piątek, 24 maja 2019

Przedsprzedaż płyty „Gabi Drzewiecka: Gabinet Dźwięku”

„Gabi Drzewiecka: Gabinet Dźwięku” to wyjątkowy zestaw audialny. Podwójna kompilacja zawiera wyselekcjonowane przez dziennikarkę utwory muzyczne, ściśle związane z jej autorską audycją na antenie radia Chillizet – Gabinet Dźwięku. Gabi Drzewiecka gra w niej bardzo różnorodną, starannie dobraną muzykę, odkryte nowości oraz debiuty.

Album promować będzie piosenka XXANAXX „A gdyby tak”, która powstała specjalnie na tę składankę. Premierowo pojawi się  tu ponadto nagranie „Nanokroki” Martiny M x SoDrumatic.

Oddaję w Wasze ręce pierwszą składankę Gabinetu Dźwięku – moje muzyczne dziecko, moje spełnione marzenie. Mam nadzieję, że te dwa krążki sprawią, że poczujecie się po prostu dobrze :) – mówi Gabi Drzewiecka.

Kompilacja ujrzy światło dzienne 14 czerwca br., jednak już teraz można zamawiać ją w przedsprzedaży. Żeby to uczynić, należy kliknąć tutaj. Patroni medialni składanki: TVN, Chillizet, CGM.

zajrzyj po więcej:
 

 
 
 

Zespół Vyspa z premierą utworu „To tu”

W miniony czwartek, tj. 23 maja br., w Internecie ukazał się najnowszy utwór formacji Vyspa. Tym razem światło dzienne ujrzała piosenka pod tytułem „To tu”.

Jeżeli szukacie swojego miejsca na Vyspie, nie mogliście lepiej trafić, bowiem „To tu” znajduje się właśnie Wasza audialna przestrzeń. Nisza wypełniona tekstem stworzonym przez Dominikę Groberską, obok Barta Czubali współodpowiedzialną również za muzykę. Zresztą sprawdźcie sami, wciskając przycisk odtwarzania!Vyspa to elektroniczny duet z Poznania. Tożsamość muzyków identyfikują przestrzenne brzmienia synthów, gitary naładowane pogłosami, energetyczne refreny, ale i ogromny ładunek emocjonalny zawarty w piosenkach. Vyspa stara się wyciągać i łączyć na swój własny sposób wszystkie składowe tego, co, ich zdaniem, jest najpiękniejsze w muzyce.

sprawdź, gdzie w najbliższym czasie pojawi się Vyspa:
 
24 maja / Poznań / KontenerART
8 czerwca / Poznań / Blue Note - support przed Still Corners
2 sierpnia / Toruń / Scena Letnia
3 sierpnia / Łódź / Songwriter Łódź Festiwal

zajrzyj po więcej:
 

 

Amarok z premierą teledysku i płyty „The Storm”

Amarok z podwójną premierą! Zaledwie kilka dni temu, tj. 15 maja br., w Internecie ukazał się najnowszy utwór projektu, „The Storm”, oraz towarzyszący piosence teledysk. To drugi po „Warm Coexistence” singiel promujący płytę, która ujrzała światło dzienne właśnie dziś, czyli 24 maja.

„The Storm” stanowi opowieść o zmaganiach z trudnymi emocjami doprowadzającymi z destrukcyjną siłą, tak jak tytułowa burza czy sztorm, do utraty kontroli, ale też do otwarcia się na nowe rozwiązania oraz powrót do wewnętrznej równowagi. Tajemniczy nastrój utworu, połączony z energią wytwarzaną poprzez elektroniczne rytmy, przestrzenną sekcją smyczkową, instrumentami akustycznymi i z nietuzinkowym thereminem, na którym zagrał lider Amarok Michał Wojtas, świadczą o stylu i charakterystycznej wielowymiarowości nagrania.

Klip do „The Storm” został zrealizowany w Wielkiej Brytanii. Jego autorem jest londyński artysta Dan Martin. W roli głównej wystąpiła utalentowana tancerka Sarah Jane WiltonJames Wilton DanceWiększość kompozycji znajdujących się na albumie „The Storm” to utwory instrumentalne, tworzące ścieżkę dźwiękową do przedstawienia brytyjskiego teatru tańca współczesnego James Wilton Dance Company.

Muzyka do spektaklu „The Storm” to przede wszystkim przestrzeń, głębia i tajemniczość w filmowo-teatralnym stylu, które mają oddawać nastrój i przekaz przedstawienia mówiącego o walce oraz radzeniu sobie z trudnymi emocjami w kontekście wewnętrznych procesów jednostki oraz w relacjach społecznych – zdradza kryjący się za szyldem Amarok Michał Wojtas.

Na rok 2019 zaplanowano również trasę koncertową promującą najnowsze wydawnictwo Amarok. Rozpocznie ją udział w letnich festiwalach muzycznych, między innym w Festiwalu Rocka Progresywnego w Toruniu czy Summer Fog Festival w Warszawie z udziałem Nicka Masona (ex-Pink Floyd), Davida Crossa czy Soft Machine, a także wspólne występy obu formacji: Amarok i James Wilton Dance Company.

zajrzyj po więcej:


fot. Marta Wojtas

Mary Komasa i „Be a Boy”. Premiera nowego klipu w reżyserii Anji Rubik

W Internecie ukazał się właśnie kolejny, trzeci już singiel zapowiadający nadchodzącą płytę „Disarm”, którą zaprezentuje Mary Komasa. Piosence „Be a Boy” towarzyszy teledysk w reżyserii Anji Rubik, opowiadający o różnych obliczach i wymiarach miłości. 

Miłość stała się polem politycznej walki – mówią obie twórczynie. – W wojennym zgiełku zatarło się jej prawdziwe znaczenie, jej piękno, jej radość. Zapominamy o istocie tej emocji, obracamy ją w jej zaprzeczenie, używając jej jako broni przeciwko tym, którzy kochają. Zarówno piosenka „Be a Boy", jak i wideo zostały stworzone jako oaza światła, pokoju i wolności. Prawdziwa, partnerska miłość równa się wolności wyboru, dawania od siebie i czerpania z drugiego człowieka. To nasze najcenniejsze uczucie i nic nie powinno mu stać na przeszkodzie. Chciałybyśmy, żeby „Be a Boy" stało się hymnem dla tych wszystkich, którzy wierzą w miłość. Nasze czasy potrzebują jak najwięcej takich osób. Love has no gender!zajrzyj po więcej:

Już w najbliższą niedzielę Lady Pank wystąpi w Kielcach

Nie macie jeszcze pomysłu na prezent z okazji Dnia Matki? A może warto byłoby zaprosić mamę na koncert legendy polskiego rocka? 26 maja br. Lady Pank zagra w malowniczej, skalnej scenerii kieleckiego Amfiteatru Kadzielnia. Ze sceny z pewnością wybrzmią takie hity zespołu, jak „Mniej niż zero”, „Zamki na piasku”, „Kryzysowa narzeczona” czy „Zawsze tam gdzie ty”.

Lady Pank to jedna z najdłużej działających i najpopularniejszych polskich grup rockowych. „When I'm 64”, czyli refren przeboju Beatlesów, mógł sobie zaśpiewać 17 kwietnia Jan Borysewicz, współzałożyciel i współtwórca wszystkich utworów Lady Pank. Na przekór metryce muzyk nie zamierza jednak spocząć na laurach. Formacja wciąż nagrywa i wciąż intensywnie koncertuje, zapełniając największe areny w kraju.

W 2018 roku legenda polskiego rocka hucznie świętowała jubileusz 35-lecia wydania debiutanckiego albumu, który okazał się prawdziwą kopalnią przebojów i dzięki któremu grupa Lady Pank zyskała status gwiazdy. Piękną rocznicę zespół uczcił wydaniem niezwykłej płyty. Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz nie ograniczyli się do przygotowania jubileuszowej reedycji, lecz ponownie weszli do studia i nagrali utwory z kultowego debiutu w nowych wersjach z udziałem licznego grona osobowości polskiego rocka (i nie tylko).  Warto wspomnieć w tym miejscu, że aż sześć pozycji z oryginalnego krążka trafiło na szczyt Listy Przebojów Programu Trzeciego, a w latach osiemdziesiątych był to wyznacznik popularności w Polsce. Do dzisiaj trudno wyobrazić sobie koncert Lady Pank bez takich hitów, jak „Zamki na piasku”, „Vademecum Skauta” czy wspomniane wyżej „Mniej niż zero” i „Kryzysowa narzeczona”. Ich teksty śpiewa kolejne już pokolenie fanów...

Zespół celebruje rocznicę premiery kultowego debiutu również podczas tegorocznej serii koncertów. Ale w ich setliście nie brakuje też przebojów z późniejszych lat. Również w Kielcach formacja zaprezentuje przekrojowy repertuar i zapowiada … niespodzianki. Jakie? O tym warto przekonać się na własne oczy i uszy.

Początek koncertu w Amfiteatrze Kadzielnia o 18.30.

pełna rozpiska trasy prezentuje się następująco:
Kielce – Amfiteatr Kadzielnia – 26.05.2019 – godz. 18.30
Opole – Amfiteatr NCPP – 14.09.2019 – godz. 19.30
Gdańsk/Sopot – Ergo Arena – 13.10.2019 – godz. 18.30
Katowice – Hala Spodek 26.10.2019 – godz. 18.30
Wrocław – Hala Stulecia – 17.11.2019 – godz. 18.30
Kraków – Tauron Arena Kraków – 23.11.2019 – godz. 18.30

Bilety na koncerty dostępne są w salonach Empiku i za pośrednictwem strony oraz w internetowych sieciach sprzedaży.

zajrzyj po więcej:


Kminek prezentuje EP pod tytułem „V5”

Po udanym debiucie, jakim bez wątpienia był album „34”, legnickie trio przypomina o sobie nowym wydawnictwem. Tym razem jest to album EP, znów z liczbą w tytule. Dwa utwory z „V5” zostały przedpremierowo zaprezentowane w popularnym programie TVP2 „To je Borowicz. Podróże ze smakiem”. „Nie kradnij” oraz „Chłopaku” zdążyły również zagościć na antenie rozgłośni radiowych.

Po wydaniu krążka „34” Kminek spotkał się z wieloma pozytywnymi sprawami, które dodały zespołowi energii do działania. Emisja utworów w „Trójkowej” audycji Marka Niedźwieckiego, dzielenie sceny z Lao Che oraz byłym wokalistą Genesis Rayem Wilsonem, przychylne recenzje, no i wyprzedany na długo przed terminem promocyjny koncert płyty...Kminek nie lubi jednak spoczywać na laurach, stąd szybka premiera nowego materiału. Grupa zarejestrowała „V5” w jednym ze studiów w rodzinnej Legnicy. W przeciwieństwie do sesji płyty „34” tym razem nie zaprosiliśmy do studia żadnych gości. Po prostu uznaliśmy, że poradzimy sobie świetnie we własnym gronie – mówi Michalina Maruniak, wokalistka Kminka. – Postanowiliśmy wydać EP, a nie pełny album, gdyż nie chcieliśmy czekać do zimy z wypuszczeniem czegoś nowego, a nie wszystkie pomysły, nad którymi pracowaliśmy, zostały ukończone w stu procentach – dodaje.

Chwytliwe melodie, niebanalne teksty, trochę „ejtisowych” klimatów, charakterystyczny wokal... Oto najważniejsze składniki Kminkowego stylu AD 2019.

Kminek to trio, w skład którego wchodzą: Michalina Maruniak (wokalistka i współkompozytorka repertuaru, Jerzy Delwo (gitara basowa, teksty, muzyczny „mózg” formacji) oraz Paweł Zając (gitary). W tym męskim gronie na ogół to ja jestem ogniem, Jurek wodą, a Paweł wiatrem lub falą. Taka z nas dobrana ekipa! Zawsze nas to zaskakuje: jak myśmy się odnaleźli? Rozumiemy się fajnie i bez słów – podkreśla wokalistka zespołu. W koncertowym składzie grupę wspomagają gitarzysta Arek Halikowski, klawiszowiec Adam Rorat oraz perkusista Paweł Kurek.


Oficjalną premierę krążka EP zaplanowano na 24 maja. Natomiast 21 czerwca premierowo zaśpiewam na żywo utwór „Nie kradnij” w ramach spotkań „Galeria Nocą” w legnickiej Galerii Piastów. To będzie kameralny występ przed recitalem Sławka Uniatowskiego. Planujemy również zorganizowanie dużego koncertu promocyjnego, intensywnie pracujemy nad tym wydarzeniem. Mam nadzieję, że już wkrótce będę mogła podać jego datę i miejsce – zdradza Michalina Maruniak.

zajrzyj po więcej: