środa, 30 października 2019

Madox powraca z singlem „S.E.X.” promującym kampanię #IamSEX

Madox zaprezentował właśnie nowy singiel wraz z teledyskiem! Utwór „S.E.X.”, gdyż o nim mowa, jest wyjątkowy z pewnego ważnego powodu. Jakiego? Sprawdźcie sami!

Premierę singla „S.E.X.” i towarzyszącego mu klipu poprzedziła kampania antydyskryminacyjna zatytułowana #IamSEX. Dosłowne, czasem wulgarne treści o charakterze homofobicznym przewijają się na białym tle przy akompaniamencie muzyki. Madox udostępnił kampanię w swoich mediach społecznościowych, uprzednio usuwając wszystkie dotychczas dodane posty, utwory i zdjęcia. Teksty pełne nienawiści okazały się autentycznymi komentarzami odnoszącymi się do artysty i jego twórczości zamieszczanymi w Internecie przez hejterów.


Tym razem Madox nie skupił się wyłącznie na wypromowaniu swojego nowego projektu, lecz poprzez akcję #IamSEX skłania nas do refleksji i na swoim własnym przykładzie porusza poważny problem społeczny. Przedsięwzięcie  poparli również ludzie świata medialnego (między innymi Marta Malikowska, Les Be Together i Mariusz Kozak), którzy wraz z wokalistą wysyłają w świat ważny przekaz: stop nienawiści i przemocy w życiu społecznym!

Nagranie „S.E.X.” opublikowano w nocy z 11 na 12 października br. Fani mogli na żywo skomentować najnowsze dzieło Madoxa, a tuż po premierze przez godzinę porozmawiać ze swoim idolem podczas transmisji live w mediach społecznościowych. 
Pomysł kampanii oraz piosenka spotkały się z pozytywnym odbiorem. Pojawiły się komentarze, że jest to jeden z najlepszych jego utworów, z istotnym, ideowym przesłaniem.

„S.E.X.” trwa cztery minuty, cechują go charyzmatycznie mówione zwrotki, opowiadające o krwawym księżycu na paryskim niebie, relacji z bliskimi i z Bogiem, a to wszystko skąpane w perfumach od JP Gaultier. Refren artysta śpiewa w swoim ukochanym języku francuskim i odważnie wyznaje, iż „kręci się ta Planeta X, jestem unisex, i wołam S.O.S.”.


Muzykę skomponował Madox, wspólnie z Ayhamem Dalalem. Napisał też tekst, we współpracy z Adamem Josephem. Za produkcję utworu odpowiadają Ayham Dalal i Wojciech Trusewicz. Piosenka została utrzymana w rytmice mid-tempo, z hipnotyzującym beatem i basem oraz elektroniką, która rozwija się z każdą kolejną minutą. Klip zrealizował młody reżyser Damian „KOJAK”, a oświetleniem i kadrowaniem zajął się fotograf Piotr Pawlak. Koncept stworzył wokalista, wraz z Katarzyną Kopecką. Monochromatyczny teledysk jest bardzo minimalistyczny i eksperymentalny. Wideo do „S.E.X.” nie zawiera, paradoksalnie, żadnych dwuznacznych scen, chociaż jego aura jawi się jako bardzo sensualna. To kolejne dzieło wydane całkowicie niezależnie przez artystę, sygnowane jedynie przez MDX Group.

Jak informuje Madox, singiel „S.E.X.” stanowi zapowiedź albumu planowanego na początek przyszłego roku. Mija dziesięć lat od momentu, kiedy piosenkarz po raz pierwszy pokazał się na rynku muzycznym. To już dziewiąty singiel podbijający serca wiernych miłośników. Udowadnia on, że wokalista wciąż potrafi zaskakiwać. Pomimo widocznej ewolucji znany z odważnego manifestowania swoich poglądów i nietuzinkowych stylizacji Madox w pełni pozostaje sobą. Powraca z wielką siłą i mocnym przesłaniem.

zajrzyj po więcej: