poniedziałek, 11 marca 2019

Podróżnicza rozgrzewka przed nowym sezonem! Zaprasza NCK

Zapraszamy na prawdziwie podróżniczą rozgrzewkę przed nowym sezonem. W ostatni weekend marca w Nowohuckim Centrum Kultury rozpoczyna się Navigator Festival. W programie wieczór filmowy, warsztaty, spotkania z podróżnikami, kino sferyczne, koncert…

Prelekcje, spotkania, pokazy filmowe i warsztaty, podróże małe i duże, dla większych i mniejszych, czyli… nadchodzi Navigator Festival 2019! Navigator Festival jest wydarzeniem gromadzącym ludzi, dla których podróżowanie, odkrywanie najdziwniejszych zakątków świata i poznawanie nowych kultur stanowi pasję życia. To wielobarwna – multimedialna podróż inspirowana osobistymi doświadczeniami podróżników, dla których przekraczanie granic geograficznych, mentalnych i kulturowych stanowi ciągłe wyzwanie. Festiwal dedykujemy zarówno doświadczonym globtroterom, jak i wszystkim osobom zainteresowanym tematyką podróżniczą i chcącym rozpocząć swoją przygodę ze światem. Program tegorocznej edycji został wzbogacony o warsztaty dla najmłodszych, tym samym stając się wydarzeniem dla całych rodzin. Navigator to również niepowtarzalna atmosfera współtworzona przez widzów i zaproszonych gości. W roku bieżącym zobaczymy między innymi Piotra Pustelnika, Mateusza Waligórę i Dorotę Sumińską. Festiwal to także wymiana doświadczeń globtroterów i nieprzewidziane spotkania, w klimacie sprzyjającym rodzeniu się nowych projektów i planów eksploracji najodleglejszych zakątków naszej planety.

Podróżniczy wieczór filmowy

W piątek, w ramach współpracy z Festiwalem Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju, zaprezentowane zostaną trzy filmy: „Dreamland” (dokument o Macieju Berbece), „Mira” (najlepszy film o sportach górskich Konkursu Filmowego 2018) oraz „Pod ciężarem wolności” (opowieść o najstarszym pokoleniu tragarzy pracujących w Tatrach Wysokich). W górską tematykę wprowadzi zgromadzonych Magdalena Miziak.

Pustelnik, Waligóra, Sumińska oraz… Kapitał i Admirał

Festiwalową sobotę popularnonaukową prelekcją rozpocznie Dorota Sumińska. „O życiu po Koronie” – porozmawiamy z Piotrem Pustelnikiem, a Mateusz Waligóra zda relację z pierwszego samotnego przejścia Pustyni Gobi. Mikrofon przejmą także pozytywnie zakręceni Kapitan i Admirał – organizatorzy wyprawy na Pik Dybowskiego. A na zakończenie koncert – afrykańskie dźwięki w wykonaniu zespołu Moribaya oraz energetyczne warsztaty bębniarskie.

Mały NAVIGATOR

Podczas Festivalu nie mogło zabraknąć propozycji dla najmłodszych! To właśnie dla nich
wyjątkowa propozycja: kreatywna podróż dookoła świata. Co godzinę, od 11.00 do 17.00,
odbywać się będą kolejne warsztaty wypełnione ciekawostkami, muzyką, zabawami i
autentycznymi, egzotycznymi rekwizytami. Start o 11.00 w… Ameryce Północnej.
Dzieciom i młodzieży dedykowana jest także nietypowa forma kina. Od godziny 11.00 będą odbywać
się bowiem projekcje w namiocie sferycznym przed budynkiem NCK. Wśród propozycji znajdują się „Polaris. Tajemnica nocy polarnej”, „Tajemnice grawitacji – śladami Alberta Einsteina” czy „Kaluokahina – zaczarowana rafa”.

bilety

piątek:
wieczór filmowy – 15 zł

sobota:
spotkania z podróżnikami i koncert – 40 zł / cały dzień
warsztaty bębniarskie – 10 zł
Mały NAVIGATOR – 10 zł / warsztat
kino sferyczne – 10 zł / film

NAVIGATOR FESTIVAL 2019
Nowohuckie Centrum Kultury, 29-30 marca 2019 r.
https://navigatorfestival.pl/

zajrzyj po więcej:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza