tj3LR8

Lord Of The Lost (Niemcy), dark metal

Po drugiej stronie Niemiec, bo w hamburskiej dzielnicy Sankt Pauli, powstał w 2007 roku zespół Lord Of The Lost. Inicjatorem narodzin kapeli był wokalista, gitarzysta i wiolonczelista Chris Harms. W obecnym wcieleniu LOTL wspiera go gitarzysta o ksywce π, basista Class Grenayde, Gared Dirge (syntezatory, perkusjonalia, gitara) i Niklas Kahl (perkusja).

Lord Of The Lost cechuje nie tylko wyrazisty wizerunek, lecz również muzyka, w której odnajdziemy miłą dla ucha, siermiężność i potęgę Rammstein, a także ciężar, mrok, finezję oraz melodyjność. Tak, brzmi mocno paradoksalnie, lecz nie da się zaprzeczyć, że w muzyce niemieckiej kapeli daje się wychwycić walcowate klimaty, przywołujące wspomnienie niezapomnianego Type O Negative oraz gotycko-popowe momenty, z których słynął fiński H.I.M. Jeśli dorzucimy do tego wstawki industrialne plus coś z ogródka Die Krupps albo Oomph!, robi się naprawdę ciekawie. Nie ma co ukrywać, że niemała zasługa w tym, iż przykładowo album „Thornstar” (2018) otrzymał doskonałe recenzje, jest po stronie Chrisa Harmsa o niesamowitych zdolnościach wokalnych.

Sprawdź, jeśli lubisz: H.I.M., Type O Negative, Rammstein.

https://www.facebook.com/lordofthelost/
https://www.youtube.com/watch?v=ai3LrJ2MPSs

Nailed To Obscurity (Niemcy), melodyjny doom metal, death metal

Nailed To Obscurity to coś dla tychpreferujących dźwięki deathmetalowe pożenione z klimatami doomowymi i skoligacone dość blisko z melodiami. Kapela powstała w 2005 roku w Dolnej Saksonii i również jest w Polsce znana, gdyż grała u nas, chociażby przed Dark Tranquillity. Od tamtej pory nie zmienił się skład niemieckiej kapeli, w którym są dwaj oryginalni muzycy, czyli Jan-Ole Lamberti (gitara) i Volker Dieken (gitara), a oprócz nich Jann Hillrichs (perkusja), basista Carsten Schorn oraz będący w kapeli od 2012 roku wokalista Raimund Ennenga. Jeśli ktoś ceni sobie granie w stylu starego Opeth, Swallow The Sun czy Insomnium, z pewnością nie zawiedzie się, gdy sięgnie po coś z dorobku Niemców.

Sprawdź, jeśli lubisz: Insomnium, Swallow The Sun, Katatonia.

http://www.nailedtoobscurity.com
https://www.facebook.com/nailedtoobscurity/
https://www.youtube.com/watch?v=LY7Oo3H5ec8

kto: Equilibrium + Lord Of The Lost, Nailed To Obscurity 
kiedy: 29 stycznia (środa) 2020
gdzie: Kraków, klub Kwadrat, Skarżyńskiego 1
bilety: 80 złotych przedsprzedaży i 90 złotych w dniu koncertu
druki kolekcjonerskie: https://sklep.knockoutprod.net
organizator: Knock Out Productions 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza