środa, 22 maja 2019

Patrycja Zarychta i szósta edycja warsztatów Muzyczne Mostki

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, szósta już odsłona warsztatów Muzyczne Mostki organizowanych przez Patrycję Zarychtę. Wydarzenie potrwa od 12 do 16 sierpnia bieżącego roku w WDK Mostki.

Swoje umiejętności będzie można rozwijać pod okiem wybitnych pedagogów w następujących klasach:
klasa wokalu – Patrycja Zarychta i Sandra Jakubowiak
klasa gitary basowej – Piotr Żaczek
klasa perkusji – Gniewomir Tomczyk
klasa instrumentów klawiszowych z elementami produkcji – Piotr Bolanowski 
klasa gitary – nowość.

Poza pracą w poszczególnych klasach wszyscy warsztatowicze codziennie rano zapraszani są na tak zwane „Poranki z wykładowcami”, gdzie spotykają się i uczą poprzez rozmowę. To tam poznamy odpowiedzi na dręczące nas pytania. Pierwszego dnia będzie miał miejsce również występ kamertonowy i wykład pod hasłem „Siła dźwięku i jego mocy” poprowadzony przez doktor Sylwię Nadgrodkiewicz. Każdego dnia można także wziąć udział w jam session ze wspólną improwizacją na scenie. Zwieńczeniem warsztatów jest tradycyjnie koncert finałowy, w który zaangażowani zostaną zarówno uczestnicy, jak i kadra pedagogiczna. Zapisy należy kierować pod adres: muzycznemostki@gmail.com.

zajrzyj po więcej:


Zagi zagrała w sklepie na Record Store Day

Record Store Day to muzyczne święto małych sklepów płytowych. Zagi ma wielki sentyment do takich miejsc, bo kryją w sobie prawdziwe muzyczne skarby i kawał historii. Są to sklepy prowadzone przez pasjonatów, gdzie sztuka może czuć się bezpiecznie. Wokalistka odwiedziła Antykwariat Tamka w Warszawie i wraz z przyjaciółmi urządziła tam spontaniczny koncert. I tak powstała live sesja z okazji Record Store Day.

„Pacze” to numer pochodzący z albumu „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni”, który Zagi opublikowała w 2017 roku we współpracy z wytwórnią Warner Music Poland. Jak utwór brzmi w wersji unplugged? Przekonajcie się sami!A już 22 czerwca br. Zagi zagra w Warszawskim klubie Progresja w finale eliminacji do Pol'and'Rock festivalu. Możecie dołączyć do owego wydarzenia, klikając tutaj.

zajrzyj po więcej:

Grupa undertheskin sączy „Truciznę”, czyli nowy klip gwiazdy post-punka

W Internecie ukazał się właśnie nowy teledysk grupy undertheskin. Utwór „Poison” pochodzi z wydanego w tym roku drugiego albumu tej formacji, zatytułowanego „N E G A T I V E”.

Zespół undertheskin to introwertyczna podróż przez najzimniejsze dźwięki lat 80. Hipnotyczny rytm, nerwowy puls gitary basowej i analogowych syntezatorów niepostrzeżenie wkradają się pod skórę słuchacza, a głęboka barwa głosu Mariusza Łuniewskiego, multiinstrumentalisty, wokalisty i tekściarza odpowiedzialnego za całokształt projektu, nieprzerwanie wciąga i intryguje.Band debiutował w 2015 płytą „undertheskin”, która swym surowym brzmieniem nawiązywała do takich zespołów, jak Joy Division czy Editors. Krążek zyskał uznanie na arenie międzynarodowej, co zaowocowało szeregiem koncertów w Europie, w towarzystwie między innymi The Soft Moon, Drab Majesty i Lebanon HannoverW zaledwie tydzień po premierze znalazł się na pierwszej pozycji serwisu bandcamp pośród najlepiej sprzedających się wydawnictw alternatywnych na świecie, a pierwszy nakład debiutanckiego albumu został całkowicie wyprzedany i doczekał się wznowienia w 2018 roku.

W marcu 2019 roku ukazało się drugie wydawnictwo undertheskin, zatytułowane „N E G A T I V E”. Płyta zdążyła już zebrać doskonałe recenzje i po raz kolejny zyskała status najlepiej sprzedającego się krążka w kategorii post-punk na świecie oraz najlepiej sprzedającej się polskiej płyty w serwisie bandcamp. Na początku maja album ujrzał światło dzienne w wersji CD oraz na winylu. Album składa się z siedmiu autorskich kompozycji. Zmiksowany został w łódzkim Soyuz Studio przez Kamila Łazikowskiego, znanego na przykład z Cool Kids of Death. Masteringiem zajął się Eric Van Wonterghem w berlińskim PRODAM STUDIO. Za oprawę graficzną wydawnictwa odpowiada Bartosz Hervy, grafik oraz muzyk związany z grupą BlindeadWydawcą płyty CD jest polski label ALCHERA VISIONS, a wersją winylową zajęła się hiszpańska wytwórnia ORACULO RECORDS. Płyta dostępna jest również na wszystkich platformach streamingowych.

zajrzyj po więcej:

fot. Liudmila Radyk