poniedziałek, 2 września 2019

Michał Masłoń i „Tysiąc mil” akustycznie

Kilka dni temu w Internecie pojawił się teledysk do akustycznej wersji utworu „Tysiąc mil” Michała Masłonia. Klip do tej wyjątkowej odsłony singla ujrzał światło dzienne 30 sierpnia br.


„Tysiąc mil” (akustycznie) to piosenka z bardzo prostym, krótkim przesłaniem: nie warto wystrzegać się miłości. Życie w pojedynkę, nawet takie usłane różami, traci sens. Każda miłość zasługuje na szacunek. Nie bójmy się kochać – odpowiada o swojej nowej produkcji jej autor i kompozytor, Michał Masłoń.


Teledysk jest prostą produkcją niskobudżetową. Reżyser postawił na nieskomplikowane ujęcia pokazujące szczęśliwego, 38-letniego mężczyznę pełnego miłości. Utwór ten powraca w wersji akustycznej, ponieważ właśnie  taka wersja wydobywa słowo i jego znaczenie. Jest to też wersja, która zdradza klimat powstającego albumu – mówi wokalista, argumentując w ten sposób swoją decyzję o zaprezentowaniu kolejnej wersji owego nagrania.Michał Masłoń to wokalista i autor tekstów. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, w latach 2007-2009 solista międzynarodowej grupy 12 Tenorów. Koncertował w wielu miastach Europy, był zapraszany na gościnne występy między innymi do Londynu, Dublina, Rzymu, Bolonii, Berlina i Neapolu. W roku 2015 w wielu rozgłośniach radiowych można było usłyszeć jego przebój „Bezdomne serce”, zajmujący wysokie pozycje na regionalnych listach przebojów. Na początku roku bieżącego premierę miała radiowa wersja utworu „Tysiąc mil”, w teledysku do której wystąpiła Justyna Świerczyńska, zobaczyliśmy tu także Dawida Czupryńskiego, znanego zarówno z popularnego serialu „Na wspólnej”, jak i z docenionej przez widzów i krytyków sztuki teatralnej „Jaskiniowcy”.

zajrzyj po więcej:

Siła polskich kobiet za granicą, czyli duet Madlen i Joanna Heath z debiutanckim klipem

Dwie młode kobiety. Obydwie urodzone w Polsce, ale na co dzień przebywające poza jej granicami. Joanna Heath, mieszkająca, pracująca, robiąca karierę modelki i aktorki w Miami, oraz Madlen, od kilkunastu lat koncertująca w Niemczech. Nigdy nie poznały się osobiście, a postanowiły zrobić razem coś niesamowitego… Brzmi niczym scenariusz niezłego filmu? Być może... Z tą różnicą, iż jest to historia prawdziwa!

Joanna zobaczyła Madlen w Internecie. Dzięki Instagramowi mogły porozmawiać i zarazem poznać się bliżej. Joannie spodobała się muzyka Madlen i zaproponowała zrobienie wideo do jednej z jej piosenek.Po długich rozmowach wybrały kultowy utwór Zdzisławy Sośnickiej, „Aleją Gwiazd”, od dłuższego już czasu zaprzątający myśli MadlenMadlen nagrała piosenkę w Niemczech, a Joanna zrobiła do tego teledysk w Miami. Efekt tej kolaboracji już niedługo obejrzymy w serwisie YouTube oraz innych mediach społecznościowych.

Ta wyjątkowa historia opowiada o sile kobiet walczących o swoje marzenia i dążących do wyznaczonego celu. Pomimo dzielącej ich odległości (prawie osiem tysięcy kilometrów!) potrafiły odnaleźć się i wspólnie tworzyć. To zadziwiające, iż żyjemy w czasach, gdzie bez względu na dystans możemy poznawać ludzi z różnych zakątków świata, a dzięki temu łączyć siły. Dziewczyny zapowiedziały, że nie kończą współpracy i że to dopiero początek. Kto wie, co jeszcze wymyślą? Pewne jest tylko jedno: przy kolejnym projekcie na pewno się odwiedzą!

zajrzyj po więcej: