wtorek, 5 listopada 2019

Red Lips prezentuje teledysk do singla „Cappuccino” i zapowiada nową płytę

W miniony poniedziałek, tj. 4 listopada br.,w Internecie ukazał się nowy singiel zespołu Red Lips. Piosence „Cappuccino”, gdyż to niej mowa, towarzyszy teledysk i stanowi ona zapowiedź kolejnego, trzeciego już albumu formacji, zatytułowanego „Ja wam zatańczę”. Płyta ujrzy światło dzienne w najbliższy piątek, czyli 8 listopada 2019.

Materiał balansuje na krawędzi kilku gatunków muzycznych. Jest to bowiem brzmieniowy romans gitar z nowoczesnymi samplami elektronicznymi oraz połączenie chwytliwych melodii z charakterystycznym głosem wokalistki grupy, Rudej.

Sami zastanawiamy się, jak to się stało, może nasłuchaliśmy się Chemical Brothers, może też nazbierało się już trochę rożnych wątków wymagających innej ekspresji – przyznają zgodnie Ruda i Lazer.  – Z zasady jesteśmy rockowym zespołem i bunt mamy we krwi, dlatego na tej płycie znajdziecie charakterystyczne dla nas elementy, ale tym razem zaaranżowane w zupełnie nowy, świeży sposób. Taka zmiana wynika z potrzeby rozwoju artystycznego i osobistego. Tym razem postanowiliśmy sięgnąć po bardziej nowoczesne środki wyrazu – dodają muzycy. 


Do procesu twórczego, w wyniku którego powstał wspomniany krążek, zespół zaprosił uznanego producenta Arkadiusza Koperę (Męskie Granie 2019). Za warstwę tekstową odpowiada Ruda we współpracy z cenionymi tekściarzami, takimi jak Mysław Wałczuk, Michał Wiraszko czy Patrycja Kosiarkiewicz. Utwory zostały nagrane w warszawskim studiu Black Kiss Records.


zajrzyj po więcej: