środa, 27 lutego 2019

Gwiazdy jazzu na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury

„All about jazz” to projekt muzyczny Wiesława Wilczkiewicza, którym artysta podsumowuje pięć dekad doświadczenia scenicznego. Prezentując swój dorobek kompozytora, aranżera i muzyka studyjnego, opowiada historię rozwoju polskiej sceny jazz-rockowej.

Wystąpią: Grażyna Łobaszewska, Marek Piekarczyk, Urszula Dudziak, Krzesimir Dębski, Suzanne Lorge, Kasia MiernikProwadzenie: Krzysztof Janicki.

Moje życie to jazz i big beat, muzyka zawsze była moją pasją, którą dzieliłem się z kilkoma
pokoleniami Polaków. Tym koncertem chcę przypomnieć różnorodną drogę polskiej muzyki rozrywkowej i głos naszego pokolenia, a także przeboje, które nam towarzyszyły. W ten sposób chce tez podziękować artystom i publiczności za wiele lat zaufania i szacunku, jakim obdarzali mnie i współpracujące ze mną talenty estrady  Wiesław Wilczkiewicz.

Wiesław Wilczkiewicz to muzyk i kompozytor urodzony w Krakowie. Współzałożyciel grupy jazz-rockowej Dżamble. Występował z „Piwnicą pod Baranami”, Ewą DemarczykMichałem Burano, komponował do tekstów Wiesława Dymnego, współpracował z Jackiem Federowiczem i Jerzym Gruzą przy realizacji programów telewizyjnych. Brał udział w sesjach studyjnych takich artystów, jak Alex Band, VOX, Wojciech Gąssowski, Majka JeżowskaMaanam, Zbigniew Wodecki, Dżamble czy Andrzej Zaucha. Prezentował się w największych salach koncertowych na świecie. Od 1986 roku mieszka w Nowym Jorku.

Koncert „All about jazz” odbędzie się 9 marca br., o godzinie 18, na scenie NCK w Krakowie, pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Bilety dostępne są w cenie 70 złotych. 

zajrzyj po więcej:Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza