STRONY

środa, 9 lutego 2022

Carla odradza się, prezentując singiel „Feniks”

 Po dłuższej przerwie w wydawaniu autorskiej muzyki Carla powraca i odradza się niczym „Feniks”. Taki bowiem tytuł nosi nowy singiel wokalistki, łączący balladowe akcenty z dynamicznym brzmieniem.Utwór jest Carli bardzo bliski, ponieważ opowiada o zmaganiach z własnymi demonami, słabościami. Po traumatycznych przeżyciach artystka przez długi czas zmagała się ze złym stanem psychicznym, jednak odszukała w sobie wystarczająco dużo siły, by iść dalej i podnosić głowę coraz wyżej.


Singiel ten ma dla mnie ogromne znaczenie, ponieważ zamyka pewien ciężki okres w moim życiu: walkę z traumą i negatywnym odbiorem własnego odbicia w lustrze – tłumaczy Carla– Utwór ten ma być drogowskazem dla tych, którzy stracili poczucie bezpieczeństwa, przechodzą depresję, stany lękowe czy traumę. Wszystko to można przezwyciężyć, podnieść się niczym feniks z popiołów i zawalczyć o siebie – dodaje. – Każdy z nas przeszedł w życiu choć raz sytuację lub wydarzenie, które zniszczyło chwilowo bądź na dłużej jego postrzeganie siebie czy otaczającej go rzeczywistości. „Feniks” ma być odrodzeniem dla każdego, kto choć raz czuł, że nie ma odwrotu od stanu, w jakim się znajduje.


„Feniks” powstał na mocy polsko-amerykańskiej kolaboracji. Za muzykę odpowiada tu David Tough, multiinstrumentalista, producent, laureat licznych nagród, twórca muzyki pop, a także muzyki filmowej. Tekst napisała zaś Beata Ejzenhart, specjalistka w ubieraniu emocji, nawet tych trudnych, w skrojone na miarę słowne kreacje. Całość spiął klamrą producent Dawid Adamiec


W teledysku oprócz artystki zobaczyć można również Kacpra Jasińskiego wcielającego się w postać demona. Carla pozbywa się go w kluczowym momencie, gdy rozbija lustro i odradza się, rozpościerając skrzydła feniksa. Sam klip stanowi ucztę dla miłośników gry świateł, animacji i nieoczywistych wydarzeń trzymających w napięciu do samego końca. Carla, a właściwie Karolina Winiarska, to dwudziestodziewięcioletnia wokalistka, autorka tekstów, pedagog muzyczny, tancerka, miłośniczka jazdy konnej. Muzyką, tańcem i śpiewem pasjonuje się od najmłodszych lat, pierwsze kroki na scenie stawiała już jako sześciolatka. Przez pięć lat prowadziła studio tańca cieszące się uznaniem na terenie Pomorza. Obecnie prowadzi zajęcia warsztatowe, realizując się w roli pedagoga. Na swoim koncie ma cztery single: „Każdy dzień”„Niespełnione sny”„Na zawsze” oraz ten najnowszy, zaprezentowany we współpracy z wytwórnią muzyczną ID Records„Feniks”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz