poniedziałek, 9 kwietnia 2018

KaRRamBa i Joanna Borysewicz w klipie do singla „Zabiję!”

W Internecie ukazał się właśnie teledysk do utworu „Zabiję!”. Owo nagranie to singiel promujący najnowszy, trzynasty już album KaRRamBy, zatytułowany „Kryminalna Polska”. Utwór „Zabiję!” jest efektem muzycznej kolaboracji rapera z Joanną Borysewicz, czyli  córką gitarzysty kultowej grupy Lady Pank, Jana Borysewicza

Joannę Borysewicz kojarzymy między innymi z gorących sesji fotograficznych w prestiżowych magazynach dla panów oraz z głośnej sexafery, która zakończyła się dla niej wyrokiem sądowym. Dziś możemy poznać jej nieco inne, muzyczne oblicze.

Podczas jednej z nietuzinkowych imprez - domówek, na którą zaprosiła mnie Joasia, nasze rozmowy zeszły tradycyjnie na tematy muzyczne - opowiada KaRRamBa. - Okazało się wówczas, że Joanna ma własne studio muzyczne i sporo ciekawych pomysłów w szufladzie. Słysząc zajawkę kawałka „Zabiję!”, natychmiast poczułem moc tej kompozycji, która, wymieszana z mocnym tekstem oraz ze wspaniałym wokalem Joanny, spowodowała, że włosy na rękach stanęły mi dęba i przeszyły mnie te cudowne muzyczne ciary. Od razu poczułem, że to jest genialny kawałek, który w odpowiedniej aranżacji idealnie pasuje na mój najnowszy album.

Powstał tekst i obrazek o miłości i związku z perspektywy dobrej, ciepłej, kochającej kobiety z facetem, który, by zapewnić swojej ukochanej życie na najwyższym poziomie, zbacza na kryminalną, gangsterską drogę - dodaje raper.


Po latach KaRRamBa powraca z albumem „Kryminalna Polska”, gdzie po raz pierwszy - jeśli chodzi o warstwę muzyczną utworów - raper w pełnym zaufaniu powierzył kompozycje młodemu zdolnemu producentowi kryjącemu się pod pseudonimem MB Productions. Współpraca zaowocowała trzynastoma utworami, tekstowo opartymi przede wszystkim na prawdziwych, życiowych sytuacjach KaRRamBy i jego znajomych ze świata przestępczego, postrzeganych obecnie jako legendy polskiej mafii.

Na płycie usłyszymy gościnnie wokalistkę Ervi, wielbicielom KaRRamBy znaną z koncertów i z klipu do piosenki „N@J!”, a także wyżej wspomnianą Joannę Borysewicz, do tej pory nie ujawniającą swojego talentu wokalnego.

KaRRamBa to jeden z prekursorów muzyki rap w Polsce. Zadebiutował na rynku muzycznym ponad dwadzieścia lat temu, odnosząc spektakularne sukcesy przekładające się na ogromną popularność artysty oraz na niesamowitą sprzedaż jego albumów, już wtedy pokryte złotem i platyną. W ostatnich latach przypomniał się w mediach jako twórca, autor i lider humorystycznego projektu muzycznego PeWeX.

Zajrzyj po więcej:


Das Moon z teledyskiem do singla „Owl”

Warszawska grupa Das Moon kontynuuje promocję wydanego w ubiegłym roku albumu „Dead”. W Internecie pojawił się właśnie zrealizowany przez sam zespół teledysk do piosenki „Owl”. 

Formacja Das Moon para się muzyką określaną mianem dark elektro. Utwór „Owl” pochodzi z trzeciego krążka grupy, zatytułowanego „Dead”  i wydanego nakładem Requiem Records w 2017 roku. Za reżyserię klipu odpowiada Grzegorz Szyma, czyli Dj Hiro Szyma.To jeden z utworów, które powstały jako pierwsze na płytę „Dead” - mówi Dj Hiro Szyma. - Piosenka szybko trafiła na setlistę naszych koncertów i po odbiorze publiczności wiedzieliśmy, że się podoba. Stylistycznie jest to przebojowe electro, jakie kochamy, tak jak kochamy Miss Kittin. Pomysł na teledysk urodził się w głowie Daisy, potem ja dodałem swoje i postanowiliśmy tym razem teledysk zrobić we własnym zespołowym gronie bez pomocy z zewnątrz. To jest 100% Das Moon.

Powiem enigmatycznie o treści utworu i teledysku… Poluje nocą. Boi się, że sama odejdzie. Nic jej nie zostanie. Pusta kuchnia, samotność. Boi się, że on zabierze nawet zapach, że będzie gonić jego cień.  Boi się, że on znienawidzi przeszłość, która bywała zajebista. Boi się, że oszaleje, że nic jej nie zostanie. Będzie płakać, gubić się. Jego nie będzie. Bo kocha, bo tęskni, bo zwariowała - dodaje wokalistka, Daisy K.

Wszystkich fanów, którzy chcą zobaczyć Das Moon na żywo, zapraszamy na koncert w warszawskim klubie Chmury zaplanowany na 21 kwietnia.

Zajrzyj po więcej: