środa, 24 kwietnia 2019

Lady Pank zagra w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia

Już 26 maja bieżącego roku jeden z najpopularniejszych i najdłużej działających zespołów rockowych w Polsce wystąpi w Kielcach. Takie hity, jak „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona” czy „Zawsze tam gdzie ty” zabrzmią w malowniczych plenerach Amfiteatru Kadzielnia.

„When I'm 64”, czyli refren przeboju Beatlesów, mógł sobie zaśpiewać 17 kwietnia Jan Borysewicz, współzałożyciel i współtwórca wszystkich utworów Lady Pank. Na przekór metryce muzyk nie zamierza jednak spocząć na laurach. Formacja wciąż nagrywa i wciąż intensywnie koncertuje, zapełniając największe areny w kraju.

W 2018 roku legenda polskiego rocka hucznie świętowała jubileusz 35-lecia wydania debiutanckiego albumu, który okazał się prawdziwą kopalnią przebojów i dzięki któremu grupa Lady Pank zyskała status gwiazdy. Piękną rocznicę zespół uczcił wydaniem niezwykłej płyty. Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz nie ograniczyli się do przygotowania jubileuszowej reedycji, lecz ponownie weszli do studia i nagrali utwory z kultowego debiutu w nowych wersjach z udziałem licznego grona osobowości polskiego rocka (i nie tylko).  Warto wspomnieć w tym miejscu, że aż sześć pozycji z oryginalnego krążka trafiło na szczyt Listy Przebojów Programu Trzeciego, a w latach osiemdziesiątych był to wyznacznik popularności w Polsce. Do dzisiaj trudno wyobrazić sobie koncert Lady Pank bez takich hitów, jak „Zamki na piasku”, „Vademecum Skauta” czy wspomniane wyżej „Mniej niż zero” i „Kryzysowa narzeczona”. Ich teksty śpiewa kolejne już pokolenie fanów...

Zespół celebruje rocznicę premiery kultowego debiutu również podczas tegorocznej serii koncertów. Ale w ich setliście nie brakuje też przebojów z późniejszych lat. Również w Kielcach formacja zaprezentuje przekrojowy repertuar i zapowiada … niespodzianki. Jakie? O tym warto przekonać się na własne oczy i uszy.

Początek koncertu w Amfiteatrze Kadzielnia o 18.30.

pełna rozpiska trasy prezentuje się następująco:


Kielce – Amfiteatr Kadzielnia – 26.05.2019 – godz. 18.30

Opole – Amfiteatr NCPP – 14.09.2019 – godz. 19.30
Gdańsk/Sopot – Ergo Arena – 13.10.2019 – godz. 18.30
Katowice – Hala Spodek 26.10.2019 – godz. 18.30
Wrocław – Hala Stulecia – 17.11.2019 – godz. 18.30
Kraków – Tauron Arena Kraków – 23.11.2019 – godz. 18.30


Bilety na koncerty dostępne są w salonach Empiku i za pośrednictwem strony oraz w internetowych sieciach sprzedaży.

zajrzyj po więcej:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza