STRONY

poniedziałek, 18 kwietnia 2022

Awakeness, Keymakers, Protect This City i Sewer Dwellers w warszawskim pubie Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka

Już 27 maja 2022 Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka zadrży w posadach wypełniony wyrazistym muzycznym brzmieniem. A to wszystko za sprawą kapel Awakeness, Keymakers, Protect This City i Sewer Dwellers. Zapraszamy!Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka znajduje się przy ulicy Potockiej 14 w Warszawie. Start imprezy wyznaczono na godzinę 20. Bilety w cenie 30 złotych będzie można nabyć w klubowej kasie.


Grający deathcore zespół Awakeness powstał na początku 2019 roku w Oświęcimiu. Muzycy inspirują się takimi formacjami, jak Thy Art Is Murder, Fit for an Autopsy, Whitechapel, Slaughter to Prevail czy rodzime Decapitated. Do swojej twórczości wprowadzają liczne elementy urozmaicające i przełamujące szablony. W lutym 2022 roku wydali płytę EP zatytułowaną „Meadows”.


Keymakers stanowi warszawską mieszankę kilku stylów, z wyczuwalną dominacją melodii i ciężaru metalcore'u. Z początkiem roku 2021 zadebiutowali EP-ką „Diamond” cieszącą się uznaniem wśród miłośników core'owej sceny.


Ekipa Protect This City, pochodząca ze Złotowa i parająca się gatunkiem metalcore, zadebiutowała albumem „For all those lost” w 2016 roku. Wydawnictwo dobrze przyjęło się na lokalnej scenie, co zaowocowało zdobyciem wielu fanów, w Polsce i nie tylko. Muzycy łączą ciężkie breakdowny, melodyjne riffy, wyrazisty przekaz i uczucia w świetną, energiczną i ciężką muzykę. W roku 2019 wydali także EP-kę „Light//Darkness”, jeszcze bardziej udowodniającą, że grupa ta ma talent i zapał do tworzenia dobrego metalcore'u. Obecnie pracuje nad swoim pierwszym longplejem. Jeśli słuchasz Breakdown of Sanity, Currents lub Feed Her to The Sharks, posłuchaj też Protect This City.


Sewer Dwellers to świeży krakowski skład proponujący nowoczesne spojrzenie na deathcore z dodatkami death metalu. Na koncercie zaprezentują ciepło przyjętą EP-kę „Fate of a Maggot”, na której gościnnie wystąpili wokaliści z I Declare War i Lorna Shore, oraz nowy, niepublikowany wcześniej materiał.


zajrzyj po więcej:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz