środa, 3 kwietnia 2019

Marcel Sabat i teledysk do singla „Potrzebuję Cię”

Światło dzienne ujrzał właśnie najnowszy klip Marcela Sabata. Ów teledysk ilustruje piosenkę zatytułowaną „Potrzebuję Cię”.

„Potrzebuję Cię” to drugi singiel młodego aktora i wokalisty, Marcela Sabata. Sabata znamy z ról w takich filmach, jak „Kamienie na szaniec” czy „Kamerdyner”, a także z programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Ostatnio występuje w serialu „Odwróceni” stacji TVN. Twórcami najnowszej piosenki są kompozytor Marcin Nierubiec i producent Łukasz Stępniewicz.

Słowa utworu opowiadają o najważniejszym uczuciu, jakie towarzyszy naszemu życiu, a którym jest miłość - mówi Marcel Sabat, autor tekstu. - Potrzeba bycia przy drugiej osobie i oddania się jej całkowicie. Warto czekać na miłość!

W teledysku do tej romantycznej ballady wystąpiła narzeczona Marcela modelka Natalia Filipczuk. Reżyserem klipu jest Mikołaj Pływacz. Gościnnie w chórkach zaśpiewała Edyta Strzycka.zajrzyj po więcej:Agnieszka Wiechnik z premierą singla „Marionetka”

W Internecie ukazał się właśnie najnowszy singiel Agnieszki Wiechnik. Utwór „Marionetka”, gdyż o tej piosence mowa, ujrzał światło dzienne wraz z ilustrującym go lyric video.

„Marionetka” powstała z myślą o tych, którzy nie potrafią być do końca sobą, ponieważ zbyt mocno ulegają wpływom osób trzecich, bojąc się odrzucenia, braku akceptacji. Pozwalają, aby inni sterowali ich życiem. Uciekają przed wyrażaniem własnego zdania i walki o swoje marzenia. Życzę Wam dużo sił i odwagi, aby nauczyć się stawiać granice i mówić głośne „NIE!” - mówi wokalistka. - P.S. Każdy z nas jest czyjąś marionetką, a kto pociąga za Twoje sznurki?muzyka: Agnieszka Wiechnik, MAVOOI tekst: Agnieszka Wiechnik produkcja muzyczna: MAVOOI realizacja nagrania, mix i mastering: Jarosław Baran projekt okładki: Marta Jóźwiak lyric video: Tomash
wytwórnia: Warner Music Poland

Agnieszka Wiechnik to wokalistka, kompozytorka, nauczycielka śpiewu i songwriterka. Uczestniczyła w jedenastej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka” oraz zasiliła drużynę Beaty Kozidrak w produkcji „Bitwa na Głosy”. Śpiewała w chórkach takich wykonawców, jak: Kayah, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Kasia Cerekwicka, Artur Gadowski, Majka Jeżowska, Sławek Uniatowski, Natalia Sikora, Marek Piekarczyk, Wanda Kwietniewska, Skaldowie czy Piotr Kupicha. Od czasu do czasu wciela się również w rolę reporterki w telewizji lubelska.tv. Miłośniczka zwierząt, w szczególności buldogów francuskich, a także przedstawicielka i członek rady nadzorczej Fundacji Razem Lepiej. W minione święta Bożego Narodzenia zadebiutowała w stacjach radiowych świątecznym przebojem „Idą święta”.

zajrzyj po więcej:

 

Ignu z premierą teledysku do singla „Auriga”

Warszawski zespół Ignu opublikował swój najnowszy singiel, zatytułowany „Auriga”.
To pierwszy z polskich utworów, które ujrzały światło dzienne w związku ze zbliżającym się drugim albumem, noszącym tę samą nazwę. 

Ignu odkrywa karty w związku z premierą nowego albumu. Usłyszymy go właśnie dziś, tj. 3 kwietnia br. Sam singiel, jak i cały, 60-minutowy krążek, to krok naprzód w porównaniu do debiutanckiego materiału z 2017 roku. W utworach słychać liczne zmiany tempa i nastrojów. Ignu śmielej sięga po polskie teksty. Ciężkie brzmienia łączą się z jazzową lekkością i psychodelicznymi melodiami. Z pomocą przyjaciół klasyczny rockowy kwartet uzupełniony został o brzmienie organów, fletów, skrzypiec, puzonu, didgeridoo i chórków. Znana z debiutu szalona rock’n’rollowa jazda ewoluowała w stronę rozbudowanych i zaskakujących rozwiązań.

„Auriga” kryje dualną symbolikę woźnicy znanego z platońskiej filozofii oraz kart tarota. To wewnętrzna walka, którą toczymy na co dzień sami ze sobą. Jest to nasz wewnętrzny monolog, nasz własny spór, nasze strachy, ale też nasze nadzieje i pragnienia wchodzące w konflikt z tym, co słuszne lub przyjęte za normę – zaznaczają artyści.

Nad nagraniem czuwał Grzegorz Mukanowski. Razem z nim zespół rejestrował płytę podczas sesji w sierpniu 2018. Ignu ceni sobie niestandardowe rozwiązania, dlatego jako studio służyła zaaranżowana na ten użytek leśna, drewniana chatka. Między innymi w ten sposób udało się uzyskać tak niepowtarzalne brzmienie.


Grupa intensywnie koncertuje. Niebawem zostanie ogłoszona trasa. Materiał zostanie wykonany premierowo 5 kwietnia w Warszawie (klub Bazar) oraz 6 kwietnia w Poznaniu (klub Pod Minogą).

zajrzyj po więcej:

Roztańczony teledysk od zespołu Chonabibe

W Internecie ukazał się właśnie najnowszy singiel grupy Chonabibe. Nagraniu zatytułowanemu „Zatańczę”, gdyż o tej piosence mowa, towarzyszy teledysk.

Niebawem miną już cztery lata od wydania poprzedniego albumu Chonabibe, lubelskiej formacji łączącej w swojej twórczości soul, pop, funk, reggae i nieograniczone pokłady luzu. Po świetnie przyjętych przez krytykę i słuchaczy „Migracjach” (2013) oraz wywoływanych
„Panoramach” (2015) przyszła pora na najbardziej dynamiczny i roztańczony krążek w dorobku zespołu. Album „Cho na bibe”, bo taką nosi nazwę, zapowiadany jest jako materiał sprawdzający się idealnie w trakcie rozmaitych sytuacji towarzyskich: spotkań z przyjaciółmi, imprez z nieznajomymi, szalonych domówek oraz podróży dalekich i bliskich. Krążek będzie miał swoją premierę pod koniec kwietnia 2019 roku, jednak już teraz możemy posłuchać pierwszego zapowiadającego płytę singla.

„Zatańczę” to spoiler tego, co czeka nas na nowym wydawnictwie. Szybki, taneczny utwór wyprodukowany w duchu Pharella Williamsa tworzy z przyjemnym, ale niekiczowatym tekstem i roztańczonym klipem idealną mieszankę na rozpoczęcie wiosny z przytupem. Piosenka opowiada o celebracji życia, która nie jest ślepym zatraceniem się w hedonistycznym biegu, lecz pierwiastkiem czystego pozytywu, wydestylowanym ze zwykłej codzienności. Brzmi zawile? Niekoniecznie – wystarczy posłuchać!

Utwór znajdziemy  na YouTube oraz we wszystkich najważniejszych serwisach streamingowych: https://independentdigital.lnk.to/Zatancze.zajrzyj po więcej:


Kwiecień plecień wciąż przeplata... Nowy miesiąc w NCK

Radosny spektakl komediowy, wiosenny, kolorowy koncert folklorystyczny i charytatywny, sceniczny występ w ważnej intencji. To wszystko czeka na Was w kwietniowym repertuarze Nowohuckiego Centrum Kultury. Zapraszamy!

6 kwietnia (sobota), g.17.00, Scena NCK
„SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw” – spektakl komediowy
Emilian Kamiński przygotował kolejną niespodziankę repertuarową, nie tylko dla miłośników spektaklu „ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia”. Brawurowa gra aktorska, klimat zakopiańskiego hotelu i przezabawne dialogi gwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie.
obsada: Paulina Holtz, Anna Powierza, Jacek Rozenek, Piotr Ligienza, Rafał Szałajko, Piotr Skarga, Milena Staszuk
scenariusz i reżyseria: Emilian Kamiński
bilety  90zł
7 kwietnia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
Koncert Wiosenny Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA
W koncercie udział wezmą wszystkie grupy działające w zespole: grupa reprezentacyjna, grupa młodzieżowa, grupy dziecięce i kapela ludowa. W koncercie zostaną zaprezentowane pieśni i tańce z rożnych regionów kraju.
bilety  20 zł


fot. Wojtek Korpusik

9 kwietnia (wtorek), g. 18.00, Scena NCK
ARTUR ANDRUS, CZESŁAW MOZIL, ZUZANNA JABŁOŃSKA I ORKIESTRA WIENIAWA – Gwiazdy dla Autyzmu  wiosenny koncert charytatywny
Koncert na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych” w Krakowie. Wraz z Orkiestrą Wieniawa wystąpią w różnych odsłonach zaproszeni artyści: Artur Andrus z zespołem, Czesław Mozil oraz Zuzanna Jabłońska znana z programu „The Voice Kids Polska”. Towarzyszyć im będzie również chór zespołu dziecięcego Fermata i Chór Mała Wieniawa. Wydarzenie to poprowadzi Adam Grzanka. Podczas wydarzenia zostaną wykonane nowe, efektowne aranżacje Mariusza Dziubka, które z jednej strony podkreślają możliwości brzmieniowe orkiestry dętej, z drugiej zaś zaskoczą nowatorską interpretacją znanych utworów artystów. Orkiestra Wieniawa rozpocznie koncert piosenką Chucka Mangione „Children of Sanchez”, gdzie jedna z fraz przyświeca idei koncertu: „give me love and understanding I will thrive”„daj mi miłość i zrozumienie a rozkwitnę”.
wystąpią: Artur Andrus z zespołem, Czesław Mozil, Zuzanna Jabłońska, Orkiestra Wieniawa pod batutą Jarosława Ignaszaka
prowadzenie: Adam Grzanka
bilety – 100 zł
zajrzyj po więcej: