wtorek, 23 lipca 2019

Shandy & Eva z teledyskiem do singla „Czasem”

Zaledwie parę dni temu w Internecie ukazała się nowa letnia propozycja muzyczna, jakim jest lekkie, akustyczne granie w wykonaniu duetu Shandy & Eva. Utwór „Czasem” zapowiada premierę albumu „Give it a Try”, który ukaże się 11 sierpnia tego roku. Tego dnia dziewczyny wystąpią w Sopocie w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej. 

Piosenka jest marzeniem o radości, marzeniem porzucenia codziennych trosk. Za często przejmujemy się błahymi sprawami, poświęcamy im całą swoją energię i wiecznie biegniemy do kolejnego celu, który sobie wyznaczamy albo życie dla nas wyznacza, a po drodze nie zauważamy małych radości. Dlatego w „Czasem” śpiewamy o pokornym oddechu, o wolnym tempie i tańcu oraz zachęcamy słuchacza, aby zatrzymał się chociaż na czas trwania piosenki i pobujał w obłokach razem z nami  mówią Shandy & Eva.


muzyka i słowa: Ewa Żmijewska

produkcja: Kris Górski i Artur Żmijewski


Shandy & Eva to akustyczny duet grający swoje piosenki autorskie. Shandy (Shandrelica Casper) to perkusistka pochodząca z wyspy Curacao na Karaibach, Eva (Ewa Żmijewska) to gitarzystka z Warszawy. Obydwie dziewczyny śpiewają i komponują, poznały się na wydziale wokalu w Los Angeles College of Music w Pasadenie gdzie zdobyły tytuł Associate Of Arts in Vocal Performance. Podczas studiów zaczęły wspólnie koncertować, a potem razem pisać muzykę. Następnie Shandrelica skończyła studia licencjackie w Los Angeles College of Music, a Ewa studiach magisterskie w California Institiute of the Arts. Duet koncertuje nie tylko w okolicach Los Angeles, ale też lubi bywać na Curacao lub w Polsce, gdzie ma wielu słuchaczy. Muzyka Shandy & Eva mieści się w szeroko rozumianym gatunku pop/singer-songwriter, lecz dziewczyny czerpią inspiracje z wielu innych stylów muzycznych jak jazz, latin, world music, czy country. Latem bieżącego roku Shandy & Eva wydają swój pierwszy studyjny album, „Give it a Try”,  nagrany we współpracy z Krisem Górskim i studio AudioPlanet.  Podczas swojej kilkuletniej kariery Shandy & Eva zdążyły wystąpić z wieloma uznanymi muzykami, takimi jak: Maciej Szczyciński (Michał Bajor, Lora Szafran, Monika Borzym), Darek Oleszkiewicz (Pat Metheny, Aga Zaryan, Anna Maria Jopek) czy Adam Levy (Norah Jones, Tracy Chapman, Meshell Ndegeocello). 

zajrzyj po więcej: