piątek, 17 stycznia 2020

„Gorący temat” z Nicole Kidman już w kinach!

Już dziś, tj. 17 stycznia br., na ekrany kin wchodzi oparta na faktach opowieść o skandalu będącym jednym z najważniejszych wydarzeń dających początek ruchowi #METOO. „Gorący temat” to produkcja z Nicole Kidman oraz nominowanymi do Oscara Charlize Theron i Margot Robbie w rolach głównych. Film otrzymał również nominację do Oscara w kategorii Charakteryzacja.

Nagrodzony Oscarem® scenarzysta filmu „The Big Short” powra­ca z kolejną prawdziwą i szokującą historią.

Trzy wielkie gwiazdy w rolach molestowanych kobiet, które, ryzykując wszystkim, podejmują wspólną walkę o swoje prawa i godność w starciu z medialną potęgą Fox News.

Stacja The Fox News to jedna z najpotężniejszych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery, trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa, Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale i wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku. Trzy kobiety znajdujące się na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć DOŚĆ. Jednak Ailes nie zamierza poddać się bez walki. Dysponuje ogromną władzą, fortuną i kontaktami na politycznych szczytach. Nikt jeszcze nie spodziewa się, że ta konfrontacja zadecyduje o losie milionów kobiet na całym świecie.


obejrzyj premierowe fragmenty filmu:
obejrzyj zwiastun:


„Gorący temat”
(„Bombshell”)
premiera: 17 STYCZNIA 2020

reżyseria: Jay Roach („Poznaj mojego tatę”, „Trumbo”)
scenariusz: Charles Randolph („Big Short” – OSCAR, „Tłumaczka”)
obsada: Charlize Theron („Niedobrani”, „Mad Max: Na drodze gniewu”, „Szybcy i wściekli 8”, „Monster” – OSCAR, „Atomic Blonde”), Nicole Kidman („Godziny” – OSCAR, „Moulin Rouge”, „Inni”, „Wzgórze nadziei”, „Droga do zapomnienia”, „Oczy szeroko zamknięte”), Margot Robbie („Wilk z Wall Street”, „Pewnego razu w Holly­wood”, „Legion samobójców”, „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”), John Lithgow („The Crown” – serial, „Księgowy”, „Smętarz dla zwierzaków”, „Interstellar”)