wtorek, 17 września 2019

Zaprojektuj okładkę, by poznać Dawida Podsiadłę i Taco Hemingwaya!

Już 28 września Dawid Podsiadło i Taco Hemingway zagrają po raz pierwszy na PGE Narodowym. Aby podkreślić wyjątkowość tego wydarzenia, gdzie głównym partnerem jest Spotify Premium, artyści przygotowali niezwykły konkurs. Wygrać w nim można bowiem zaproszenia na próby, osobiste spotkanie z muzykami, bilety VIP na wyprzedany koncert oraz sześciomiesięczny voucher Spotify Premium!

Dawid Podsiadło i Taco Hemingway należą z pewnością  do najpopularniejszych w Polsce muzyków, a ich solowe piosenki notują rekordy odtworzeń w Spotify. Podobnie stało się w przypadku będącego efektem kolaboracji utworu, „W piątki leżę w wannie”, który ustanowił rekord popularności w ciągu zaledwie dwudziestu czterech godzin.

W związku z planowanym na ostatnią sobotę września wydarzeniem Dawid Podsiadło i Taco Hemingway zachęcają do wzięcia udziału w konkursie. Zadanie uczestników to wymyślenie tytułu wspólnego albumu oraz zaprojektowanie jego okładki. Jak podkreślają artyści, konkurs jest tylko zabawą, nie pracują nad płytą ani nie mają tego w planach. Pomysły należy publikować na Instagramie, podając hashtag #SpotifyPremiumPLPięciu zwycięzców wraz z osobami towarzyszącymi dostanie zaproszenia na próbę muzyków, bilety VIP na koncert oraz gadżety artystów. Co więcej, będą mieli okazję poznać Dawida i Taco osobiście! Spotify ufundował także sześciomiesięczne kody Premium umożliwiające korzystanie z wszystkich funkcji najpopularniejszej w Polsce muzycznej platformy streamingowej. Czas nadsyłania zgłoszeń mija 22 września o godzinie 23.59, natomiast laureaci zostaną ogłoszeni 23 września.

zajrzyj po więcej:

Piotr Schmidt Quartet z płytą winylową „Tribute to Tomasz Stańko”

Już za kilka dni, tj. 19 września br., ukaże wersja winylowa płyty kwartetu Piotra Schmidta, „Tribute to Tomasz Stańko”. Premiera utytułowanego i podziwianego przez krytyków, fanów jazzu i dziennikarzy muzycznych albumu odbędzie się w kultowym sklepie Płyty Gramofonowe na warszawskiej Pradze, a spotkanie z artystami w dniu premiery o godzinie 18  poprowadzi redaktor Jazz Forum, Marek Romański.

Doceniany krążek nagrany został w towarzystwie jednego z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych, czyli Wojciecha Niedzieli, oraz kontrabasisty Macieja Garbowskiego i perkusisty Krzysztofa Gradziuka (z RGG). Z Wojciechem Niedzielą Schmidt współpracuje od czterech lat, a we wrześniu 2017 roku nakładem wydawnictwa SJRecords ukazała się ich pierwsza wspólnie nagrana płyta, „Dark Morning”. Jak mówi sam Piotr Schmidt, „Tribute To Tomasz Stańko” jest hołdem złożonym zmarłemu 29 lipca 2018 roku artyście oraz podziękowaniem za ogromną inspirację i niesamowite emocje, których dostarczała mu muzyka Stańki.

To jedna z 10 najlepszych płyt jazzowych 2018 roku na świecie. 
Wulf Muller (Okeh Records – Sony Music Germany)

Ta muzyka rozdziera serce, jest melancholijna, pełna smutku i ... piękna.
Paweł Brodowski, redaktor naczelny Jazz Forum (European Jazz Network, February 2019) 
O ile „Saxesful” było Piotra albumem przełomowym, o tyle ta płyta, nagrana w kwartecie, jest jego arcydziełem.
profesor Maciej Lewenstein (Sopot Molo Jazz Festival) 

„Tribute to Tomasz Stańko”. To znakomita rzecz. Piotr Schmidt z Wojciechem Niedzielą osiągnęli jakiś wyższy poziom komunikacji.
Tomasz Gregorczyk (Polskie Radio Program 2)

Krążek dostępny będzie na stronie www.sjrecords.eu oraz w dobrych sklepach muzycznych. Jedynie za pośrednictwem wspomnianej strony nabędziemy album z autografami artystów.

zajrzyj po więcej: